Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2010, 20:48   #1
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,525
Domyślnie Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Potrzebuję pilnie informacji nt. oznaczeń, typu i innych cech charakterystycznych, które pozwolą określić jakie żarniki są w ksenonach naszych mondków.
Nie chodzi mi o ogólne informacje tylko konkretne specyfikacje.
Mam możliwość nabycia ponoć super duper żarników, które mają gwarancję, że wraz ze zużyciem nie będą przygasać ale muszę wiedzieć jakie są w mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 21:14   #2
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów.

Z tego co miałem w ręku to w mondku mamy D1S.
I tak to to wygląda:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez wesmond ; 09-11-2010 o 21:16
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 21:41   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów.

Xenon to nie żarnik tylko palnik, albo lampa wyładowcza. Tam się nic nie "żarzy"
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 22:38   #4
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów.

W S-Maxie wymieniałem niedawno palnik (żarnik , żarówkę... jak kto woli) i fabrycznie były Osramowskie D1S. Ja dałem się skusić na zamienniki (nie pamiętam nazwy) polecane w obu sklepach w których szukałem i żałuję. Niby blue... coś tam hiper dzienne światło, a okazuje się, że to nie dzień, a jak już to wczesny świt... Cena Osram to jakieś 300 a te niecałe 200 zł. Zakładam, że w Mondeo na 99% jest to samo, więc pozwoliłem sobie wtrącić do dykusji (poza tym trochę mi sie nudzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Wymiana we własnym zakresie (przynajmniej w S-Maxie) to bułka z masłem.
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 22:54   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów.

Cytat:
Napisał johop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena Osram to jakieś 300 a te niecałe 200 zł. Zakładam, że w Mondeo na 99% jest to samo, więc pozwoliłem sobie wtrącić do dykusji (poza tym trochę mi sie nudzi ) Wymiana we własnym zakresie (przynajmniej w S-Maxie) to bułka z masłem.
Zabawne, ludzie kupują palniki za 200zł jak można kupic na allegro za 20zł. Oczywiście Ci co wolą zapłacić za napis powiedzą że są lepsze, ze oryginalne, podczas gdy przykładając palniki koło siebie nie można wskazać różnicy między nimi. Pewnie te za 20zł mają mniej gazu -_-'. Owszem są mniej trwałe ale lepiej chyba kupić raz na 6 miesięcy jedna za 20zł niż za 200 jeśli światło jest to samo.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 23:59   #6
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów.

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zabawne, ludzie kupują palniki za 200zł jak można kupic na allegro za 20zł. Oczywiście Ci co wolą zapłacić za napis powiedzą że są lepsze, ze oryginalne, podczas gdy przykładając palniki koło siebie nie można wskazać różnicy między nimi. Pewnie te za 20zł mają mniej gazu -_-'. Owszem są mniej trwałe ale lepiej chyba kupić raz na 6 miesięcy jedna za 20zł niż za 200 jeśli światło jest to samo.
Jeszcze śmieszniej jest wtedy, kiedy ludzie kupują na allegro pierwszą pozycje od góry (najtańszą) i dostają nie to co im jest potrzebne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak poważnie to przeszukałem allegro bo myślałem, że faktycznie za dwie dychy...
Niestety nie były to d1s.
Swoją drogą różnica w oświetlaniu drogi jest wyraźna. Chyba, że ktoś jeździ tylko za dnia. Wtedy w uproszczeniu można przyjąć, że "światło jest to samo".
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 06:47   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów.

Cytat:
Napisał johop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze śmieszniej jest wtedy, kiedy ludzie kupują na allegro pierwszą pozycje od góry (najtańszą) i dostają nie to co im jest potrzebne

A tak poważnie to przeszukałem allegro bo myślałem, że faktycznie za dwie dychy...
Niestety nie były to d1s.
Swoją drogą różnica w oświetlaniu drogi jest wyraźna. Chyba, że ktoś jeździ tylko za dnia. Wtedy w uproszczeniu można przyjąć, że "światło jest to samo".
Jak znajdę oryginały bo gdzieś miałem, to wsadzę w jedną lampę oryginał a w drugą tą za 20zł i zrobię zdjęcia. Z tego co wiem takie porównania są już w necie i nie ma żadnej różnicy, co nie które osoby nawet zrobiły jakieś badania pod tym kontem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 08:59   #8
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów.

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zabawne, ludzie kupują palniki za 200zł jak można kupic na allegro za 20zł. Oczywiście Ci co wolą zapłacić za napis powiedzą że są lepsze, ze oryginalne, podczas gdy przykładając palniki koło siebie nie można wskazać różnicy między nimi. Pewnie te za 20zł mają mniej gazu -_-'. Owszem są mniej trwałe ale lepiej chyba kupić raz na 6 miesięcy jedna za 20zł niż za 200 jeśli światło jest to samo.
Ja kupiłem 3 lata temu oryginalne palniki Philipsa (120 zł za szt. na Allegro z fakturą) i od tej pory nie ma z nimi żadnych problemów. Jeśli się przez ten czas jakoś zużyły i świecą słabiej to niezauważalnie. Wcześniej miałem Osramy. Polecam raczej Philipsy, wydają mi się nieco lepsze, chociaż może moje porównanie nie jest do końca sprawiedliwe bo Osramy pamiętam już trochę zużyte.

Jak łatwo policzyć stosując Twoją metodę przez te 3 lata zapłaciłbyś tyle samo i dodatkowo kilka razy babrałbyś się z wyjmowaniem reflektorów i wymianą śmietnikowych palników bo akurat padły. Super zabawa np. zimą w środku lasu. Po za tym w mk3 zwykle po zmianie palników przestaje działać samopoziomowanie i trzeba je ponownie aktywować.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 09:15   #9
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Czy po 3 latach nadal mają barwe białą, czy może żółtą, czy może fioletowo-brązową? Widziałeś jak wygląda bańka z gazem po 2 latach a co dopiero po 3?
W przypadku wymieniania co 6 miesięcy masz gwarancję że cały czas świeci barwą właściwą czyli albo 4300, albo 6000 zależy kto co woli.
Palnik nie pada tak od razu, tylko najpierw zaczyna przez chwilę mrugać za każdym razem jak go włączysz, kolejny etap to wyłączanie się podczas jazdy a dopiero potem pada bezpowrotnie.
Piszesz że samoadaptacja dezaktywuje się po wymianie palnika. W jaki sposób ona "widzi" że wymieniłeś palnik skoro nie ma tam żadnego czujnika czy też cyfrowej szyny CAN, bynajmniej nie słyszałem aby w mk3 była montowana, chyba że w końcowej fazie produkcji.
p.s.
wymiana palnika w jednej lampie to 3-4minuty.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 10-11-2010 o 09:25
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 09:50   #10
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Panowie, nie jestem moderatorem ale Wasze spory nt ceny i wyższości jednych nad drugimi nic nie wnoszą do tematu i stanowią OT.
Chętnie poczytam opinie nt konkretnych modeli ale nie dyskutujcie o cenach.

Dziękuję za info, że to D1S i nie żarniki tylko palniki ;-p
Czy są jeszcze jakieś inne parametry specyfikujące palniki?
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ksenony , palnik , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.