Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2021, 16:36   #1
ZFocusovany
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 27-10-2021
Skąd: Północne Mazowsze
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Gdzie kupować części, jak je identyfikować?

Cześć wszystkim!

Jestem świeżym posiadaczem Forda i jest to pierwsze moje auto tej marki. Kupiłem kilkuletnią maszynę, która na start wymaga nieco wkładu i w związku z tym mam pytanie gdzie w dobrych cenach kupować części do Forda, oraz jak je identyfikować aby uniknąć pomyłki? Czy w Fordach zdarzają się sytuacje, że mimo identyfikacji po numerze VIN system potrafi wskazać 2 różne części, które dopiero po demontażu możemy zidentyfikować i wybrać właściwe?

Czeka mnie wymiana dwumasy ze sprzęgłem, rozrządu, paska osprzętu, kompletu filtrów i oleju. Chciałem samemu znaleźć to w dobrej cenie i kupić zawczasu, zamiast zlecać mechanikowi, który kupi w sklepie stacjonarnym, który ma pod ręką.

Pacjent: Ford Focus 1.6 TDCi 115KM 2013r. (220k przebiegu)

Co do wymiany dwumasy to sam nie mam przekonania, bo w zasadzie jedynym symptomem jest lekkie drżenie na wolnych obrotach i taki lekki rezonans podczas puszczenia gazu gdy obroty spadają i wskazówka jest w okolicach 1k. Mechanik twierdzi, że dobrze byłoby zmienić dwumasę już teraz, gdyż to szybko siądzie do końca. Zgadzacie się z tą opinią? Jak szybko siadają dwumasy w Fordach? Jeśli mam zmieniać to chcę postawić na Sachsa.

Rozrząd prawdopodobnie nie zmieniany nigdy, a przynajmniej nie ma o tym informacji. Chcę kupić INA, ale gdy próbowałem zidentyfikować to 2 różne mi się pojawiały do tego silnika.

Co do paska osprzętu to też chcę go wymienić, ale kompletnie nie wiem na jaki. Macie jakieś sugestie?

Jeśli chodzi o foltry to chciałem kupić komplet ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), ale nie mam pewności czy wszystkie będą pasować. Do tej pory jeździłem Octavią i tam zanim kupiłem pierwszy raz komplet filtrów to musiałem identyfikować części bo np. ten sam silnik i rocznik miały montowane 3 różne pompy paliwa...

Olej już kupiłem (Motul w specyfikacji Forda).

Będę wdzięczny za pomoc w dobraniu części i opinię co do wymiany dwumasy.

Dziękuję i pozdrawiam!

ZFocusovany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 20:33   #2
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Gdzie kupować części, jak je identyfikować?

Dwumasę i rozrząd niech kupi mechanik. To tylko pozorna oszczędność gdy sam kupisz.
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2021, 06:26   #3
Marfor
ford::advanced
 
Avatar Marfor
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2019
Skąd: Poznań
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1,6 tdci 95@115
Rocznik: 08.2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Gdzie kupować części, jak je identyfikować?

Hmmm u mnie podobnie rozrząd wymieniałem po zakupie przy przebiegu 173.000km. Co do dwumasy jeszcze nie wymieniałem dałem do znajomego mechanika pracownika serwisu peugeot więc ogarnął. Ale piszesz ze drży ci kierownica na wolnych...hmm mi także więc zabiłeś mi gwoździa czy to nie dwumasa!! Mam także lekkie szarpnięcia przy ruszaniu 1, 2 na reszcie ok. Teraz 194.000

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Marfor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2021, 08:34   #4
Michal07
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-11-2020
Skąd: Śląsk!
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 73
Domyślnie Odp: Gdzie kupować części, jak je identyfikować?

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwumasę i rozrząd niech kupi mechanik. To tylko pozorna oszczędność gdy sam kupisz.
Zdziwiłbyś się. Mój mechanik dobrze robi, drogo nie ma ale ceny części naprawdę wysokie. Chyba z intercars bierze to duże różnica jak sobie samemu kupisz

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Michal07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 11:01   #5
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Gdzie kupować części, jak je identyfikować?

