Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2020, 20:52   #1
Goral23
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2020
Skąd: Dzierżoniów
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie System elektryczny przeciążony plus ubywający płyn chłodniczy

Witam wszystkich forumowiczów. Od wczoraj borykam się z pewnym problem, mianowicie podczas jazdy wyskakuje powiadomienie "Pomoc podjazdu pod górę niedostępny" następnie "System elektryczny przeciążony Zatrzymaj pojazd" co uniemożliwia dalszą jazdę. Nagrałem film tu link do yt:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przepraszam że po niemiecku ale tu aktualnie przebywam i zmieniłem język żeby pokazać to w warsztacie.
Przydarzyło mi się to raz, zatrzymałem się poczekałem chwilę i auto normalnie funkcjonowało. Następnego dnia pojechałem do pracy (20km) i nic się nie działo a w drodze powrotnej wyskoczyły mi błędy z filmu aczkolwiek po krótkiej chwili wyłączenia silnika wróciło wszystko do normy wróciłem do domu i znów przejechałem około 25km bez problemu.
Mieliście podobne problemy? Jak udało się Wam je rozwiązać? Co może być przyczyną? Potrzebuję jeździć do pracy i chciałbym się poradzić czy nic się nie stanie jak będę jeździł z takim problem, oraz żeby nie wydawać "milionów" u tych wielkich znawców którzy będą jedno po drugim próbowali coś naprawiać bez skutku.
Dodam także, że mam problem z płynem chłodniczym (co jakieś kilkaset km muszę dolać odrobinę ponieważ mi go ubywa, plam, wycieków nie widać) aczkolwiek zauważyłem teraz lekkie jakby przebarwienie (od ubytku płynu?) na jednym z węży tylko nie mam pojęcia czy jest on od układu chłodzenia (ogólnie z mechaniką jestem zielony) poniżej wrzucam zdjęcia.
https://zapodaj.net/bec9ec18b29ec.jpg.html
https://zapodaj.net/14dad197ca9a3.jpg.html
Byłem kilka razy na gwarancji ale wielcy znawcy mechaniki nie widzieli w tym żadnego problemu i przyczyny przy czyn rozkładali ręce...
Będę ogromnie wdzięczny za każdą poradę oraz pomoc w tym problemie.
Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goral23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 10:31   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,360
Domyślnie Odp: System elektryczny przeciążony plus ubywający płyn chłodniczy

Kupujesz czytnik kodów, podłączasz się pod auto, zczytujesz kody i będzie jak nic dlaczego Ci wyrzuca ten błąd. Podejrzewam że będzie to któryś z czujników ABS lub problemy z układem hamulcowym.
Jeśli nie wiesz co i jak z ODB2, tak oddaj do mechanika który potrafi podłączyć się pod komputer i zczytać kody błędów.
Niech Cię broń boże nie kusi, że gdzieś obejrzysz coś gdzieś na YT, wejdziesz w błędy na zegarach i będziesz na forum pisał, że "mam błędy takie a takie".
Błędy zaczytujemy za pomocą np. Forscana mając kabelek/adapter BT.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 16:06   #3
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: System elektryczny przeciążony plus ubywający płyn chłodniczy

Ja zacząłbym jeżeli nie posiadacz kabelka od sprawdzenia BCM czy nie zlało go. Do tego należy odłączyć aku i zdemontować schowek pasażera lepszy dostęp . I sprawdzil wtyczki
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.