Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2018, 10:52   #11
pawlecki
ford::amateur
 
Avatar pawlecki
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-12-2016
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wzmacniacz ma wejście Hi input to z głośników kable do tych wejść. Jeśli nie ma to adapter, który wstawisz miedzy głośniki a wzmacniacz, który przerobi sygnał z kabli na niskie napięcie które wtedy można podpiąć do wzmacniacza.
Akurat mój wzmacniacz nie ma wejść Hi input.
Zastanawiam się, czy samemu można podłączyć wejścia cinch w radiu. Czy ktoś próbował ?
A nawet pójść dalej i przylutować kabel z wtykami, który bezpośrednio można podłączyć do wzmaka. Wtedy nie będzie trzeba kombinować z gniazdami.

pawlecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 12:23   #12
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Pewnie że możesz. Wpinasz sie przed końcówką mocy w radiu i masz czysty sygnał. Wykonalne jak najbardziej. Jak jeszcze dasz wzmacniacz gdzieś z przodu auta to i dużo ciągnięcia kabli do głośników nie będzie.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 13:05   #13
pawlecki
ford::amateur
 
Avatar pawlecki
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-12-2016
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

A czy ma ktoś może schemat/zdjęcia jak to wykonać ?
Ja wzmacniacz chcę zamontować pod schowkiem, od spodu. Nie będzie właśnie aż tyle kabli.
pawlecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 10:13   #14
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Pewnie ciężko ze schematem. Rozbierz, zrób dobre fotki i wrzuć na znane forum elektroniczneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ktoś obeznany podpowie co i gdzie lutować. Opcja druga to znajdź końcówki mocy (te układy przykręcone do radiatorów), znajdź opis ich na necie po nazwie układu i masz rozwiązanie. W opisie będzie gdzie wchodzi sygnał do , gdzie wychodzi itd.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]bardziej opis jak to zrobić niż schemat konkretnie pod radio ale zasada taka sama. Jak masz i umiesz posługiwać się lutownicą to nie powinieneś mieć problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy czym za skutki nie odpowiadam bo w tym radiu tego nie robiłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 17:05   #15
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Cytat:
Napisał pawlecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat mój wzmacniacz nie ma wejść Hi input.
Zastanawiam się, czy samemu można podłączyć wejścia cinch w radiu. Czy ktoś próbował ?
Ja próbowałem zainteresować tematem elektroników w Warszawie i bez efektu. Finalnie kupiłem na Allegro takie tanie kowerterki (dwie sztuki, każde na 1 parę głośników) za 30zł. Licha tanizna, zupełnie nie budząca zaufania. Tymczasem absolutnie bezproblemowo sygnał z radia TravelPilot EX idacy przez te pudełeczka do wzmacniacza jest obrabiany i całość działa od roku wybornie.

Oczywiście ideałem byłoby radio z wyjściami RCA, bez takich dodatków, ale zupełnie nie mogę narzekać.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 19:34   #16
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

To kiepscy ci elektronicy bo tak jak pisałem- wlutowujesz się w odpowiednie nóżki końcówki mocy i wyprowadzasz czincze na wierzch i masz rca. Odpowiednie nóżki znajdziesz w Internecie jak wklepiesz nazwę końcówki mocy. Jak ktoś tego nie robił to może mieć obawy ale elektronik powinien wiedzieć jak to zrobicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adaptery się sprawdzają, tak samo wzmacniacz z wejściem "HI input". Lutowanie kabelkow bardziej idzie na jakość sygnału bo do wzmacniacza idzie czysty sygnał bez żadnych szumow.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 24-04-2018 o 19:38
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 11:23   #17
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To kiepscy ci elektronicy bo tak jak pisałem- wlutowujesz się w odpowiednie nóżki końcówki mocy i wyprowadzasz czincze na wierzch i masz rca..
Jak ktoś się na tym zna i wie co robi, to pewnie jest proste. Sam bym tego nie zrobił. W każdym razie z google obdzwoniłem wszystkie zakłady serwisujące sprzęt elektroniczny - głównie małe zakłady rzemieślnicze. Po wytłumaczeniu o co chodzi, spotykałem sie z odmową. Tylko jeden zakład na obrzeżu miasta chciał to zrobić, ale gość zaśpiewał ponad 700zł za to.

Może w Krakowie i innych miastach jest inaczej i lepiej, bo taki warszawski moloch niestety nie oferuje wielu prostych rzeczy.

Z innego temuatu caraudio, to robiąc instalację w aucie skończyły mi się wtyki widełkowe i wtyki typu żeńskiego do okablowania głośnikowego. Kupienie tego w Warszawie też okazało się niewykonalne ot tak w sklepach stacjonarnych. Tylko do zamówienia przez internet. Co zrobiłem i po 48h już je miałem, ale to że nie ma dostępnego ot tak - szok.
Może jakiś pan Zdzisio w jakimś sklepie osiedlowym gdzieś to sprzedaje, ale informacje o tym zupełnie są niedostępne online.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 08:02   #18
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

ja mam z sony6cdmp3 wyciągnięte rca i podpięty wzmacniacz, spróbuję w czeluściach pw odnaleźć instrukcję wyprowadzenia wyjścia

znalazłem, ale chyba foty wygasły, #933
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez wilczak ; 26-04-2018 o 08:22
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 09:35   #19
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Dla uproszczeni [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Końcówka mocy 70072ab wedle noty pasuje po drodze podpiąc kondensatory 470uf. Trzeba by sprawdzić ale raczej końcówka mocy będzie taka sama w 1CD i 6CD.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 26-04-2018 o 09:47
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 20:39   #20
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kondensatory 470uf
A nie jest tam napisane, że 10uF?
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.