Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2015, 18:00   #21
Kazeczek15
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit T350
Silnik: 2.4 125km
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

Witam!
Podłącze się do tematu, sam też teraz prowadzę nierówną walkę aby doprowadzić do ładu układ wtryskowy w moim transicie 2.0 tdci 125km. Zacznę od początku - samochód od momentu zakupu (około dwa lata temu) miał problem z zapalającą się sprężynką przy mocniejszym wciskaniu gazu, zwłaszcza na ostatnich biegach. Nieuczciwy (jak się poźniej okazało) sprzedawca wcisnął mi kit, że to kwestia związaną z elektroniką alarmu, jakimś zabezpieczeniem itp. Mniejsza oto. Przez pierwszy rok stosowałem różnego rodzaju uszlachetniacze do paliwa i sam ON starałem się kupować wyższej jakości (verva itp) ponieważ domyślałem się że winne mogą być wtryskiwacze. Samochód jeździł w miarę ok, sporadycznie zapalała się sprężynka, samochod tracił moc, ale wystarczyło go zgasić, zapalić i jechał dalej. Był dość dynamiczny i można było osiągać prędkości rzędu 110/120km/h oczywiście bez mocnego wciskania pedału gazu. Potem przyszedł kryzys, samochód zgasł i już nie chciał zapalić - ciągle paliła się sprężynka. Został zaholowany do warsztatu - diagnoza: wtryski w złym stanie, ale jeden w tragicznym i to niby on powoduje wszystkie kłopoty. Wtrysk został wymieniony na nowy (delphi), operacja 1300zł i samochód jeździ dalej...ale nie do końca. Pierwsze trzy biegi ma moc, na czwartym ledwo jedzie, a piątki jakby wcale nie było. Efekt taki, że na pusto ledwo osiągał 90km/h. Oczywiście przy mocnym wciśnieciu gazu co jakiś czas sprężynka i tryb awaryjny. Wiedziałem, że reszta wtrysków nie jest w dobrym stanie, ale w między czasie padł pomysł, że winny może być przepływomierz ponieważ ciężko sprawdzić działanie obecnego itp. 500zł mniej w kieszeni, przepływka wymieniona na nowy oryginał, niestety bez zmian. Przez przypadek okazało się, że rura od intercoolera jest pęknięta i dostaje lewe powietrze, nowej nie mogłem dostać, więc stara została naprawiona w miare możliwości. Tutaj był największy przełom, samochod mocny na pierwszych trzech biegach, nawet na czwartym się rozpędzał i coś próbował na piątym. Jednak to nie było jeszcze to. Znowu pojechałem na diagnozę - okazało sie że stan kolejnych dwóch wtrysków jest tragiczny - oczywiście wymieniłem je na nowe, oryginalne (nie chciałem regenerować, ponieważ sporo się naczytałem negatywnych rzeczy o tej operacji, a nowe to nowe). 2500zł mniej w portfelu, ale pełny nadziei jechałem odebrać samochód bo nie mogłem się już doczekać tej mocy i przyśpieszeń...jazda próbna: ruszam, jedynka, dwójka, trójka -zbiera się bardzo dobrze, dalej czwórka i nagle tryb awaryjny, sprężynka i brak mocy. Tragedia. Wróciłem do warsztatu, podłączyli komputer i jazda z testem na bieżąco - czwarty wtrysk troszeczkę w gorszym stanie od trzech nowych, natomiast w chwili wyskoczenia sprężynki pojawia się błąd "Zawór regulacji ciśnienia w pompie paliwa" W tej chwili samochod stoi w warsztacie bo już nie wiem co robić, zawór znowu kosztuje około 500zł, a boje się że po wymianie znowu nie będzie różnicy. Teraz jeszcze w waszym wątku wyczytałem o tych opiłkach w układzie paliwa (nie wiem czy u mnie są) i obawiam się, że w praniu wyjdzie, że pompa też do roboty. Koszty napraw chyba już teraz osiągnęły połowę wartości samochodu, a tu końca nie widać. Jakieś rady?

Zapomniałem jeszcze dodać, że czasami było słychać takie ciche stuki spod maski, diagnosta tłumaczył to w ten sposób, że własnie w chwili uszkodzenia tego zaworu regulacji ciśnienia w pompie, podaje (najczęściej) za mało ropy do wtrysków, przez co one się zapowietrzają i stukają.


Ostatnio edytowane przez Kazeczek15 ; 14-09-2015 o 18:17
Kazeczek15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 19:12   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

W takim przypadku jak twój prawidłowe postępowanie jest następujące:

- robisz wpierw próbę przelewową wtryskiwaczy (zakładam, że filtr jest ok, czyli markowy i w miarę nowy), próba kosztuje niecałe 100 zł i mówi prawie wszystko o wtryskiwaczach; jeżeli próba pokazuje nadmierne przelewy, regenerujesz wtryskiwacze - albo sam, a jeżeli nie chcesz lub nie umiesz, to w autoryzowanym warsztacie Delphi; kupowanie nowych to wyrzucanie pieniędzy.

