Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2018, 10:14   #1
canibal
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 19-04-2005
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2,3 Pb
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Sonda lambda za katalizatorem - Uszkodzenie grzałki

Witam
Od dłuższego czasu mam problem z sonda Lambda za katalizatorem .
Od początku: jakieś 4 lata temu wymieniono mi katalizator na uniwersalny zamiennik i padła sonda lambda zarówno pierwsza (przed) jak i druga (po) katalizatorze obie zostały wymienione na sondy Bosch pierwsza chodzi bez problemu do dziś a druga padła jakieś 6-7 miesięcy później wymieniłem ja wtedy na oryginalna używkę ta popracowała tez jakieś 6 miesięcy i padła .
Testowałem tez tulejki wkręcane między sondę a układ wydechowy ( t.z.w emulatory sondy ) i co stwierdziłem że zawsze scenariusz jest ten sam w każdej sondzie pada grzałka .
Sprawdzałem woltomierzem i napięcie do sondy dochodzi w normie około 12-12,5 volta .
Nazbierałem już przez ten czas około 5 sąd i we wszystkich padnięta jest grzałka ( sprawdzone omomierzem ) .
Dziś założę nowa sondę Boscha 0 258 006 927 (wiem ze w opisie jest do nowszych Galaxy ) i zobaczę co się będzie dziać .
Czy ktoś z was przerabiał już takie problemy w galaxy ?
Dziękuje i pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez canibal ; 05-07-2018 o 11:12
canibal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 13:44   #2
skt84
ford::amateur
 
Imię: Kazimierz
Zarejestrowany: 05-01-2019
Skąd: Gdynia
Model: Ford S-Max
Silnik: Duratec 2.0 HE
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Sonda lambda za katalizatorem - Uszkodzenie grzałki

No nie mogę, szukam podobnego problemu na forum, znajduję człowieka, który ma podobny problem z przepalającą się grzałką na drugiej sondzie. W odpowiedzi jest odnośnik do instrukcji. Co to jest elektroda? Jakiś chory żart. Lepiej napisz kolego, jak ci poszło po wymianie sondy na bosha bo mi padła oryginalna, druga sonda, niedługo po wymianie. I też poszła w niej grzałka.
skt84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.