Umiesz sprawdzić nową dwumasę? Nie. Mechanik zamontuje i dalej będziesz miał to samo. Nie zareklamujesz u niego bo on tylko montował. Później będziesz pisał: "pomocy". Tak samo rozrząd. Daje gwarancję na montaż a jak się zerwie pasek to już widzę jak uda ci się zareklamować towar u sprzedawcy. Jak mechanik kupi i zamontuje to musi przyjąć na klatę usterkę. Jak drogo to jedziesz do innego mechanika (który bierze z innej hurtowni). Ale wiesz lepiej. I taka rada na przyszłość: Jak nie stać na serwis auta to się go sprzedaje i jeździ się autobusem.
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 13:42   #6
ZFocusovany
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 27-10-2021
Skąd: Północne Mazowsze
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gdzie kupować części, jak je identyfikować?

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Umiesz sprawdzić nową dwumasę? Nie. Mechanik zamontuje i dalej będziesz miał to samo. Nie zareklamujesz u niego bo on tylko montował. Później będziesz pisał: "pomocy". Tak samo rozrząd. Daje gwarancję na montaż a jak się zerwie pasek to już widzę jak uda ci się zareklamować towar u sprzedawcy. Jak mechanik kupi i zamontuje to musi przyjąć na klatę usterkę. Jak drogo to jedziesz do innego mechanika (który bierze z innej hurtowni). Ale wiesz lepiej. I taka rada na przyszłość: Jak nie stać na serwis auta to się go sprzedaje i jeździ się autobusem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziękuję za radę! Sprzedaje się "je". Wolę pociągi. Wierz lub nie, ale jeszcze stać mnie na serwis auta, tylko nie lubię przepłacać jeśli nie muszę. Ale pewnie tego nie zrozumiesz. Wszystko da się kupić drożej, to żaden problem! Zadałem pytanie, gdyż przy moim drugim aucie, które mam od kilku lat, zaoszczędziłem sporo na takich naprawach organizując wszystko samemu. Zawsze dodatkowa kasa na paliwo się przyda. Pewnie masz rację, że jak powierzy się mechanikowi temat od a do z to jest odpowiedzialny za całość, ale już wyobrażam sobie wymigiwanie się, jeśli coś faktycznie wydarzy się po naprawie. Zaraz mi powiesz, że w zasadzie to powinienem naprawić to wszystko w ASO, aby mieć to na papierze w razie W...

Bump:
Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwumasę i rozrząd niech kupi mechanik. To tylko pozorna oszczędność gdy sam kupisz.
Tak zrobię, tym bardziej, że nie mam dojścia do części Forda w dobrych cenach.

Bump:
Cytat:
Napisał Marfor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm u mnie podobnie rozrząd wymieniałem po zakupie przy przebiegu 173.000km. Co do dwumasy jeszcze nie wymieniałem dałem do znajomego mechanika pracownika serwisu peugeot więc ogarnął. Ale piszesz ze drży ci kierownica na wolnych...hmm mi także więc zabiłeś mi gwoździa czy to nie dwumasa!! Mam także lekkie szarpnięcia przy ruszaniu 1, 2 na reszcie ok. Teraz 194.000

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Zawsze takie drżenia są pierwszymi objawami kończącej się dwumasy, ale ile czasu można jeszcze na tym jeździć to prawdopodobnie nie ma reguły. Nie wiem właśnie jak jest w Fordach, bo podobno wygląda to inaczej niż w Octavi, którą na kończącej się dwumasie przejechałem jeszcze jakieś 20k km, a po wymianie mechanik stwierdził, że prędko to ona jeszcze by się nie skończyła... U mnie objawy są póki co bardzo delikatne, ale myślę, że wymienię aby nie obciążać dodatkowo innych podzespołów.
ZFocusovany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dwumasa , filtr , focus , mk3 , rozrząd


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.