Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2020, 10:01   #71
kecok
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Kołobrzeg
Model: Ford escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Panowie, flash TCU możliwy tylko i wyłącznie oryginalnym UCDSem? Czy można to zrobić tymi za 300-400 zł dostępnymi na aukcjach?

kecok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 10:04   #72
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał kecok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, flash TCU możliwy tylko i wyłącznie oryginalnym UCDSem? Czy można to zrobić tymi za 300-400 zł dostępnymi na aukcjach?
Raczej bym nie próbował

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 10:22   #73
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał kecok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... flash TCU ...
A co mianowicie miało by dać flashowanie TCU???
Amerykańskie TCU mają eSIM zainicjowany na sieć w USA, który po pojawieniu się w Europie w roamingu ma kasowany automatycznie profil GSM.
Nie ma opcji na "przeflashowanie" profilu GSM. Obecnie TCU ze skasowanym ostatnim (jedynym) profilem GSM nadaje się jedynie "na śmietnik".
Profil może być oczywiście wgrany, ale do tego niezbędne jest stosowne wyposażenie techniczne u operatora GSM - profil zawiera m.in. stosowne certyfikaty cyfrowe operatora służące do logowania i transmisji w sieci. Nikt tego "nie rozdaje w necie".
Inicjalny/jedyny profil GSM do TCU wgrywany jest w fabryce.
Powód, dla którego TCU 4G z USA kasują sobie jedyny profil GSM po pojawieniu się w Europie jest tzw. "dobrym pytaniem". Wygląda to na świadomą złośliwość Ford USA...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 10:27   #74
kecok
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Kołobrzeg
Model: Ford escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Dzięki za wytlumaczenie. Może źle (niefachowo) się wyraziłem. Chodziło mi o to co Tedi zrobiłeś - czyli ogarnąłeś tcu z focusa softem z tcu escape - to co tak długo trwało.... i zjadło paliwo...jeśli dobrze pamietam pisałeś że tylko oryginał ucds dav radę - dlatego zapytałem czy jest możliwość tym tańszym ucds
kecok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 10:36   #75
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał kecok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... ogarnąłeś tcu z focusa softem z tcu escape ...
OK. Nie było jasne czy chodzi o to oryginalne TCU z USA czy o jakieś kupione na allegro.
Ogrywanie tylko oryginałem UCDS i z uśpionymi modułami (spostrzeżenie kol. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ). Wtedy idzie w "skończonym czasie".
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 21:55   #76
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

"Zważywszy na sytuację epidemiologiczną w kraju" zrobiło się sporo czasu do zagospodarowania...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie tylko u mnie, ale także u dysponentki Forda Escape 2019 z TCU zamienionym na EU - co opisane jest tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponieważ założone TCU było przystosowane do realizacji hotspota WiFi, więc od dawna miałem zamiar zabrać się z uruchomienie tej funkcjonalności.

Aby móc to zrobić, trzeba móc założyć konto w usłudze "intenet w samochodzie": [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na założenie konta pozwala FordPass Connect, jeśli zauważy, że TCU ma mozliwość realizacji hotspota WiFi. Tam pojawia się stosowny "guzik" uruchamiający przeglądarkę z możliwością założenia konta.
Aby sprawdzić (po wymianie TCU na EU) czy jest sens "podejmować walkę", warto wejść na stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i NIE NACISKAĆ POLSKIEJ FLAGI (!) - bo ta "prowadzi w buraki"!. Najlepiej wybrać jest Niemcy - pojawi się okienko do wprowadzenia VIN i przeprowadzenia weryfikacji czy auto ma TCU z funkcją hotspotu.

Na "przypisanie" się zamienionego TCU EU do naszego auta potrzebny jest czas - co najmniej kilka dni. Dopiero po tym czasie próby mają sens.

Ja "z radością zostałem poinformowany, że moje auto zgodne jest z FordPass Connect i można w nim uruchomić Internet"...

