Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Explorer

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2022, 19:57   #1
Krzysiek1987EX
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-11-2022
Skąd: Sosnowiec
Model: Explorer
Silnik: 4.0 sohc
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie nie do końca działają przedniego napędu 4.0 SOHC

Witam na początku uprzedzę że przejrzałem forum +kompendium wiedzy Explorer Club Polska jednak nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi związanej z moim problemem a więc przejdę do tematu.
W moim exie nie do końca działają napędy jak bym chciał tz częściej nie działają niż działają. Problem jest taki, że przód nie zawsze chce współpracowac "fizycznie".
Już nawet w przypływie desperacji poprowadziłem kabel na krótko do brązowego przewodu przy reduktorze z włącznikiem On/Off i teraz tak.
W trybie Auto świeci ciągle jedno stanie
A trybie 4HI świeci jasno (podane stałe napięcie)
W 4LO tak samo (shift motor przełącza między przełożeniami w reduktorze)
Jednak przód dalej nie chce kręcić w błocie czy na śniegu...
Myślę że reduktor fizycznie się zdupcył więc auto jedną strona na Kobyłki... Włączam na D przełączam na 4Hi i przód dopina...
Opuszczam jadę w błoto/piach "grzęzne" zapinam 4Hi kręci tylko tył 😐 czy to już czas na tarczki?? Ślizgają się pod obciążeniem?? Czy może elektromagnes za słabo spina??
Popowoem że po załączeniu napędu guzikiem lub pokrętłem mogę przekręcić przednim kołem gdy jest w górze, fakt że ciężko ale jednak się kręci koło i wal przedni z góry dzięki za podpowiedź gdzie szukać
EDIT: WG forscan wszystko jest OK
Czujniki wałów pokazują prędkości a sam program nie pokazuje błędów a podczas testów jest niby wszystko OK 😐


Ostatnio edytowane przez Krzysiek1987EX ; 26-11-2022 o 20:24
Krzysiek1987EX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.