Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2022, 18:48   #1
danielbr3
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-12-2020
Skąd: Tuchowicz
Model: Focus mkII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Brak mocy - nie pracuje turbina

Witam. Może ktoś da mi wskazówki jak opiszę występujący u mnie problem.
Jakiś czas temu zauważyłem, że focus mk2 2.0tdci gorzej jedzie lecz ciężko było mi to zweryfikować. W trasie upewniłem się, samochód zdecydowanie gorzej przyśpieszał od 3 biegu i słabo wkręcał się na obroty powyżej 3tys., aż pewnego razu dosłownie tragedia, zupełny brak mocy i jakby brak pracy turbiny. WIzyta u elektromechanika, błędy doładowania i okazało się, że był pęknięty wężyk przy turbinie, jak wracałem przy przyśpieszaniu było słychać, że turbina pracuje. Wydawałoby się, że wszystko jasne ale gdy jechałem do Warszawy sytuacja zaczęła się powtarzać. Dodatkowo podczas mocniejszego przyśpieszania cułem jakby falowanie, czyli samochód na zmianę przyśpieszał troszkę lepiej i gorzej. Jak zgasiłem i odpaliłem ponownie to moc wracała by po chwili znowu zniknąć. Zawróciłęm do domu i wtedy wywaliło check'a.
Dalej sprawą zajmował się mój ojciec, odstawił samochód do mechanika. Wymienione dwa elektrozawory (jeden od turbiny a drugi szczerze mówiąć nie wiem od czego, wiem że jest też przy EGR ale to przecież bez sensu xd), czujnik przy gruszce turbiny i jakiś czujnik temperatury, który podobno wskazywał -20. Ojciec przywiózł mi samochód do Wawy i twierdził, że przez te 100km było w porządku. Jednak już pierwszego dnia jak ja jechałem, to znowu ten brak mocy po chwili (chwilę jakby było ok. ale nie jestem pewny bo nie gazowałem na zimnym silniku).
No i 1200zł wydane na marne. ktoś ma pomysł co może być realną przyczyną? Mechanikom już przestaję wierzyć. Chcę sobie podłączyć sam Forscan'a żeby zobaczyć czy są błędy. Jaki kabel zamówić?

danielbr3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 22:05   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Brak mocy - nie pracuje turbina

Weź Viakena stn1170.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 22:13   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Brak mocy - nie pracuje turbina

odczytaj błędy obecne
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 23:53   #4
danielbr3
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-12-2020
Skąd: Tuchowicz
Model: Focus mkII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy - nie pracuje turbina

Inne tańsze interfejsy się nie sprawdzą? Nie planuje wgrywać jakichś parametrów czy w czymś regularnie grzebąc. Chcę tylko odczytać błędy lub ewentualnie zobaczyć coś, co może mnie jako laika nakierować na problem. Ale jeśli faktycznie inne kable działają gorzej to jestem w stanie kupić także ten.
Widzę np. coś takiego jeszcze:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
danielbr3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2022, 06:57   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Brak mocy - nie pracuje turbina

Teoretycznie się sprawdza ale viakena łatwiej później upłynnić bo to zwyczajnie solidny i sprawdzony produkt

Najważniejsze żeby był hscan i mscan
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 11:07   #6
danielbr3
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-12-2020
Skąd: Tuchowicz
Model: Focus mkII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy - nie pracuje turbina

Na zdjęciu widoczne błędy jakie odczytałem z komputera:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli macie wskazówki co jeszcze sprawdzić to piszcie. Po południu może spróbuje wykasować błędy i przejechać się kawałek żeby zobaczyć kiedy i jakie wskoczą ponownie oraz czy bez błędó samochód będzie przez jakiś czas dobrze jechał.
Może zmierzyć jakieś parametry. Jest ich tak dużo że niestety nie wiem narazie, które mogą na coś nakierować.

Do tej pory wymieniony elektrozawór przy turbinie, czujnik kopiowania i czujnik temperatury powietrza zasysanego.
danielbr3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 11:35   #7
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Brak mocy - nie pracuje turbina

Skasuj błędy i zobacz co wyskoczy, tak żeby mieć czysty obraz tego co się aktualnie dzieje z autem
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 18:18   #8
danielbr3
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-12-2020
Skąd: Tuchowicz
Model: Focus mkII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy - nie pracuje turbina

Skasowałem błędy i po tym nic się nie poprawiło. Następnie przez prawie godzinę jeździłem po Wawie sprawdzając co pierwsze wyskoczy i kiedy no i nic się nie pojawiło, żadnego błędu.
Co ciekawe, mniej więcej pod koniec moich testów pojawił się moment, że samochód odzyskał moc i chodził normalnie. Przygazowałem wtedy kilka razy i zatrzymałem się żeby sprawdzić odczyt. Błędu żadnego a po ponownym odpaleniu znowu brak mocy.

PS. Nie wspominałem o tym chyba wcześniej ale powyżej 2tys. obrotów i przy hamowaniu silnikiem od dłuższego czasu słyszę z przodu brzęczenie/buczenie, który kiedyś uznałem za efekt jakiegoś słabego złożenia po tym jak mechanik wymieniał mi miesiąc temu świece żarowe i rozbierał podszybie. Teraz już sam nie wiem co jest przyczyną tego dźwięku.
danielbr3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 18:43   #9
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Brak mocy - nie pracuje turbina

No to moim zdaniem ciągle wadliwe jest sterowanie turbo. Może wężyk gdzieś jest luźny i jak "zassie" to chwilę jest ok, a potem znowu gdzieś ucieka i mocy brakuje? Miałem tak u siebie (no ale ja miałem błędy). Wężyk się stopniowo zsuwał z króćca i coraz częściej pojawiały się błędy aż w końcu spadł zupełnie i zrobił mi się 1.6 DCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 22:05   #10
danielbr3
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-12-2020
Skąd: Tuchowicz
Model: Focus mkII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy - nie pracuje turbina

Przede wszystkim mam nadzieje że to nie będzie wina samej turbiny. ALe chyba wtedy nie byłoby takich przypadków, że czasami chodzi dobrze.

Możecie mi podpowiedzieć gdzie mogę ewentualnie poszukać nieszczelności. Narazie jak się przyglądałem to niestety nic nie zauważyłem.
Może mógłbym jeszcze zrobić jakieś odczyty/wykresy z komputera, jeśli mi podpowiecie co warto sprawdzić.
danielbr3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , focus mk2 , turbina


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.