Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2022, 15:12   #41
grafiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Mondeo Mk4/Focus Mk3
Silnik: 2.0 PB+LPG/1.6 EB
Rocznik: 2009/2011
Postów: 98
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Cytat:
Napisał Alares Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

W Twoim przypadku szukałbym problemu w układzie paliwowym bądź w składzie mieszanki.
Jak na gazie chodzi dobrze możesz wyeliminować problem z zapłonem ponieważ brak iskry czy problem ze świecami/cewkami daje się we znaki właśnie na gazie.
Jak na benie chodzi źle szukałbym problemu z mieszanką.
Filtr paliwa, jakość paliwa, syf w baku, przewody paliwowe, wtryski, pompa paliwa.
Najbardziej obstawiałbym wtryski.

U mnie nie było różnicy czy na gazie czy na benie. Zresztą już wiadomo dlaczego...
Sprawa wyjaśniona. Wymieniłem na razie 2 z 4 wtrysków i nastąpiła diametralna poprawa. Na zimnym da się nim jechać. Jeden od góry był jakąś mazią zapchany, a w dwóch te dolne uszczelki gumowe były porozrywane. Walczyłem długo z tematem, a pomogła 20 minutowa naprawa.

grafiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 22:57   #42
SylwekOSP
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 06-07-2021
Skąd: Swarzędz
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 benzyna + lpg
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Czy ktoś z was robił może w ostatnim czasie remont silnika? Bo nie wiem z kosztami jakiego rzędu mogę się obecnie liczyć.
SylwekOSP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2022, 17:55   #43
Alares
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Taka ciekawostka...
Silnik rozłożony.
Na głowicy nie widać żadnych problemów.
Na tłoku i pierścieniach żadnych problemów.
Generalnie nic co powodowałoby brak kompresji.

Zdziwiło mnie i mechanika natomiast zużycie cylindrów widoczne na górze i na dole cylindra. Gdyby coś tarło to cylinder byłby zniszczony na całej wysokości skoku tłoka.

Jest możliwe, że z cylindrów zrobiły się beczki.
Nawet daje się to połączyć z faktem, że na zimnym nie miał kompresji, a na ciepłym jak się silnik rozgrzał i wszystko puchło to łapało kompresję.

Co generalnie o tym wszystkim myślicie?
Czy przy przebiegu 250-280k byłby jeszcze widoczny hon na cylindrach czy już nie?
Pytam bo ledwo co na jednym cylindrze jest widoczny...

Sylwek, koszt remontu silnika w zależności ile mechanik bierze za robociznę waha się od 4000-6000 do nawet 15000 jeżeli jest całość do roboty...
Alares jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2023, 12:53   #44
barshchoo
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 08-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2000
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Kogo polecilibyście w okolicach Warszawy (najlepiej wschodnia strona Wisły) do rozwiązania problemu wypadania zapłonu na pierwszym cylindrze? Pacjent Mondeo 2012 2.0 + LPG. Mam dość mechaników, którzy nasprawdzają i wezmą 1k. Potrzebuję kogoś, kto to naprawi. Ewentualnie sprzedam go w cholerę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
barshchoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2023, 19:56   #45
odwaga
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Łódź
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Wypadanie zapłonów 2.0 145 LPG

Dzień Dobry,

Od dłuższego czasu borykam się z dziwnymi obawami w moim samochodzie, jestem już po 2 remontach silnika, 3 katalizatorach i usterki cały czas występują. Jestem już bezsilny, wymienione w samochodzie 90 % podzespołów a praca nadal nieodpowiednia

1 - Zdarza się, że samochód nie chce odpalić, odpalam ponownie pracuje na
2-3 cylindrach, następnie gaszę i odpalam ponownie i już pracuje prawidłowo - nie jest to na co dzień potrafi się pojawić raz w tygodniu, ale też i z 3.

2 - Dziwne dźwięki w silniku na wolnych obrotach i drgania.

3 - Na benzynie - 1 i 2 sonda chodzą identycznie, a na gazie 2 sonda pracuje prawidłowo

4 - w Forscan cały czas Widnieje zarejestrowana korekta wypadania zapłonów, zlicza podróże itd

Do wymiany został mi tak naprawdę sterownik silnika, czy któryś z forumowiczów również borykał się z takim problemem ?Może ktoś pomoże w ustaleniu lekarstwa na te objawy.
odwaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2023, 21:27   #46
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

A jak z luzami zaworowymi sprawa wyglada? masz prawidłowo wyregulowane? łancuch jest ok?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Dzisiaj, 19:57   #47
matej88
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Wypadanie zapłonu, bąblowanie 2.0 Duratec

Dzień dobry.
Mam problem z wypadaniem zapłonu w Mondeo MK4 2008 Benzyna 2.0 z gazem. Wg komputera wypadanie zapłonu na cylindrze B. Wymieniałem świece, cewki, wtyczki od cewek a problem nadal trwa. Zmierzylem kompresję i na każdym cylindrze równo ok. 12 barów. Nie wiem gdzie szukać problemu dalej. Zlokalizowałem bąblowanie przy śrubce przy pokrywie zaworów przy 3 cewce i nie wiem czy to może mieć związek. Proszę o jakieś wsparcie.
matej88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , trzęsie autem , zapłon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.