Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2010, 21:36   #11
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

Cytat:
power shift nie jest typowym automatem przez którego zużycie paliwa wzrasta - wręcz przeciwnie może nawet przyczynić sie do zmniejszenia spalania. nie ma w niej przekładni hydro, która jest podstawowym pożeraczem paliwa, a zmiany biegów w trybie automatycznym powinny przebiegać w optymalnych warunkach, też pod kątem spalania.
Fakt faktem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale co by nie mówić to ponoć na razie DSG najlepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 08:12   #12
zan
ford::average
 
Avatar zan
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: uć
Model: S-Max/Fusion
Silnik: 2,0/1,6
Rocznik: 2009/2007
Postów: 85
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

Cytat:
Napisał slavco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt faktem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale co by nie mówić to ponoć na razie DSG najlepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy najlepsze ?? mozliwe, bo jest chyba najdłużej na rynku i przez to pewnie najlepiej dopracowane, ale BMW czy Porsche też ma świetne dwusprzęgłówki,

tak czy owak nawet DSG nie jest robione przez VW tylko dostawcę, więc taka sama skrzynia może byc też w innych markach, a nie wiem dokładnie kto dostarcza dla Forda - muszę sprawdzic
__________________
Pozdro,
Zbyszek
F. S-Max, 2.0 TDCI
zan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 08:18   #13
klops
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Model: vw
Silnik: tdi
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

Panowie czy ten silnik ma suchy czy mokry DPF ?
klops jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 08:23   #14
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

Cytat:
Napisał klops Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie czy ten silnik ma suchy czy mokry DPF ?
Opinie się ścierają - sprawdź w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] od 30 postu
Stawiam jednak na suchy
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 09:39   #15
klops
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Model: vw
Silnik: tdi
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opinie się ścierają - sprawdź w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] od 30 postu
Stawiam jednak na suchy
Witam czytałem już ten wątek i dlatego postanowiłem się zapytać w tym temacie. Może jakiś właściciel odpowie.
klops jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 10:07   #16
rafi5733
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2010
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.2TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

Jak zamawialem auto pytalem o to sprzedawnce i stwierdzil, iz aktualnie S-Max ma filtr suchy. Byc moze stad sa te kontrowersje w tym temacie. Starsze S-Maxy mialy plyn - teraz jest filtr suchy.
rafi5733 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 11:56   #17
klops
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Model: vw
Silnik: tdi
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

Dzięki za odpowiedź, a według was która opcja jest lepsza ? Mokry czy suchy ? (Szczerze to chyba jego brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
klops jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 12:24   #18
rafi5733
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2010
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.2TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

W suchym odpada dolewanie tego komponentu, ktory do tanich nie nalezy. Chyba co 60 tysi wypada dolac.
rafi5733 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2010, 00:01   #19
Lessmu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2009
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

Witam

Postanowiłem zabrać głos w dyskusji i mam nadzieję, że pomorze to zakończyć polemikę na temat DPF w Maksiu MOKRY CZY SUCHY. Posiadam S-max z 2006 roku z dpf i zapewniam, że jest to SUCHY dpf. Auto ma przejechane 155 tys (zakupiony przy 25 tys przebiegu) nic nie dolewałem nigdzie i nigdy. Dodam bo pewnie zaraz padną pytania skąd wiem, że mam DPF(w stylu czy poznałem to po okopconej rurze), ano wystarczy podać numer vin w serwisie, lub jak kto woli np. tu. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Auto było sprowadzone z Niemiec i przed zakupem udałem się do serwisu w celu potwierdzenia wyposażenia i przy okazji okazało się, że to rzadki jak na tamte lata Maksiu z DPF. Dodam, że cierpiałem na tą samą przypadłość co nowe Mondki z Dpf czyli częsta wymiana oleju, ale tu na szczęście pomogła aktualizacja softu. W nowych Maksiach też jest SUCHY.

pozdrawiam
Lessmu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2010, 10:47   #20
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: silnik 2.0 163km jak sie sprawuje ?

Jaka pogoda na Pomorzu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.