Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2017, 13:57   #11
mojlos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2017
Skąd: Brzeg
Model: mondeo mk4
Silnik: benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

Witam. Właśnie wymieniłem chłodnicę klimy w Fordzie Mondeo MK4, kombi 2.0 benzyna, 2009r.. Nie trzeba wyciągać reflektorów ani prawego ani lewego. Oczywiści jak wyjmie się prawy reflektor - przed pasażerem to będzie łatwiej ale ja lubię wyzwania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wszystko można rozmontować od góry i od dołu. Bez podnośnika lub najazdu - nie ma szans. 90 % roboty wykonałem od dołu pojazdu. Aha takie pytanie retoryczne, wie ktoś jakie wymiary mają te 4 oringi jakie są zamontowane przy chodnicy klimatyzacji? Ja swoje zamontowałem a kumpel się pyta bo chciałby kupić?

mojlos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 17:37   #12
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

Cytat:
Napisał mojlos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Właśnie wymieniłem chłodnicę klimy w Fordzie Mondeo MK4, kombi 2.0 benzyna, 2009r.. Nie trzeba wyciągać reflektorów ani prawego ani lewego. Oczywiści jak wyjmie się prawy reflektor - przed pasażerem to będzie łatwiej ale ja lubię wyzwania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wszystko można rozmontować od góry i od dołu. Bez podnośnika lub najazdu - nie ma szans. 90 % roboty wykonałem od dołu pojazdu. Aha takie pytanie retoryczne, wie ktoś jakie wymiary mają te 4 oringi jakie są zamontowane przy chodnicy klimatyzacji? Ja swoje zamontowałem a kumpel się pyta bo chciałby kupić?
Ile kosztował skraplacz?
Jakieś porady?
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 22:36   #13
mojlos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2017
Skąd: Brzeg
Model: mondeo mk4
Silnik: benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

Za skraplacz polskiej firmy zapłaciłem z przesyłką około 300 zł. Lutowany a nie klejony. Niestety w zestawie nie było oringów i trzeba dokupić osobno. Do roboty są potrzebne klucze nasadowe najlepiej z grzechotką (mało miejsca do manewrowania) oraz ewentualnie z przedłużką. Nie pamiętam rozmiarów chyba 10, 12. Od góry w komorze silnika rozkręca się jedną śrubę mocującą skraplacz do plastików chodnicy wody. Natomiast od spodu samochodu trzeba się trochę nakombinować i odkręcić dwie śruby mocujące aluminiowe łapy przewodów prowadzących czynnik chłodniczy do,od skraplacza. Kolejno skraplacz podciągamy trochę do góry i uwalniamy go z plastikowych, czarnych uchwytów -takich łapek. Ja mam silnik benzynę więc od spodu miałem luz - nie było innych chłodnic. Skraplacz wyciągałem od dołu pojazdu stojącego na najeździe. Nowy skraplacz wkładałem także od spodu. Cała operacja trwała max 1 h.
mojlos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 16:05   #14
Rafalski12
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-07-2017
Skąd: Bytom
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

Dzieki za info ja wlasnie biore sie za moja chlodnice ciekawe jaka byla u mnie przyczyna wycieku mam dziure po lewej stronie chlonnicy w gornej czesci patrzac od strony silnika i wlasnie wczoraj doszla nowa chlodnica wiec zobacze jak mi pujdzie ale nie wyglada to na zbyt skaplikowana operacje. Napisze jak mi poszlo
Rafalski12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 20:06   #15
volum1
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 11-03-2014
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

Dzieki wielkie mi sie przydalo przy wymianie intercoolera pozdro
volum1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 15:29   #16
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

Też wymieniłem u siebie. Mi to całkowitemu amatorowi w dieslu 2.0 automacie zajęło 2 godziny. U mnie na szczęście układ też był całkowicie pusty. Upewniłem się naciskając na wentyle w zaworach. Ja również demontowałem lampy tak żeby sobie ułatwić robotę. Pozdrawiam autora tego tutorialu. Dzięki.
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2018, 13:53   #17
rmp..
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-09-2016
Skąd: ŁÓDŹ
Model: MK4
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

Bravo... dzięki Tobie poszło szybciej.. 1.5h-2h to norma przy pierwszym razie... Też mi to tyle zajęło.. Dziękuję jeszcze raz.. wszystko dobrze opisane.. mnie problem sprawiło wyjęcie starej chłodnicy. Już myślałem że jakaś ukryta śruba ale troszkę mocy pomogło.. Dziękuję jeszcze raz🖑🖑🖑 bardzo dobra robota. Chłodnica 230pln nabicie 200pln. Takie koszta. 🕺🕺🕺🕺

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
rmp.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2018, 08:06   #18
Sebastian1515
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 - LPG
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

A jakiej firmy chłodnice kupowaliście?
Sebastian1515 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 15:03   #19
mlody141
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-08-2017
Skąd: Kościan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

Wladnie wymieniłem chłodnice klimy mechanik wymieniał od przodu wszystko zdjął cały pas przedni wziol 200zl i nabicie klimy 280 (zewnętrzna firma ) jestem zadowolony bo ja bym się nie bawił kilka godz jeszcze bym połamał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mlody141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2019, 18:46   #20
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy (skraplacza) klimatyzacj Mondeo MK4

A ten mechanik to nie miał podnośnika? Przecież chłodnica wychodzi od spodu, a on pół auta rozkręcił.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.