Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2015, 09:47   #1
adrianst5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Question Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Witam.
Sprawa wygląda tak, że w mojej foce z 2005 2.0 tdci po wprowadzeniu win komunikat jest jasny - Less Auxiliary Heater. Czyli prawdopodobnie nagrzewnicy dodatkowej nie ma. Ale raz czy dwa wydawało mi się że już po 1-2 minutach przy obiegu zamkniętym kabiny powietrze leci cieplejsze - na dworze -5 więc 2.0tdci grzeje sie przez 5-7 kilometrów żeby wskazówka temp. w ogóle drgnęła. Po prostu udręka z tym zimnem ;/. Jak sprawdzić czy jest nagrzewnica i jak uruchomić jej działanie. np. max na klimatroniku + lusterka i szyby wtedy uruchomi grzanie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

adrianst5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 10:01   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Cytat:
Napisał adrianst5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Less Auxiliary Heater.
Z mojego VINu tak samo wychodzi, a nagrzewnica jest i działa


Cytat:
Napisał adrianst5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sprawdzić czy jest nagrzewnica i jak uruchomić jej działanie. np. max na klimatroniku + lusterka i szyby wtedy uruchomi grzanie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ale bez lusterek (i szyby), bo to ma wyższy priorytet przydziału prądu w GEMie niż PTC. U mnie dodatkowo trzeba zwiększyć obroty, bo na jałowych PTC nie chce się włączyć (może to wina słabego alternatora, bo tylko 105A).

Polecam podłączyć kabelek i aktywować sobie informację o działaniu nagrzewnicy na wyświetlaczu zegarów, tak jak tu:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Procenty zmieniają się dynamicznie co 1 punkt, aż się wskazówka temp. silnika ruszy i PTC się całkiem wyłączy - wtedy informacja znika wraz z tym żółtym 'i' .
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 11:30   #3
adrianst5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Dzięki za obszerną odpowiedz. Tylko ja mam wersje przed liftem na tych archaicznych zegarach ;/, a moze robiąc test dowiem się czegoś więcej. może któryś bezpiecznik musze mieć... aby to sprawdzić ?
adrianst5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 11:59   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Ano rzeczywiście - o przedliftowych zegarach nie pomyślałem. Z bezpiecznikiem to nie wiem (możesz przeanalizować rozpiskę), ale jak ustawisz temperaturę tak na 27*C (nie 'max', bo wtedy pewnie się i szyba/y i lusterka włączą), podniesiesz obroty do okolic 2k, to powinna się nagrzewnica auaktywnić. U mnie nawet pomaga już ciepłemu silnikowi gdy, na przykład stanie się i otworzy drzwi na chwilę, tak że się kabina wychłodzi. W trakcie testowania najlepiej ustawić nawiew na same kratki w desce, bo najlepiej wyczujesz temperaturę powietrza.

Nagrzewnica PTC to super gadżet - dla mnie najbardziej przydatna rzecz w aucie, zaraz po klimatyzacji.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 12:07   #5
adrianst5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

gadżet jak ją masz, jak nie masz to marzniesz..., zrobię kilka prób jak coś to jeszcze napiszę swoje obserwacje może się komuś przyda. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę o tych przed lift. zegarach niech też dołoży swoje 5 groszy. Bo zima coraz bliżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adrianst5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 12:28   #6
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie

A nie będzie Ci szybciej i łatwiej odkręcić jedną śrubę, zdjąć panel przy nogach pasażera i sprawdzić czy nagrzewnicę w ogóle fizycznie masz zainstalowaną? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P. S. Jakby ktoś potrzebował to mam jedną zbyciu (60 Pln+ wysyłka) ...
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 13:27   #7
adrianst5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

ale którą śrubę. Pewnie że łatwiej tylko daj mi podpowiedz jak ją zlokalizować i gdzie. Dodam że byłem zobaczyć skrzynkę z bezpiecz. tymi pod maską i przekaźnik opisany jako PTC jest tam wpięty...

Bump: a jak nie mam to kupie te od ciebie będzie do mojego pasowała ??
adrianst5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 13:32   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Cytat:
Napisał adrianst5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale którą śrubę. Pewnie że łatwiej tylko daj mi podpowiedz jak ją zlokalizować i gdzie.
Prawa zaślepka tunelu, przy lewej stopie pasażera. Wkręt jest za zaślepką okrągłą (z wcięciem z boku, do podważania).

Ostatnio edytowane przez weuek ; 14-10-2015 o 13:34
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 13:54   #9
mondeouser
ford::average
 
Avatar mondeouser
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 138
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Tu jest cały wątek jak montować nagrzewnicę PTC. Ja korzystałem z tych materiałów jak swoją montowałem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mondeouser jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 13:58   #10
adrianst5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

słuchaj zdjąłem te zaślepkę przy podłodze. I czego tak naprawdę mam szukać i gdzie :/ ?? tak mniej więcej chociaż
adrianst5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nagrzewnica , ogrzewanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.