Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2009, 19:21   #11
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Domyślnie Re: [Mk3]nie działa tylna klapa

Cytat:
Napisał janosik
Mikrowyłącznik może też nie działać na skutek złamania popychającej go blaszki. O ile wiem blaszka nie występuje jako część zamienna. Trzeba wtedy wymienić cały zameczek (chyba jakieś 150zł). Prościej jest odłączyć kabel sterujący. Zamek bez problemu otwiera się wtedy z kluczyka i przycisku wewnątrz.Dodatkowo istnieje pewność, że nikt nie otworzy klapy np na światłach pomimo nie załączenia drzwi centralnym zamkiem (nie każdy lubi jeździć z zablokowanymi zamkami drzwi).
Też tak zrobiłem w MkIII i działa guzik w środku i przestał wariować centralny zamek

lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 21:23   #12
superdan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

Witam a u mnie nie działa caly centralny zamek od środka i otwieranie z zewnątrz tylniej klapy.Czyli przycisk w środku od bagażnika ,centralny nie reaguje na zamykanie i otwieranie za pomocą klamki od środka.A pilot działa normalnie.a kluczykiem w dzwiach działa.
Dodam że wcześniej mi się sama klapa bagażnika otwierała.

Ostatnio edytowane przez superdan ; 17-03-2009 o 22:50
superdan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 18:11   #13
Dami
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

Dawno nie zagladałem na forum brak czasu:/ ale spróbuje zrbić to co kolega Mihowe radzi:
Dami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2009, 19:47   #14
lester0071
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 02-12-2008
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

Ja do dzisiaj nie mialem problemu z klapą i co się stalo ? Otwieralem auto pilotem i przytrzymalem tylną klape z zewnątrz żeby sie otwożyla i stalo sie tak ze centralny nie otwozył tylnej klapy i pomyślałem ze za wcześnie chciałem otworzyć i centralny nie zadziałałi powturzyłem otwieranie centralnego a potem nacisnołem od zewnątrz guziczek od otwierania klapy i nic nie reaguje. Zamyka pilotem centralny i otwieram wszystko sie otwiera prucz tylnej klapy jak otwierram pilotem tylną klape to sie normalnie otwiera.
Co moze być przyczyną ? Wszystko do tej pory działało bez problemu az do momentu wcześniej opisanego przezemnie. Cos moglem zepsuc tak robiąc ???

Ostatnio edytowane przez lester0071 ; 03-04-2009 o 21:47
lester0071 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2009, 19:55   #15
Buli007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Kielce
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

Witam
Mam podobny problem, tylną klapę mogę otworzyć jedynie kluczykiem co jest dosyć uciążliwe, nic innego nie działa.

Mam pytanie jak wygląda ten zamek, czy ktoś dysponuje fotką, jeśli tak to proszę o przesłanie.
Na Allegro występują 2 różne rodzaje zamków i to raz dla kombi raz dla sedana albo HB i tak naprawdę to chyba ktoś nie wie co sprzedaje a ja nie wiem co powinienem kupić.

Z góry dziękuję za pomoc.
Buli007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2009, 20:59   #16
atom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Kraków
Model: [MK3] automat
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

Ten sam efekt, ale podczs otwierania pilotem pasazer złapał za klamkę. W ASO powiedzieli że to mikrowyłącznik. To nie możliwe bo podczas otwierania całego auta elektromagnes nie jest wysterowany. ( to słychać, że nie klapie). Potwierdzeniem tego jest otwieranie i zamykanie samej tylko klay z pilota. W ASO nie potrafią naprawić nawet zapalniczki u mnie na pewno. Przypuszczam, ze da się to usunąć przez przeprogramowanie pilota, W wiekszości pilotów robi się to przez odpowiednią kombinacje naciskania przycisków, czasem drzwi.
Pozdrawiam
atom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2009, 10:39   #17
bastek_m
ford::advanced
 
Avatar bastek_m
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0TDDI 147KM
Rocznik: 2001
Postów: 242
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

Dwa pytania do kolegów:
1. Czy w trakcie występowania problemów z otwieraniem klapy (drzwi) bagażnika możecie zamknąć/otworzyć wszystkie drzwi od środka dźwigienką w drzwiach kierowcy?
2. Czy występuje samoczynne otwieranie klapy (drzwi) bagażnika.

