Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2019, 12:41   #1
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Full Led vs Adaptive Led

Cześć!
Mam pytanie do osób które zakupiły i użytkują nowego focusa z Adaptive Led. Mam świadomość tego że te światła są rewelacyjne i oświetlają wszystko jak w dzień, ale kilkukrotnie oglądnąłem film o tych światłach

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i nasuwa mi się jedno, podstawowe pytanie. Czy Wam, tak samo jak gościowi na filmie inne samochody z naprzeciwka też cały czas blindują?
Facet twierdzi że poza zabudowanym światła te praktycznie cały czas są w pozycji świateł drogowych i tylko wycinają nadjeżdżające pojazdy. Na światła mijania automat zmienia głównie w zabudowanym, lub jak ilość samochodów się znacząco zwiększa.
Jeżeli tak faktycznie jest, to wcale nie dziwię się że ludzie blindują! Przecież jadąc naprzeciwko i widząc samochód z taką łuną światła będą świecić długimi, mimo że w praktyce nie powinni być oślepiani (bo są "wycięci").
W moim firmowym mondeo Ledy świecą inaczej, częściej zmienia na mijania, chyba są mniej "skomplikowane" jak w focusie.
Nie chcę "przedobrzyć" z zamówieniem tej opcji i później pluć sobie w brodę. Na drugim filmie widziałem że gość też chwali zwykłe full Led, oczywiście nie mają podejścia do adaptive, ale biedy też nie ma.

Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 13:10   #2
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

Biję się z podobnym dylematem od kilku dniu. Po skreśleniu focusa nastąpił wielki comeback.
W tym tygodniu składam zamówienie na titanium 1,5 EB A8 + kilka pakietów. Wracając do tematu to chyba jednak zrezygnowałem z adaptacyjnych ledów.
Po pierwsze nikt nie jest w stanie potwierdzić w namacalny sposób, że są mega lepsze od zwykłych ledów.
Po drugie 90% mojej jazy to miasto.
Po trzecie (może przesadzam), ale wydaję mi się, że jak co chwilę coś się włączą i wyłącza to przetrwa krócej niż raz włączone.
Tak naprawdę jedyna 100% zaleta to spryskiwacze.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 13:18   #3
peteres
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2019
Model: nie-Ford
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

Ja podobnie jestem przed zlozeniem zamowienia i wybralem statyczne. Glownym powodem jest moja niechec do wszelkich “adaptacyjnych” opcji, do ktorych nie mam za bardzo zaufania (z tego wzgledu tez nie zamawiam ACC, ale to bedzie manual, wiec chyba latwiej to uzasadnic). Wole sam zmienic swiatla lub zahamowac i przyspieszyc na tempomacie. Poza tym, LEDy dzienne imo wygladaja lepiej przy statycznych. No ale to wszystko to jest kwestia indywidualna.
peteres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 13:24   #4
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

Ok, a ktoś już posiada takie światła w swoim focusie i może z autopsji napisać?

test zwykłych jest tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 13:51   #5
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

Witam
Posiadam w swoim takie światła. Działają rewelacyjnie. Z miganiem to jest tak jak przy normalnych światłach zawsze znajdzie się, ktoś przewrażliwiony. Tak jak wchodziły xenony to też migali bo myśleli że się jedzie na światłach drogowych. Na 20 mijanych samochodów mignie 1. Najczęściej przed jakimś ostrym łukiem lub na końcu wzniesienia. Obstawiam że jak by były zwykłe ledy to też by w tych sytuacjach migneli. To jest tak jak my one też muszą zauważyć auto jadące w nasza stronę. Samochody jadące przed nami nie są oślepiane na 100% bo nikt nie chwyta lusterka wstecznego. Ja jestem zadowolony.
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 22:24   #6
Lukimaster
ford::average
 
Avatar Lukimaster
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: CCH
Model: Ford Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 75
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

[QUOTE=peteres;3101573a(z tego wzgledu tez nie zamawiam ACC, ale to bedzie manual, wiec chyba latwiej to uzasadnic). Wole sam zmienic swiatla lub zahamowac i przyspieszyc na tempomacie. .[/QUOTE]

Jeśli dużo jeździsz po autostradzie to ACC jest świetnym wynalazkiem nawet w manualu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukimaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 23:45   #7
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

Kurcze, ja z tym nie umiem jeździć. Próbowałem 3 miesiące i skończyło się na wyłączeniu ACC na rzecz zwykłego tempomatu. Trzeba strasznie wcześnie zaczynać manewr wyprzedzania bo jak się odrobinę spóźnisz, to od razu daje po hamulcach. Strasznie denerwujące. Próbowałem zmniejszyć dystans do 1 kreski ale wiele to nie dało. Może w DE to jest fajny gadget ale u nas? Mnie nie przekonuje.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 08:03   #8
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

Ja bym nie umiał bez tego żyć. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 13:34   #9
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

Dużo gonisz po autostradach? Jaką masz normalną prędkość przelotową na autostradzie? jeździsz głównie w PL czy nie?

Ja napiszę jak to wygląda u mnie. Głównie przemieszczam się po mieście (60-70%) a jak już to przeważnie latam A4 na Kraków lub na Katowice i tam ruch jest spory. Jak ustawię na tempomacie 130-140km/h wg GPS to prawy pas jest za wolny, lewy za szybki. Więc jadę prawym i co kawałek wyprzedzam. Jak się zbliżę zbytnio do auta przede mną to ACC mocno hamuje (ja bym jeszcze długo nie hamował), co wymusza spore odległości między wyprzedzanymi autami aby jechać płynnie. A tego tak łatwo się zrobić nie da, bo na lewym co kawałek jakiś łoś gniecie 180-200. Jak mnie wyhamuje za jakimś TIRem, to po jego wyminięciu ACC jak najszybciej chce osiągnąć zadaną prędkość dając gaz do deski, co jest też mało komfortowe.
Moim zdaniem w takich warunkach ciężko z tego udogodnienia korzystać, bo wymaga więcej uwagi od kierowcy niż zwykły tempomat, a to chyba mija się z jego przeznaczeniem. Dlatego z tego nie korzystam, tylko ze zwykłego, starego, dobrego tempomatu.

Jeżeli jeździsz dużo szybciej lub dużo wolniej to to rozwiązanie może się sprawdzić. Ewentualnie w nocy.

Też byłem tym podjarany jak zamawiałem Fiestę, ale teraz do Focusa już tego nie chcę, a na pewno nie za 3500zł! Bo tak naprawdę w pakiecie Technology płacę tylko za to (reszta jest w innych pakietach już zawarta)
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 22:11   #10
stew66
ford::advanced
 
Avatar stew66
 
Imię: WR
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Ford Focus ST-Line
Silnik: 1.5 EcoBoost 150>195KM 340Nm
Rocznik: 2018/2019
Postów: 245
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

Witam, moze już ktoś wrzucił taki test porównawczy świateł jak w temacie, a jesli nie to proszę zobaczyć:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
stew66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.