Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2019, 22:14   #1
trawa05
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-04-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie różnice w wersji europejskiej i amerykańskiej

Witam,

Noszę się z zamiarem kupna Kugi z rocznika 2016-2017. Preferowana benzyna 182 lub 242KM. Przeglądałem dużo ofert i niestety (albo stety) większość dotyczy aut sprowadzonych z USA.
Przeglądałem też tutejsze forum, ale nie znalazłem konkretnego tematu odpowiadającego na moje pytanie - jakie są różnice pomiędzy wersjami z danych kontynentów?
NIe chodzi mi to o wyposażenie, ale raczej o części zamienne i ich dostepność w razie konieczności naprawy.

Z góry dziękuję za pomoc.

trawa05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2019, 23:10   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,018
Domyślnie Odp: różnice w wersji europejskiej i amerykańskiej

Cytat:
Napisał trawa05 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...części zamienne i ich dostepność w razie konieczności naprawy.
....
Jeśli piszesz na forum, to znaczy korzystasz z wynalazku o nazwie "Internet"... Jaki więc problem widzisz w pozyskaniu dowolnej części????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość części w USA jest o tyle tańsza niż w EU, że nawet po doliczeniu transportu wychodzi korzystnie.,..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A blacharka i "duża/ciężka mechanika" jest w przeważającej większości taka sama...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 07:23   #3
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: różnice w wersji europejskiej i amerykańskiej

Cytat:
Napisał trawa05 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
części zamienne i ich dostepność w razie konieczności naprawy
Ja do swojego Escape jak coś potrzebuję to idę do serwisu - jak na razie wszystko co potrzebowałem kupiłem tutaj. Jedynie moduł parkowania zamawiałem w USA i przyszedł z niemieckiego magazynu z europejskim numerem :-)
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 08:11   #4
trawa05
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-04-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: różnice w wersji europejskiej i amerykańskiej

mam na myśli conajmniej 3 parametry:
- cena - to, że części nie są droższe niż te w wersji europejskiej to dobrze
- czas oczekiwania - ile trzeba czekać na zamówione części? (nie chciałbym by samochód stał 2-3 tygodnie)
- dostępność - fajnie, że można zamawiać je również w polskim serwisie.

Chciałbym może skupić się na elementach, które trudno dopasować lub zamówić. W przypadku innych marek słyszałem o problemach z dopasowaniem silnika czy skrzyni biegów, ale nie wykluczam też mniejszy/mniej waznych podzespołów.
Fajnie byłoby zrobić taką listę.

##dopiero teraz znalazłem taki sam temat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nie wiem czemu wczoraj go nei zauważyłem

Ostatnio edytowane przez trawa05 ; 09-04-2019 o 08:55 Powód: update
trawa05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 19:42   #5
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: różnice w wersji europejskiej i amerykańskiej

Sorki wybaczcie za OT. ale skąd takie dziwne pytania o części? czy większość z Was kupuje auta z myślą aby je naprawiać czy nimi jezdzić?????? auto sprowadziłem praktycznie nowe i po naprawie, poza wymianą oleju od prawie 4lat nie dołożyłem do niego nawet zlotówki. Przecież te auta nie mają po 10-15lat aby się psułyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupując auto bardziej skupiam się na jego stanie i czy ktoś o niego dbał a nie od razu biegam po sklepach w pytaniami ile kosztują poszczególne częściGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 12:54   #6
trawa05
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-04-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: różnice w wersji europejskiej i amerykańskiej

rozważam różne samochody: Kuga, X3, RAV4 - nie stać mnie na nowe samochody.
X3 z uwagi na dużą moc, komfort no i to w koncu samochód marki premium. Niestety jeśli X3 to ok 5letnie z moim budżetem - tyle się ostatnio naczytałem, że aż mnie głowa rozbolała. Nowe samochody a przekładnie, wtryskiwacze czy rozrządy psują się po 30-40kkm!
Zaletą Forda Kuga jest jego cena, bo stać mnie będzie na 2letni samochód, ale nie kupuję go na rok czy dwa (przynajmniej takie mam plany).
Więc zakup wersji amerykańskiej prędzej czy później może wiązać się z pewnymi kosztami, które już teraz chciałbym oszacować.
trawa05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 14:06   #7
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: różnice w wersji europejskiej i amerykańskiej

[QUOTE=trawa05;3116909]Nowe samochody a przekładnie, wtryskiwacze czy rozrządy psują się po 30-40kkm!


No właśnie trochę czasem za dużo się czyta nie mając wiedzy o przyczynach tego psucia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie zdarzają się przypadki, że psują się same z siebie nawet po 10kkm zarówno Fordy jak i BMW, Audi itp ale w zdecydowanej większości przyczynami są albo zła eksploatacja albo niewłaściwa naprawa po wypadku - nie oszukujmy się - samochód po wypadku zrobiony po to aby go sprzedać nie wróży nic dobrego, chyba że robi się dla siebie
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 19:15   #8
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: różnice w wersji europejskiej i amerykańskiej

Cytat:
Napisał trawa05 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...tyle się ostatnio naczytałem, że aż mnie głowa rozbolała. Nowe samochody a przekładnie, wtryskiwacze czy rozrządy psują się po 30-40kkm!.
Chłopie to nie czytaj głupot i głowa Cię nie będzie boleć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kup po prostu co Co Ci się podoba, ale na oględziny wybierz się z kimś kto ma pojęcie o autach i jeszcze raz napiszę: przestań czytać te głupoty o psujących się autach po 30-40tys km . Jak kupisz zadbany egzemplarz i sam będziesz dbał to nic nie będzie się działo, ale widzę że dalej chcesz kupić auto po to aby je naprawiać zamiast jeździć, bo dalej wyliczasz ewentualne naprawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2019, 06:43   #9
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: różnice w wersji europejskiej i amerykańskiej

Cytat:
Napisał trawa05 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc zakup wersji amerykańskiej prędzej czy później może wiązać się z pewnymi kosztami, które już teraz chciałbym oszacować.
Koszty praktycznie takie same jak wersji europejskiej. Tak jak napisałem Ci wcześniej jak coś potrzeba to idzie się do serwisu i w ciągu nawet 2 dni jest - większość części jest ta sama co w Kudze.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
części


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.