Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2022, 20:08   #1
Harleyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: R4 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 12
Smile Nierówna praca silnika, naprawa napinaczy - 2007, benzyna/gaz, 145km

Dzień dobry, pierwszy raz od 3 lat mam wystarczająco dużo czasu, żeby zająć się dogłębną naprawą i diagnozą swojego mondka. Kupiłem OBD od Viaken'a 1170 ale mam kilka problemów. Za pomoc będę bardzo wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od razu zaznaczę, że szukałem na forum podobnych tematów dotyczących tych problemów ale żaden mi nie pomógł. Zresztą, jeśli każdy trzymałby się zasady niepowielania tematów to forum pewnie byłoby martwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Błąd B112B na module BCMii - nie mam pojęcia o co tu chodzi, skąd ten błąd, ani co może oznaczać.

Błędy U1A37, B0070, B0072 na module RCM - jestem ich świadom, pojawiły się w 2019 po spotkaniu z sarną.

Co mnie nie pokoi to fakt, że wystrzeliły napinacze, poduszki natomiast są nieruszone, więc może ich nie ma, a może to zwykłe szczęście. Pasy stały się absolutnie sprawne po rozkręceniu i włożeniu "zapadki" na swoje miejsce, błędy zostały. Napinacze są chyba niewymienialne z racji, że są one pirotechnicze ale może błędy da się w jakiś sposób usunąć.

Coraz częściej zdarza się nierówna praca silnika, obroty raz za niskie (~700), innym razem za wysokie (~1100) ale tylko na postojach i zwykle na zimnym silniku. Czasem zdarza się, że przy np. dojeżdżaniu do świateł, po wysprzęgleniu i zatrzymaniu auta dodaje on gazu do 1500 obrotów tylko po to, żeby zaraz powrócić do normalnej pracy.

W trakcie typowej jazdy po mieście od punktu A do punktu B, co za tym idzie gaszeniu i odpalaniu jeszcze ciepłego silnika pojawia się problem z odpalaniem. Rozrusznik kręci, a auto odpala dopiero po 5-8 sekundach, chyba że nacisnę pedał gazu. Wtedy odpala od razu. Przepustnica jest czysta, więc nie wiem w czym jest problem.

Potrzebuję też porad, jak obsługiwać FORScan ponieważ jestem absolutnie w tym zielony i nie chciałbym niczego popsuć.

Z góry dzięki wszystkim za porady.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (95.5 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (96.5 KB, 12 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (93.8 KB, 12 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (93.6 KB, 11 wyświetleń)

Harleyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2022, 23:33   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika, naprawa napinaczy - 2007, benzyna/gaz, 145km

Cytat:
Napisał Harleyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co mnie nie pokoi to fakt, że wystrzeliły napinacze, poduszki natomiast są nieruszone, więc może ich nie ma, a może to zwykłe szczęście
Pasy były zapięte?

Cytat:
Napisał Harleyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasy stały się absolutnie sprawne po rozkręceniu i włożeniu "zapadki" na swoje miejsce, błędy zostały. Napinacze są chyba niewymienialne z racji, że są one pirotechnicze ale może błędy da się w jakiś sposób usunąć.
Nie są sprawne bo nie mają napinaczy. W całym systemie poduszek jest błąd i obecnie cały system nie zadziała przy wypadku. Naprawa polega na wymianie całych pasów na fabrycznie nowe (kilka lat temu chyba ok. 800zł/sztuka) i skasowaniu crash data. Oczywiście nie zachęcam i nie namawiam ale za grosze można dostać na portalach aukcyjnych.

Bump:
Cytat:
Napisał Harleyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W trakcie typowej jazdy po mieście od punktu A do punktu B, co za tym idzie gaszeniu i odpalaniu jeszcze ciepłego silnika pojawia się problem z odpalaniem. Rozrusznik kręci, a auto odpala dopiero po 5-8 sekundach, chyba że nacisnę pedał gazu. Wtedy odpala od razu. Przepustnica jest czysta, więc nie wiem w czym jest problem.
Ciśnienie paliwa sprawdź podczas rozruchu.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 09:10   #3
Harleyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: R4 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika, naprawa napinaczy - 2007, benzyna/gaz, 145km

Pasy były zapięte, i kierowcy i pasażera.


