Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2022, 23:52   #11
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Cytat:
Napisał EmixAnos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wygrałam Forda Transita z silnikiem 2.5D z 1988 roku za 1550 zł,
Gratulacje.

ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 12:01   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Cytat:
Napisał EmixAnos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupić nowe czy próbować "reanimować"
Opony które są na nim już do niczego się nie nadają. Jazda na nich to prawie pewna awaria.
Najtaniej to kupić używane opony, postawić auto na klockach, zdjąć koła i zawieźć wszystko do wulkanizatora.
Używane felgi do Mk3 jeszcze czasami są w sieci po ok.100 zł szt. Zakładam, że to model z kołami pięcioszpilkowymi. czyli felgi są 5,5Jx14".

Jeżeli nie daje się odkręcić kół (prawdopodobnie zwykłym kluczem do kół?), a nakrętki jeszcze nie są zjechane na okrągło i zachowały sześciokąt, to ja bym wpierw szczotką metalową oczyścił szpilki, spryskał je preparatem WD40 (można jeszcze je owinąć małymi paskami podartej szmatki), odczekał dzień, a potem próbować odkręcić je, ale nie kluczem fabrycznym do kół czy nawet krzyżakiem, ale zestawem - dobrze dopasowana nasadka plus dźwignia 500 mm (taka jak w linku). [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Najlepszy byłby klucz udarowy, są takie na 12V, ale naprawdę dobry jest drogi, chyba, że pożyczycie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-10-2022 o 12:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 16:13   #13
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

O odkręcenie kół się na szczęście nie muszę martwić, mój narzeczony jest wulkanizatorem i posiada odpowiednie narzędzia do odkręcenia kół, jutro po południu z nim podjadę i spróbuję z nim odkręcić koła.

PS: Znalazłam "dawcę" na części karoseryjne, jest nim Transit z 1990 roku.
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 17:49   #14
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Skoro zdecydowałaś się na reanimację, to opony kup nowe. producenci wskazują, że guma w 6-letnich oponach jest już zbyt stara by je bezpiecznie używac. Nie wiem jak wyglądają tam felgi, możliwe że trzeba będzie nowe opony i nowe felgi. Jak śruby nie puszcza zwykłym kluczem, to trzeba spróbować planetarnym, najwyżej je ukręci. Piasty i cały układ hamulcowy tez pewnie będą do wymiany więc za bardzo nie ma się czym przejmowac, czy się coś ulamie czy nie
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 20:00   #15
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Jednak najbardziej się obawiam (oprócz zawieszenia i silnika) podłużnic, które będą w kiepskim stanie, można gdzieś zamówić podłużnice do Transita?
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 22:25   #16
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,379
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Cytat:
Napisał EmixAnos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko pozostała jedna kwestia, mianowicie chodzi mi o opony, których nie da się ani napompować, ani odkręcić, macie jakiś pomysł, co z tymi oponami zrobić? Kupić nowe czy próbować "reanimować" obecne
???

Bump:
Cytat:
Napisał EmixAnos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O odkręcenie kół się na szczęście nie muszę martwić, mój narzeczony jest wulkanizatorem i posiada odpowiednie narzędzia do odkręcenia kół, jutro po południu z nim podjadę i spróbuję z nim odkręcić koła
wulkanizator ?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2022, 09:30   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Cytat:
Napisał EmixAnos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak najbardziej się obawiam (oprócz zawieszenia i silnika) podłużnic, które będą w kiepskim stanie, można gdzieś zamówić podłużnice do Transita?
Trzeba szukać w sieci, pytać. Z podłużnicami jest niezbyt dobrze, ale czasami coś jest do kupienia, np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Części poszycia, słupki itp. są do kupienia, np. w Transit Center [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiele elementów trzeba samemu dorabiać, zwłaszcza poszycie podłogi i podłużnice, to jest robota dla jakiegoś dłubka z zacięciem i uporem godnym lepszej sprawy - normalny warsztat nie podejmie się takiej roboty, wolą szybkie i dobrze płatne prace powypadkowe w nowszych samochgodach....
Jak taka rzeźba wygląda - podaje przykład (tu starszy model Mk2) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pamiętaj, że elementy z modeli po 1991roku (Mk4, Mk5) nie pasują do twojego Mk3.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2022, 10:03   #18
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

O poszycie podłogi się nie muszę martwić, wczoraj znalazłam "dawcę" na części karoseryjne, o którym wspominałam wczoraj, właśnie tego "dawcę" jadę dzisiaj kupić, tylko z drzwiami tylnymi skrzydłowymi może być drobny kłopot, "dawca" takowych nie posiada.

Edit: Ile mogą kosztować oryginalne "fordowskie" fotele? Te obecne zdecydowanie się nadają do wymiany.

Ostatnio edytowane przez EmixAnos ; 09-10-2022 o 20:33
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2022, 17:40   #19
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

No to... poczyniłam wraz z narzeczonym pierwsze kroki w "reanimacji" i odbudowie Transita z 1988 roku z silnikiem 2.5D, pierwsze co zrobiłam z narzeczonym to:

- Rozebranie części karoseryjnych (drzwi, reflektory, maska, zderzak przedni, wycieraczki itp. itd).
- Rozebranie wnętrza (wszystkie fotele, poczynając od foteli przednich i tylnych, kończąc na usunięciu wykładziny z podłogi).
- wymiana wszystkich płynów w silniku.

Jeszcze do roboty zostało nam wycięcie skorodowanej podłogi i podłużnic, w międzyczasie nieźle się "uzbroiłam" w części kupione do tego samochodu, przedstawiam ich kosztorys:

Ford Transit z 1990 roku jako "dawca" części karoseryjnych - 1800 zł
Pasek rozrządu do Forda Transita - 75 zł
Olej silnikowy Motorcraft XR 15W40 5L - 135 zł
Opony Windforce SnowBlazer Max 185/80 R14 - 1220 zł
Lusterko lewe i prawe - 610 zł
Zestaw lamp tylnych - 130 zł
Płyn wspomagania kierownicy Mobil ATF 220 - 50 zł

Za to wszystko zapłaciłam 4020 zł. Na wszelakie pytania/odpowiedzi będę odpowiadała.

Ostatnio edytowane przez EmixAnos ; 23-10-2022 o 10:53
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2022, 17:48   #20
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy angażują swój czas i pieniądze w ratowanie takich "roczników" - powodzenia życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli można, to prosił bym też jakąś "fotorelację" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.