Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2022, 19:18   #271
Dzikson4
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2021
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ford Escape - reflektor

Po numerze wychodzi ,że masz przedlifta .W tym przypadku kupujesz xenony od Kugi i montujesz bez problemu .Wtyczki pasują .Przetwornica od wersji USA nie pasuje .W kudze są dwie ,jedna od LED dzienne ,druga od Xenon .

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Dzikson4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 15:15   #272
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Witam. Auto jest z 2014 roku . Faktycznie w oryginalnych lampach z tego co pozostało jest tylko jedna przetwornica . Czyli potrzebuję xenonów eu ale w 99% sprzedawane są bez przetwornic więc muszę je również nabyć . Z tego co piszesz na każdą lampę potrzebne są dwie czyli razem 4 . Nasuwa się oczywiście pytanie na które nie znam odpowiedzi jakie to przetwornice . Czy ktoś ma może ich numery katalogowe ? Czy dwie są inne a dwie inne czy takie same 4 . Kurcze nie miała baba kłopotu ........
Jak ktoś zna te symbole przetwornic to bardzo oproszę o podanie .
Wiem , że zawsze można założyć zwykłe lampy ale ksenon robi robotę .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 16:06   #273
Dzikson4
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2021
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Przetwornica LED
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przetwornica Xenon
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Aukcje przykładowe .


Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Dzikson4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 16:26   #274
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Super bardzo Ci dziękuję o pozdrawiam .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 14:13   #275
zuuzuuz
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 07-05-2019
Skąd: Łódź
Model: escape sel
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Dzień dobry.
Czy może w woj. łódzkim jest jakiś specjalista od przeróbki lamp USA na EU lub może nieco dalej?

Escape z 2018 r. Lampy halogenowe.
zuuzuuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 19:57   #276
renton26
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-01-2019
Skąd: EPD
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał zuuzuuz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry.

Czy może w woj. łódzkim jest jakiś specjalista od przeróbki lamp USA na EU lub może nieco dalej?



Escape z 2018 r. Lampy halogenowe.
Auto-West Aleksandrów Łódzki.
Zadzwoń, zapytaj.
renton26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2023, 11:17   #277
kichu93
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-07-2021
Skąd: Częstochowa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cześć, jeżdżę już dwa miesiące i zacząłem się zastanawiać czy ma sens zmiana „Headlights, type” w BdyCM main. Fabrycznie miałem Xenony ale założyłem zwykle soczewlowe Valeo z DRL. Wydaje mi się, ze wszystko działa okej, ale może powinno lepiej ? �� jak wybrałem 01 - światła halogenowe bez urządzenia ustawicznego to potem w DTC miałem błąd BdyCM - konfiguracja niekompatybilna. W załączniku zdjęcie jakie opcje mam do wyboru (sorki ze zdjęcie a nie screenshot, jakoś nie pomyślałem). Takie mam opcje :

00 - Nie skonfigurowane
01 - Swiatia halogenowe bez urzadzenia ustawezego
02 - Halogen lights with adjuster
04 - Advanced front lighting system with auto adjuster
05 - GDL advanced front lighting system with static bending, light and auto dynamic adjust
06 - Advanced front lightning system with automatic adjustment, menu controlled, mechanical or no tourist light
07 - Advanced front lightning system with automatic adjustment, menu controlled, electronic tourist light
08 - Advanced front lightning system with automatic adjustment, button controlled, electronic tourist light
09 - Agaptive Bi-Xenon Lights
OC - Halogen headlamps - NAS
OE - DL advanced front lighting system with static bending, without levelling (Xenon - NAS) OF - Twin Chamber Halogen Reflector Headlamps
10 - Twin Chamber, bright refector Headlamps, black bezel
11 - Halogen Projector Headlamps
14 - Dual headlamp less light guide
17 - Headlamps Level 3

Czy to ustawienie ma w ogóle jakies znaczenie ?