Nie są sprawne bo nie mają napinaczy.

Sprawne w sensie, że działają płynnie. Zwijają i rozwijają się normalnie. A napinacz rzeczywiście jest pirotechniczny? Bo spotkałem się z różnymi opiniami, pod siedzeniem kierowcy jest jakaś srebrna puszka, a po zderzeniu czuć było zapach jakby ozonu.

Jak można po wymianie skasować crusha?

Ciśnienie paliwa da się sprawdzić to forscanem/menu serwisowym na conversie?

Ostatnio edytowane przez Harleyx ; 30-11-2022 o 09:12
Harleyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 11:39   #4
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika, naprawa napinaczy - 2007, benzyna/gaz, 145km

Cytat:
Napisał Harleyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A napinacz rzeczywiście jest pirotechniczny?
Tak, musisz je wymienić.

Cytat:
Napisał Harleyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak można po wymianie skasować crusha?
Forscan ma możliwość czyszczenia RCM po zderzeniu.

Cytat:
Napisał Harleyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciśnienie paliwa da się sprawdzić to forscanem/menu serwisowym na conversie?
Ten silnik nie ma czujnika ciśnienia paliwa, więc pomiar jest możliwy tylko za pomocą manometru.
Generalnie na wszystkie bolączki z niestabilnymi obrotami i utrudnionym rozruchem pomaga aktualizacja software w ECU do najnowszej rewizji. Masz model z 2007, więc jest duża szansa, że masz jeszcze fabryczny(wadliwy) soft. Taka sama sytuacja jest w Focusie/C-maxie z silnikami 1.8/2.0 po 2007 roku, gdy zmienili sterownik z ESU-131 na ESU-411.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 14:19   #5
Harleyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: R4 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika, naprawa napinaczy - 2007, benzyna/gaz, 145km

Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, musisz je wymienić.


Forscan ma możliwość czyszczenia RCM po zderzeniu.


Ten silnik nie ma czujnika ciśnienia paliwa, więc pomiar jest możliwy tylko za pomocą manometru.
Generalnie na wszystkie bolączki z niestabilnymi obrotami i utrudnionym rozruchem pomaga aktualizacja software w ECU do najnowszej rewizji. Masz model z 2007, więc jest duża szansa, że masz jeszcze fabryczny(wadliwy) soft. Taka sama sytuacja jest w Focusie/C-maxie z silnikami 1.8/2.0 po 2007 roku, gdy zmienili sterownik z ESU-131 na ESU-411.
Sterownik można chyba zaktualizować forscanem lub elmconfigiem jeśli się nie mylę więc powinienem dać sobie z tym radę, ale wymiana napinaczy, nie wiem czy jest możliwa. Wielokrotnie szukałem opcji ich zakupu lub regeneracji i nic ale możliwe że ASO coś będzie mogło zrobić. Pytanie też jak to wymienić bo z tego co wyczytałem może to zrobić osoba z odpowiednimi uprawnieniami. De facto to jest nabój
Harleyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 18:48   #6
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika, naprawa napinaczy - 2007, benzyna/gaz, 145km

Cytat:
Napisał Harleyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W trakcie typowej jazdy po mieście od punktu A do punktu B, co za tym idzie gaszeniu i odpalaniu jeszcze ciepłego silnika pojawia się problem z odpalaniem. Rozrusznik kręci, a auto odpala dopiero po 5-8 sekundach, chyba że nacisnę pedał gazu. Wtedy odpala od razu. Przepustnica jest czysta, więc nie wiem w czym jest problem.



Z góry dzięki wszystkim za porady.
Pojeździj tylko na benzynie. problem z odpaleniem na ciepłym może być spowodowany instalacją lpg. zawor przy parowniku przepuszcza, albo listwa wtryskowa gazu jnie jest szczelna i po zgaszeniu odpuszcza gaz do kolektora i ,,zalewa,, go gazem. Stad dlugie krecenie i wymog otwarcia przepustnicy zeby go ,,przewietrzyc,,.Po dłuższym postoju (ostygnieciu)problem znika. Jak pozezdzisz na samej benzynie i odpalanie będzie ok to szukać w instalacji LPG.
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , nierówna praca , obroty silnika , pasy , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.