- podczas regeneracji wtryskiwaczy w dobrej firmie można stwierdzić czy są w paliwie opiłki, czy nie, jeżeli nie ma to można spróbować zakończyć naprawę na razie tylko na etapie wtryskiwaczy.

- regeneracja wtryskiwaczy pomaga najczęściej na krótko, bo pompa także się wypracowuje podobnie jak wtryskiwacze i traci zdolność do uzyskiwania maksymalnych wydatków; najczęściej naprawa samych wtrysków to odroczenie wyroku na pompie o przebieg rzędu 10-20.000 km.

- jeżeli były opiłki we wtryskiwaczach, robi się od razu pompę, także w dobrym autoryzowanym zakładzie Delphi, dostajesz wydruki ze stanowiska pomiarowego (4 str. A4 maczkiem) przed i po naprawie - są na nich nr pompy, data i godzina każdego badania oraz wydatki pompy w różnych trybach pracy - wiesz co było i co masz na 100%;

- nawet jeżeli opiłków nie było, to szybko kończy się odroczenie wyroku i trzeba działać.

Koszt regeneracji wtryskiwaczy na oryginalnych częściach Delphi (zaworki oraz końcówki rozpylaczy) to ok 2.500 zł za kpl, pompa to ok 1.900 - 2.300 zł. Dochodzą koszty demontażu i montażu wtrysków oraz pompy i ewentualnie płukania układu jeżeli były opiłki.
Razem dojdziesz do 6.000 zł, ale masz układ sprawny przez ok. 200.000 km.

Popełniłeś mnóstwo kosztownych błędów i trafiłeś także chyba raz czy dwa na pseudofachowców. Jeżeli auto jest zdrowe i ładne, ogólnie zadbane - to warto jeszcze zainwestować w tak kosztowną naprawę. W innym przypadku - hm...

Osiągi jakie podajesz nie są powalające, nie wiem jakie masz nadwozie. Ale mój 2,0 tdci (niski, krótki bus) bez żadnych przeróbek podwyższających moc, na zrobionych wtryskach i pompie osiąga 135KM (nominalnie 125KM), licznikowo jeżeli się bardzo uprę to pójdzie 180 km.godz. Kilka razy w tygodniu pomykam A2 z W-wy do Grodziska Maz. i przy szybkości 140 km/godz czuć jeszcze duży zapas mocy pod butem.

Cytat:
Napisał Kazeczek15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapomniałem jeszcze dodać, że czasami było słychać takie ciche stuki spod maski, diagnosta tłumaczył to w ten sposób, że własnie w chwili uszkodzenia tego zaworu regulacji ciśnienia w pompie, podaje (najczęściej) za mało ropy do wtrysków, przez co one się zapowietrzają i stukają.
To jakiś kompletny bełkot... Jeżeli stuki są słyszalne podczas dodawania gazu, to stuki są od wtrysków, jeżeli cały czas - to mechaniczne z silnika (niedobrze...).
Prawdopodobnie jeden z wtrysków mocno leje (nie myl z przelewaniem) i stąd pojawia się spalanie stukowe w silniku. Może być sto innych przyczyn...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-09-2015 o 19:24
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 19:23   #23
Kazeczek15
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit T350
Silnik: 2.4 125km
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

Czyli jednym słowem pompe tak czy siak będzie trzeba zrobić, jak nie teraz to za niedługi czas? Czy ten zawór wymienić teraz i oczekiwać efektów czy raczej zmienić warsztat?
Czy wtrysk może być w tak złym stanie, że nie nada się do regeneracji? Zdecydowałem sie na nowe, ponieważ kolega ostatnio w Masterze 2,5dci wymieniał wtryski na regenerowane i samochód nie chciał jeździć, skończyło się na nowych wtryskach. Tak jak napisałeś koszt regeneracji kompletu to około 2500zł, a zakup nowych to 3600zł. Tysiąc więcej, ale chciałem uniknąć potencjalnych kłopotów.
Kazeczek15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 19:46   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

Działaj systematycznie, zacznij od próby przelewowej, potem już wiesz.

