Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2021, 18:49   #1
McMemorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2018
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 18
Lightbulb Pobór prądu na biegu jałowym.

Witam.

Miałem ostatnio nieprzyjemną sytuację, gdy jechałem rodziców samochodem - Fordem Kuga MK2 2013r. 2.0 TDCI 163km. Przejechałem odległość 100 km po czym zostawiłem auto na parkingu. Po paru godzinach wracam do auta, próbuje odpalić a tam.. akumulator żywota wiecznego amen. Poszedłem kupić nowy akumulator. Założyłem i auto odpaliło. Ale mówie sobie ,, dziwne, żeby akumulator się rozładował po przejechaniu 100 km.. No dobra.. pojechałem do znajomego mechanika, który podłączył się czymś tam i stwierdził, że według niego jest za duży pobór prądu na postoju. Nie znam sie kompletnie na tym, ale powiedział, że jest 14 A ? czy Ah ? Nie wiem... W każdym razie powiedział mi, abym dowiedział się na jakimś forum albo ogólnie na necie jaki jest normalny pobór prądu w Kudze MK2. Być może jest on prawidłowy a być może za duży przez co nowy akumulator znowu za parę miesięcy się rozładuje. Powiedział, że może też być sterownik napięcia do wymiany jeżeli pobór okaze się być za duży. Jak ktos jest mi w stanie podpowiedzieć, jaki jest pobór na biegu jałowym - byłbym wdzięczny. Pozdrawiam !

McMemorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2021, 12:35   #2
Pawko75
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 25-05-2016
Skąd: Wieden
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pobór prądu na biegu jałowym.

14 A to strasznie dużo (wydaję mi się że coś pomyliłeś).Wszystko powyżej 0,5 A wyczerpie akumulator. Ja w swojej mam jakieś 0,2 A.
Ps.Akumulator wymieniłem po 2,5 roku.
Na Yuotubie zobacz sobie jak się mierzy.

Gesendet von meinem SM-T715 mit Tapatalk
Pawko75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2021, 14:25   #3
Czupa_kabras
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Rzeszów/Tyczyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Pobór prądu na biegu jałowym.

Co Ty chcesz mierzyć ?
pobor pradu na biegu jałowym ?
czy pobór pradu podczas postoju zamknietego auta?
Byłeś u mechanika coś Ci powiedział a Ty nawet powtórzyć nie umiesz czy 14A czy 14 Ah ?

To co mechanik nie wie jaki powinien być pobór pradu ? każe Ci na forum sprawdzać.
Taki sam jak w kazdym innym aucie
Czupa_kabras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 05:45   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Pobór prądu na biegu jałowym.

A może to był mechanik od maszyn, a nie samochodów.

A pobór prądu na zamkniętym aucie, po uśpieniu modółów powinien mieć 0,02 A.

Ostatnio edytowane przez Jaryska ; 10-03-2021 o 05:49
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 16:11   #5
Czupa_kabras
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Rzeszów/Tyczyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Pobór prądu na biegu jałowym.

nie wykładaj mechanikowi kawy na ławe
niech troszkę sie wysili
Czupa_kabras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2021, 18:37   #6
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Pobór prądu na biegu jałowym.

Aby dobrze zmierzyć właściwy pobór prądu trzeba poświęcić trochę czasu, u mnie wyglądało to tak: po podłączeniu miernika i zamknięciu drzwi pobór prądu trochę szaleje i po ok 2-3min natężenie spadło do 0,38A i dopiero po dokładnie 11min. spadło do 0,01A
Początkowo przy pomiarach byłem zdziwiony, że pobór prądu jest tak duży, mierzyłem kilka razy i nie dawało mi to spokoju aż do momentu kiedy postanowiłem przedłużyć pomiary więcej niż 5-7min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 22:13   #7
Jawika919
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-10-2019
Skąd: Krynica-Zdrój
Model: Kuga
Silnik: Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Pobór prądu na biegu jałowym.

Witam. Mam podobny problem. Akumulator niecałe 2tyg napięcie na baterii 12.1(gdzie powinno raczej byc 12,4-12,8 )przy rozruchu nieznacznie spada poniżej 10V alternator ładuje do 14.2 (czyli działa dobrze)
A jak mierzę pobór prądu to na początku pokazuje bardzo duży ok 1.6A(ale to jest normalne bo jeszcze niektóre systemy działają i pytanie czy u was tez tak jest ze wyświetlacz pomiędzy zegarami długo jest zapalony? Około 10 min) a gdy gaśnie to spada i utrzymuje się na poziomie 0,21A( i tu mi się wydaje ze to jest o jakieś 0,17A za dużo)Wyjmowałem wszystkie bezpieczniki które znajdują się w kabinie pod schowkiem od strony pasażera i na żadnym z obwodów mi natężenie śnie spadło. Co jeszcze mogę sprawdzić a może coś robię źle? Dodam ze jest to kuga mk1 diesel 163ps 2012r
Będę dźwięczny za podpowiedzi.
Jawika919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 13:14   #8
kichu93
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-07-2021
Skąd: Częstochowa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Pobór prądu na biegu jałowym.

Nie macie nic wpiętego w gniazdo zapalniczki ? U mnie w fordzie Escape MK2 Lift zapalniczka jest non-stop zasilana. Przyzwyczajony do innych aut wpialem tam wideorejestrator. Po trzech dniach chciałem coś zobaczyć w forscanie a tam błąd z napięciem poniżej wartości progowej. Dopiero w nocy gdy przechodziłem koło auta zorientowałem się ze kamerka się swieci.
kichu93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.