Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2016, 14:30   #11
_vinci_
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: MONDEO MK V
Silnik: EcoBoost 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 89
Domyślnie Odp: czujniki ciśnienia TPMS - czy pasują z poprzedniej generacji autka ?

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przerzuciłem przedwczoraj koła (na nowy komplet z oryginalnymi czujnikami ciśnienia). Podpompowałem, wyzerowałem czujniki ciśnienia i wyjechałem na autostradę. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów czujniki kolejno aktywowały się wyświetlając rzeczywiste ciśnienie. Tak, że mogę potwierdzić, że jak ktoś ma oryginalne czujniki Forda, to automatycznie aktywują się po przejechaniu pewnego dystansu (tak jest to opisane w instrukcji) - nie trzeba odwiedzać serwis

Więcej informacji w wątku:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja mam dwa komplety oryginalnych kół z oryginalnymi czujnikami: zimówki i letnie.
W zeszłym roku odbierając auto miałem założone koła zimowe (luty) i wszystkie czujniki mi działały. Po przełożeniu na letnie i wyzerowaniu czujników też nie było problemu. Teraz po założeniu ponownie zimówek auto po przejechaniu kilkunastu km wywaliło komunikat "awaria czujników ciśnienia" - najpierw lampka migała, potem świeciła na stałe. Zresetowałem czujniki, komunikat zniknął, pojawiły się wartości ciśnienia przy kołach, ale znów po przejechaniu kilkunastu kilometrów stało się to samo.
Czy miał ktoś z Was podobnie i jakie było rozwiązanie?

_vinci_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2017, 08:37   #12
mkk1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Krk
Model: mk4
Silnik: 2,0 195@405 , Heko power :)
Rocznik: 2011
Postów: 165
Domyślnie Odp: czujniki ciśnienia TPMS - czy pasują z poprzedniej generacji autka ?

A odwrotnie , czujniki w kołach z MKV zadziałają w MK4 ?
mkk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 11:11   #13
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: czujniki ciśnienia TPMS - czy pasują z poprzedniej generacji autka ?

Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam dwa komplety oryginalnych kół z oryginalnymi czujnikami: zimówki i letnie.
W zeszłym roku odbierając auto miałem założone koła zimowe (luty) i wszystkie czujniki mi działały. Po przełożeniu na letnie i wyzerowaniu czujników też nie było problemu. Teraz po założeniu ponownie zimówek auto po przejechaniu kilkunastu km wywaliło komunikat "awaria czujników ciśnienia" - najpierw lampka migała, potem świeciła na stałe. Zresetowałem czujniki, komunikat zniknął, pojawiły się wartości ciśnienia przy kołach, ale znów po przejechaniu kilkunastu kilometrów stało się to samo.
Czy miał ktoś z Was podobnie i jakie było rozwiązanie?
Dziwne, właśnie zamieniłem letnie (po drugim sezonie) na zimowe na drugi sezon. Resetowałem wskazania, wyjechałem na obowdnicę i po 10 km czujniki z założonych zimówek zostały aktywowane i wartości ciśnienia wyświetlone - tak więc to już 3 zmiany kół bez problemu. Jedyna niedogodność to taka, że LP i PT są wyświetlane na swoich miejscach natomiast PP i LT zamienione - tak jakby symbiol autka w zegarach jechał do przodu lewym bokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ale idzie się do tego przyzwyczaić i zapamiętać
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2019, 13:21   #14
mkay
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Czujniki ciśnienia TPMS w Mondeo 2017

Witam,
w sklepie forda widzę 2 rodzaje czujników:
Czujnik ciśnienia w oponach Ford - TPMS - Oryginał EV6T-1A180-DB - 115zł, oznaczone jako pasujące (m.in.) do Mondeo od 2014r (bez górnej granicy daty)

oraz
Czujnik ciśnienia w oponach Ford - TPMS oryginał F2GT-1A180-DB - 140zł, oznaczone jako pasujące (m.in.) do Mondeo od 2017r

w związku z tym pytanie czy te pierwsze będą działać w Mondeo z początku 2017r? (dokładna data produkcji: 13.02.2017), czy muszę kupić te drugie?

Jeśli pasują jedne i drugie, to czy te drugie są w jakimś sensie lepsze?
mkay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2019, 14:00   #15
hetmat
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia TPMS w Mondeo 2017

W opisie napisali, że od 2.10.2017 F2GT.. więc zakładam że w tym przypadku te pierwsze od 14go roku. Pasuja tylko te odpowiednie dla danego auta. W przeciwnym razie będziesz miał błąd czujników - czyli tak jak byś ich nie miał.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez hetmat ; 05-10-2019 o 14:03
hetmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 08:05   #16
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: czujniki ciśnienia TPMS - czy pasują z poprzedniej generacji autka ?

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu, też jesteśmy na etapie zamawiania czujników TPMS. Dzwoniłem do jednego z ASO Forda w sprawie tegorocznego (poliftowego) Mondeo, auto ma koła 16-calowe (fabryczne felgi aluminiowe). Pan potwierdził, że w takim aucie są czujniki F2GT-1A180-DB, numer katalogowy 2318453 - być może się to komuś przyda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy zamawianiu stalówek zamówimy więc też czujniki F2GT.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 25-10-2019 o 08:15
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk5


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.