ad.1. Jeżeli nie możecie, to nie jest winny mikrowyłącznik w klapie bagażnika tylko zamek w drzwiach kierowcy, który pełni rolę nadrzędnego i steruje pozostałymi. W zamku jest kilka mikrowyłączników, w tym jak dobrze pamiętam dwa z niezabezpieczonymi "zaciskami". Z tego powodu centralny wariuje a zimą potrafi się zamknąć na amen (było opisywane na forum)
ad.2. Jeżeli tylko jest taki objaw to mikrowyłącznik w klapie nadaje się do wymiany. Ja u siebie wymieniłem sam mikrowyłącznik ukryty w przycisku pod tą gumą (też jest na forum opis jak się do tego dobrać) koszt 1.50 pln plus moja zabawa.

PS. Oczywiście w/w objawy mogą występować jednocześnie lub tak jak u mnie najpierw klapa a teraz zamek w drzwiach za który w najbliższych dniach się zabiorę. Może strzele kilka fotek z prac to zapodam na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

=edit=
Znalazłem trochę czasu i dobrałem się do łobuza. Jutro wrzucę kilka fotek i mały opis o co biega, na razie powiem tyle że winowajcą jest mikroprzełącznik (nie mikrowyłącznik) w zamku kierowcy, który odpowiada za ryglowanie drzwi i klapy bagażnika ale więcej szczegółów i fotki jutro.
__________________
Pozdrowionko

Ostatnio edytowane przez bastek_m ; 15-06-2009 o 20:36
bastek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2009, 10:51   #18
bastek_m
ford::advanced
 
Avatar bastek_m
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0TDDI 147KM
Rocznik: 2001
Postów: 242
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

Problem z centralnym zamkiem – przyczyna i usunięcie usterki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kolega Kokot zamieścił poradnik jak wymontować i rozebrać zamek w drzwiach kierowcy. Fotki są jednak z wersji angielskiej dlatego należy na nie patrzeć jak na lustrzane odbicie.

Gdy już zamek będziemy mieli wymontowany z drzwi i rozebrany zobaczymy w części elektrycznej 4 mikroprzełączniki. (zdj. 1)

Zaznaczony na czerwono (już wydłubany przeze mnie) jest winny problemów z centralnym. (zdj. 2)

Gdy nasz mondziak jest zamknięty - ten właśnie mikrus jest w pozycji „wciśnięty” przez odpowiednią krzywkę i po latach intensywnej eksploatacji gdy z pilota otworzymy nasze autko on pozostaje nadal w tej pozycji co powoduje właśnie znane nam wszystkim problemy ze sterowaniem centralnym od środka i z otwieraniem bagażnika. (zdj. 3)

Moja próba naprawy niestety spełzła na niczym, wprawdzie po zabiegu czyszczenia i smarowania mikrus ożył i wszystko działało poprawnie, lecz po nocnym postoju w pozycji „wciśnięty” znowu zaniemógł. Dlatego moim zdaniem pozostaje tylko wymiana na sprawny, lecz wątpię w sukces kupna takiego w sklepie (spotkałem cały zamek za „symboliczną” kwotę 460 pln brutto), więc pozostaje polowanko na używkę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zdj 1.jpg (88.0 KB, 686 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdj 2.jpg (89.0 KB, 655 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdj 3.jpg (60.2 KB, 580 wyświetleń)
__________________
Pozdrowionko
bastek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2009, 13:48   #19
majusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

witam
a może przyczyna leży po stronie kostki przy zawiasach drzwi kierowcy.Wszysko jak koledzy pisali jest sterowane prze drzwi kierowcy.Ja miałem podobny problem wyczyściłem kostkę środkiem do styków i jest ok.
majusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 22:09   #20
cwiktor
ford::amateur
 
Imię: Cwiktor
Zarejestrowany: 08-07-2009
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 125 KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

Czy nalać WD-40 do zamka to znaczy, do otworu na kluczyk.... czy jakąś kombinacją alpejską do mechanizmu??
cwiktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klapa bagażnika , zamek bagażnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.