Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2022, 18:24   #1
Pawel33911
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Dwie usterki, włączanie świateł drogowych a wycieraczki czasowe plus szyba tylna

Dzień dobry
Jestem właścicielem focusa mk2 z 2005 1.6 benzynka. Jako że trafił mi się sprawny egzemplarz zamierzam z nim związać dłuższy czas. Niestety mam dwie usterki
1 przy włączaniu wycieraczek czasowych włączają się światła drogowe.
2 grzanie tylniej szyby jest cały czas włączone

Rozwinę 1 punkt
Podczas gdy włączam wycieraczki czasowe na najmniejszy czas (pokrętło na samym dole) jest wszystko ok. Dopiero gdy zwiększam czas wycieraczek, gdzieś od połowy pokrętła zapalają mi się światła długie/drogowe. Pytałem się mechanika i powiedział że pod kierownicą jest kostka która się psuje w fordach i muszę ją wymienić. Rozebrałem cały przód i żadnej kostki nie ma. Jest tylko taśma od poduszki powietrznej, stacyjka i przełączniki kierunkowskazów i po przeciwnej przełączniki od wycieraczek.
Dodam że zauważyłem iż czasami kierunkowskaz prawy wyłącza się dopiero po pewnym czasie od skręcenia.
Dodam również że nie jestem mechanikiem. Trochę majsterkuje i to co umiem staram się naprawić sam.

2 Jeśli chodzi o tylną szybę to teraz cały czas grzeje. Wcześniej przy odpalaniu auta się włączała automatycznie ale dało się ją wyłączyć. Później czasami przy jeździe się włączyło grzanie ale po kilku kliknięciach też się dało ją wyłączyć. Teraz się grzeje cały czas. Zastanawiam się czy to ma związek z punktem 1. Czy to tylko zbieg okoliczności i muszę wymienić jakiś bezpiecznik.

Proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pawel33911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 18:29   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Dwie usterki, włączanie świateł drogowych a wycieraczki czasowe plus szyba tylna

Sprawdź zapięcie wtyczek od GEM, w nogach pasażera.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 19:31   #3
Pawel33911
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dwie usterki, włączanie świateł drogowych a wycieraczki czasowe plus szyba tylna

Jeśli chodzi o przestrzeń nad nogami pasażera to znajdują się tam aluminiowe rurki z których zaczął mi kapać płyn chłodniczy na dywanik. Wyciek próbowałam załatać i w sumie mi się to udało. Podczas tamowania wycieku miałem kontakt z bezpiecznikami. przesunąłem je na bok ale nic nie odpinałem. Też nie wykluczone że coś mogło kapnąć na bezpieczniki. Ale problem ze światłami długimi wystąpił długo po załataniu wycieku. Teraz znowu zaczęło kapać ale dodałem opaski i jest git. Ale też nie wykluczone że coś tam mogło kapnąć płynu chłodniczego.
To może być problem z bezpiecznikami ? Grzanie tylniej szyby to też problem z bezpiecznikami ?
Pawel33911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 23:38   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Dwie usterki, włączanie świateł drogowych a wycieraczki czasowe plus szyba tylna

Tak, to wszystko funkcja gem (w skrzynce nie są tylko bezpieczniki). Mogło nakapac, skorodowalo i zaczęły dziać się cuda
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 21:00   #5
Pawel33911
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dwie usterki, włączanie świateł drogowych a wycieraczki czasowe plus szyba tylna

Dobry wieczór.
Zajrzałem do gniazd i wszystko wyczyszczone i wysuszone suszarką. Problem cały czas się pojawia. Trzeba będzie wymienić całą skrzynkę z wtyczkami ?
Pawel33911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 21:28   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Dwie usterki, włączanie świateł drogowych a wycieraczki czasowe plus szyba tylna

Najprawdopodobniej tak.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , szyba , światło , wycieraczki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.