Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2021, 18:22   #1
Mlufa
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Lubin
Model: S-Max MK2 150KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Post Led, drogowe nie działają

Witam, zakupiłem autko S-max MK2 2016 2.0 150km, od początku wyświetla mi się komunikat "Sprawdź oświetlenie adaptacyjne...." i nie można włączyć długich świateł oraz światło nie podąża za ruchami kierownicy.

co zauważyłem:

1. ustawienie przełącznika na 0 lub dzienne- można manetką uruchomić światła drogowe(nie na stałe tylko mrugać oczywiście, mogę tak trzymać całą noc i będą świecić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Ustawienie przełącznika na pozycji auto- światła ustawiają się prawo lewo góra dół i wyskakuje komunikat sprawdź oświetlenie... nie można włączyć długich.

3. Ustawienie przełącznika na pozycji mijania- światła ustawiają się prawo lewo góra dół można włączyć długie a po 3 sekundach gasną i wyskakuje komunikat sprawdź oświetlenie... i już nie włączysz świateł drogowych

4. Podążanie świateł za ruchem kierownicy nie działa, automat zmiany drogowe mijania nie działa, doświetlanie halogenem działa.

Z tego co się dowiedziałem, najprawdopodobniej autko nie miało żadnych aktualizacji softu, jedyne co mam to cyfrowa prędkość w środku prawego zegara.

Oglądając wtyczki do lamp widać, że piny były przepinane, wykonanie całkiem profesjonalne, złączki, termokurcze itp. żadna skrętka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co może być przyczyną nie działania świateł? czy aktualizacja oprogramowania pomoże, może na forum jest jakiś komputerowy magik z Lubina Dolny Śląsk? Z góry dzięki za pomoc.

Mlufa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 08:16   #2
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Cytat:
Napisał Mlufa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, zakupiłem autko S-max MK2 2016 2.0 150km, od początku wyświetla mi się komunikat "Sprawdź oświetlenie adaptacyjne...." i nie można włączyć długich świateł oraz światło nie podąża za ruchami kierownicy.
Nie wiem czy się przyda, ale zrobiło mi się chyba to samo (całkowity brak drogowych, nie próbowałem ustawiać na 0 itp.) w półrocznym aucie. W ASO naprawili wiązkę do 1 reflektora w ramach gwarancji. Mieli też pytać o wymianę wiązki czy całego zestawu reflektor plus wiązka w centrali ale w międzyczasie miałem stłuczkę i reflektory zostały wymienione z innych powodów.

Ostatnio edytowane przez zdzichu500 ; 11-10-2021 o 08:19
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2021, 13:13   #3
Mlufa
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Lubin
Model: S-Max MK2 150KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za poświęcony czas i podłączenie.

Na chwilę obecną:

B103C-01-8a lewy reflektor

silniczki lekko terkoczą, ale przy starcie pracują góra dół, lewo prawo. Na wyświetlaczu pokazuje się biała lampa i A, cyk nagle staje, światła się opuszczają i błąd.

Poszukiwań ciąg dalszy: HCM, moduł skrętu, przetwornica itp itd do lampy jeszcze długa droga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mlufa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2021, 14:08   #4
Mlufa
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Lubin
Model: S-Max MK2 150KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Niestety wymiana HCMa nic nie dała :/

Czy ktoś z forumowiczów jest szczęśliwym posiadaczem schematu wiązki reflektora lewego(od wtyczki dokąd są poprowadzone przewody). Z góry dziękuję.

Dalej nurtuje pytanie dlaczego drogowymi mogę świecić z manetki ile się da, na pozycji świateł 0 i 1 a gdy tylko włączę światła mijania to wyskakuje błąd po 3 sek i wyłącza drogowe(piktogram długich na desce zostaje).

Pytanie z innej beczki(a może jest powiązane) dlaczego w przedziale bagażnika cały czas świeci światło, nie mogę go wyłączyć?

Jakieś sugestie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mlufa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2021, 10:41   #5
Mlufa
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Lubin
Model: S-Max MK2 150KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Dla potomnych.. wymiana lampy rozwiała wszelkie wątpliwości, pytania i usterki. Na szczęście nie musiałem płacić dwóch taczek pieniędzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sama wymiana kilkanaście min z fajką, 3xśrubek nadkole, po 2x od spodu i od góry, lekko odsunąć zderzak, reflektor- odkręcić śrubki od góry, wypiąć i pociągnąć do góry aż wyjdzie.
Teraz zbyć HCM, ogarnąć lampę i też na targ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Działa wszystko. Jak Ja bez FDL mogłem żyć XD

Bump:

Ostatnio edytowane przez Mlufa ; 11-11-2021 o 10:50
Mlufa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 13:37   #6
onson3644
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Cytat:
Napisał Mlufa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla potomnych.. wymiana lampy rozwiała wszelkie wątpliwości, pytania i usterki. Na szczęście nie musiałem płacić dwóch taczek pieniędzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sama wymiana kilkanaście min z fajką, 3xśrubek nadkole, po 2x od spodu i od góry, lekko odsunąć zderzak, reflektor- odkręcić śrubki od góry, wypiąć i pociągnąć do góry aż wyjdzie.
Teraz zbyć HCM, ogarnąć lampę i też na targ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Działa wszystko. Jak Ja bez FDL mogłem żyć XD

Bump:
Witam,
a mam pytanie, gdzie kupiłeś lampę? Mam też ten komunikat ale dodatkowo w prawej lampie nie działa mi kierunek. Co prawda ja mam z 2017 ale to chyba to samo.

Dzisiaj mi przekładali lampy z lewej na prawą i ta dobra lampa po obu stronach działała. Podmieniali też moduły i oba sprawne - tzn na dobrej lampie oba działają na tej bez kierunku żadnych zmian.

Jestem umówiony na diagnozie w Germaz ZG i aktualizację softu - chyba HCM ale nie wiem czy warto i czy to wogóle może coś pomóc.
Pozdrawiam
onson3644 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 13:52   #7
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Skoro zamieniłeś lampy i hcm i ta dobra działa na obu strona, a podmiana hcm nic nie wnosi to nie widzę sensu wizyty w ASO. Masz praktycznie zdiagnozowaną usterkę w postaci lampy. Przy lapmie jest tez przetwornica. Można podmienić ją i też sprawdzić

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 14:18   #8
onson3644
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Cytat:
Napisał djremo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro zamieniłeś lampy i hcm i ta dobra działa na obu strona, a podmiana hcm nic nie wnosi to nie widzę sensu wizyty w ASO. Masz praktycznie zdiagnozowaną usterkę w postaci lampy. Przy lapmie jest tez przetwornica. Można podmienić ją i też sprawdzić

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
Teraz mam zagwozdkę bo powiedzieli mi że moduły sprawdzali ale może w domyśle chodziło im o przetwornicę. Będę dzisiaj to się dopytam.
onson3644 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 14:20   #9
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Moduł hcm jest za schowkiem pasażera

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 14:22   #10
onson3644
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Cytat:
Napisał djremo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł hcm jest za schowkiem pasażera

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
To na bank tego nie robili, czyli podmieniali tylko przetwornicę. Czy moduł HCM jest jeden czy na każdą z lamp osobno?
onson3644 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , s-max , światła dzienne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.