Masz w Warszawie najlepszy w kraju warsztat Transitów który się w nich specjalizuje. Pompy i wtryskiwacze wyjmują i oddają na zewnątrz do Lublina do autoryzowanego zakładu Delphi - ja tak u nich robiłem i jestem zadowolony. Masz pewność, że wiedzą dokładnie co robią, prawidłowo zamontują pompę i wtryski i skalibrują układ, wpiszą kody itd. Nawet nie są bardzo drodzy, ale nie chodzi o to - przede wszystkim masz zrobione dobrze auto i zero problemów ponaprawczych. To jest najcenniejsze...
Jeżeli chodzi o wtryski, to robiłem je sam (pierwszy raz w życiu), ale możesz poprosić o wysłanie ich razem z pompą do Delphi (po próbie przelewowej).

Na priva wysyłam ci namiary na warsztat.
Cytat:
Napisał Kazeczek15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ponieważ kolega ostatnio w Masterze 2,5dci wymieniał wtryski na regenerowane i samochód nie chciał jeździć
Regenerowane czyli wypłukane w płuczce... Stary numer.
Oj... Narodzie, narodzie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-09-2015 o 19:52
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2016, 09:06   #25
EURO Tech-Bud
ford::beginner
 
Imię: MARCIN
Zarejestrowany: 14-02-2015
Model: FORD TRANSIT 300L
Silnik: 2.0 TDCI 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

tak jak pisze Wojtek, nie ma co oszczedzac bo jedna niedorobka generuje nastepne usterki i dodatkowe koszty. oddajac auto do specjalisty,w tym przypadku od ukladow paliwowych, masz pewnosc ze wszystko zostanie sprawdzone,naprawione,ustawione i jezdzisz nastepne 200tys.km
EURO Tech-Bud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2022, 12:32   #26
blofix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2013
Model: Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

Cześć, podłączam się do wątku. Pacjent to Transit z 2006, 2.0 tdci. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Pytanie natury filozoficznej trochę - czy jest sens regenerować tylko jeden wtrysk, który podaje sporo za dużo paliwa? Auto pali 14, zamiast 8-10... Pompy podają ok, bo jedzie dobrze. Dzięki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez blofix ; 02-12-2022 o 13:01
blofix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2022, 12:41   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał blofix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próba przelewowa jak na zdjęciu.
Chyba niedowidzę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2022, 13:03   #28
blofix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2013
Model: Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

Zobacz terazGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edycja:
Jeszcze dopisek, dość istotny, pompa była regenerowana w tym roku, a układ płukany, czy jest możliwe, że jakiś zbłąkany opiłek zawiesił jeden wtrysk? Chyba sensownie będzie zacząć od sprawdzenia filtra ponownie pod kątem opiłków...

Ostatnio edytowane przez blofix ; 02-12-2022 o 14:02
blofix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2022, 17:21   #29
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

Daj sobie spokój spokój z opiłkami, gdyby były, to poleciałyby wszystkie wtryskiwacze.
Przy tak olbrzymiej różnicy przelewu na tym jednym wtryskiwaczu, można wnioskować, że ten właśnie wtryskiwacz był wadliwy (zaworek) i ja bym robił tylko ten jeden. I jeżeli robiłbym sam lub bym zlecał, to robiłbym tylko wymianę zaworka, a końcówkę zostawił starą. Ewentualną wymianę końcówek zaplanowałbym na czas, kiedy robione byłyby wszystkie wtryskiwacze. To ma uzasadnienie tak techniczne jak i (przede wszystkim) ekonomiczne.
Zaworek oczywiście tylko oryginał, oszczędzanie na oryginałach i dawanie zamienników to prosta droga do szybkiego powrotu do tych samych kłopotów.

Nie wiadomo jaki był czas pomiaru i jaka wartość przelewu w tym złym wtryskiwaczu, ale myślę, że albo już masz, albo za niedługo pojawią się nierówne wolne obroty na dogrzanym silniku. Z początku pojawiające się sporadycznie i mało zauważalne, później będzie coraz gorzej.

Końcówki wtryskiwaczy warto wymieniać standardowo po przebiegu wtryskiwaczy rzędu 200 kkm, nawet bez ich sprawdzania czy leją. Czyli mniej więcej po takim przebiegu, jaki wytrzymują oryginalne zaworki Delphi. Kiedyś taki stary pompiarz powiedział mi: Panie klient! Po stu tysiącach nie ma wtryskiwaczy, które nie leją. Leją wszystkie, pytanie tylko jak bardzo...
Ja po wymianie końcówek byłem wyjątkowo zaskoczony zmianą pracy silnika, zwłaszcza wkręcaniem się w nieco wyższym zakresie na obroty. Odczucie jakby to była benzyna, a nie diesel. Dół pozostał mniej więcej taki sam.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-12-2022 o 17:44
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2022, 18:34   #30
blofix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2013
Model: Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: stuki z komory silnika przy przyspieszaniu

Dzięki. Nierówna praca jest w chwilę po odpaleniu, potem znika.
blofix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.