Edit: a może jest mi ktoś w stanie potwierdzić, ze u mnie swieci tak jak powinno:
W pozycji pierwszej: O - swieci się tylko pasek led z przodu i nic z tylu
Druga pozycja - pozycyjne - świeci sie pasek led i oba światła z tylu
Trzecia - mijania - lekko przygasa pasek led, swieci sie tylko po jednej żarówce w każdej lampie z przodu (skrajna - soczewka), z tylu również swieca sie światła
Czwarta - automatyczna - jak jest dzień to swieci sie tylko pasek led, jak jest zmrok to jak w pozycji 3ciej.

Zacząłem sie zastanawiać mocniej czy wszystko jest ok bo ostatnio pokonałem kilkaset kilometrów autostradami nocą i przy 140km/h miałem wrażenie, ze moj zasięg widzenia jest bardzo ograniczony. Często patrzyłem na nawigację żeby sprawdzić czy zaraz nie pojawi sie jakie zakręt. Dodatkowo ostatnio mijałem kuge albo escape i przy włączonych mijania świeciły sie dwie żarówki w każdej lampie (nie zwróciłem uwagi czy miała pasek led). Na przeglądzie mówili ze światła są ustawione idealnie. W załączniku jak wyglądają światła mijania.

Założone mam Valeo 450599 i 450598
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 49E7B402-7D74-424E-A062-8CB145CBC0CA.jpg (18.5 KB, 35 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 9C2F732D-735C-4960-9A2D-77A22A8EC1DF.jpg (7.2 KB, 34 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kichu93 ; 05-01-2023 o 20:22
kichu93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2023, 12:26   #278
esdarek
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 17-06-2022
Skąd: Kużnia Raciborska
Model: Ford Escape Titanium
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Witam ponownie. Escape 2.0 Titanium Kanada 2018. Forscan pokazuje,że miał lampy Biksenon adaptacyjne. Handlarz założył biksenon od Kugi i podpiął "długie" pod żarówkę doświetlania zakrętów. Niestety w tym przypadku nie mam długich jak i doświetlania zakrętów. Znalazłem ucięte kable, podłączyłem i mam doświetlanie zakrętów (wersja na dodatkowych żarówkach). Niestety nadal nie mam długich. W Escape było prosto bo zasilanie długich podnosiło przesłonę. Dziwi mnie, że w Kudze jest inaczej. Nie chce mi się wierzyć, że do działania długich potrzebuję spryskiwaczy i poziomowania. Logika podpowiada, że dodatkowe zasilanie oraz sygnał z HCM potrzebne są do poziomowania na którym póki co mi nie zależy. Hcm jest widziany przez forscan i działą mi doświetlanie zakrętó więc chyba fizycznie jest. Informacje w necie są sprzeczne. Można znaleźć info,że obejdzie się bez poziomowania ale jest z tym jak z Yeti-wszyscy piszą nikt nie wie jak. Oczywiście kilkukrotnie przeczytałem ten wątek. Może tym razem mój post nie będzie niewidzialny i ktoś odpowie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez esdarek ; 07-01-2023 o 12:29
esdarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2023, 13:40   #279
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Panowie escape 2019 lampy zwykłe, wtyczka 4 przewody + druga do obrysówki. Chce zamontować soczewki, które już mam. Ktoś jest w stanie podpowiedzieć ?

do zamontowania krótkie, długie, postojowe (w nowej lampie ich nie ma, jest led), może dzienne ale to nie jest priorytet bo mam jej w zderzaku (żarówka dual color z przygaszaniem).

Druga sprawa to czy ktos próbował kiedykolwiek uruchomić regulację świateł w lampie EU zamontowanej w amerykańcu - odbywa sie to przez komputer czy sygnał leci z regulatora w przełączniku ?

Ostatnio edytowane przez grande1970 ; 09-01-2023 o 16:23 Powód: dopisanie pytania
grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2023, 08:36   #280
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

dobra jako że otrzymałem info to się podzielę

1. aby działały światła pozycyjne - pasek led - należy podpiąć pod pin 12 plusa z obrysówki
2. aby działały dzienne z bcm należy podciągnąć sygnał kolejno do kostki lewej i prawej lampy i wpiąć pod pin 2 - tego nie robiłem bo mam drl w kierunkach na dualcolor z przygaszaniem
3. jeszcze pracuje
grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.