Tak więc założyłem konto w owej usłudze "internet w samochodzie" - i tu zaczynają się "schody"! Mimo "pandemii" konto wymaga aktywacji polegającej na OSOBISTYM zgłoszeniu się w wybranym SPOŚRÓD SALONÓW WSKAZANYCH na stronie Plusa z pierwszego linku powyżej (na dole po prawej "Lista punktów sprzedaży, gdzie możesz zweryfikować swoje dane aktywacyjne z dowodem tożsamości"). "Najśmieszniejsze" w tym wszystkim jest to, że jest to wymóg z ... "ustawy antyterrorystycznej"!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co ma piernik do wiatraka wiedzą jedynie twórcy takiego prawa jak "ustawa o specjalnym traktowaniu liczników samochodowych" i tym podobnych perełek...

Tak czy inaczej udało mi się ten wymóg spełnić i aktywować owo konto (sporo czasu spędziłem na rozmowach z licznymi "hotline'ami"...).

Dalej poszło już "z górki" - po ponownym podłączeniu się poprzez FordPass i mogłem "powiązać" auto z moim kontem w usłudze i aktywować 3-miesięczny okres próbny z pulą 3GB transferu. Poniewać (jak widać wyraźnie na stronie Plusa z pierwszego linku), ceny za ten "internet w samochodzie" są zaporowe (279zł na roczną aktywację z transferem 100GB... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ten okres próbny będzie zapewne jedynym okresem w moim (a raczej mojej córki) przypadku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak czy inaczej był temat - jest rozwiązanie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-04-2020 o 22:01
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 06:27   #77
kurek99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: Radziejów
Model: Fusion mk5
Silnik: 1.5 EB 182km
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Moduł KN15-14G229-AJ też zadziała z Fordem Fusion 2017 do zdalnego odpalania?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 08:25   #78
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał kurek99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł KN15-14G229-AJ też zadziała z Fordem Fusion 2017 ...
Odpowie ten, kto pierwszy spróbuje... Ten konkretny to w ogóle zadziała jak w pożarze "się nie upiekł"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-05-2020 o 17:04
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 16:55   #79
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Kto ma co wgrać do TCU dla Mondeo?
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 23:42   #80
swiety
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 31-10-2018
Skąd: Nowy Sącz
Model: Escape + EDGE ST + Raptor 23 + Transit Custom
Silnik: ecoboost 2.0 + 2.7 + 3.0 + ecoblue 2.0
Rocznik: 2017 + 2019 + 2022 + 2022
Postów: 20
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Mi się udało aktywować usługę - mogę zdalnie odpalić i otworzyć auto jednak sam HOTSPOT nie działa - na stronie plusa wyrzuca info "Kraj rejestracji pojazdu nie jest zgodny z krajem użytkownika"

Pomimo kilkukrotnemu żądaniu aktualizacji danych dalej nie ma dostępu do internetu - foto w załączeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś ma jakiś pomysł czemu to nie działa ?


Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Zważywszy na sytuację epidemiologiczną w kraju" zrobiło się sporo czasu do zagospodarowania...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie tylko u mnie, ale także u dysponentki Forda Escape 2019 z TCU zamienionym na EU - co opisane jest tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponieważ założone TCU było przystosowane do realizacji hotspota WiFi, więc od dawna miałem zamiar zabrać się z uruchomienie tej funkcjonalności.

Aby móc to zrobić, trzeba móc założyć konto w usłudze "intenet w samochodzie": [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na założenie konta pozwala FordPass Connect, jeśli zauważy, że TCU ma mozliwość realizacji hotspota WiFi. Tam pojawia się stosowny "guzik" uruchamiający przeglądarkę z możliwością założenia konta.
Aby sprawdzić (po wymianie TCU na EU) czy jest sens "podejmować walkę", warto wejść na stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i NIE NACISKAĆ POLSKIEJ FLAGI (!) - bo ta "prowadzi w buraki"!. Najlepiej wybrać jest Niemcy - pojawi się okienko do wprowadzenia VIN i przeprowadzenia weryfikacji czy auto ma TCU z funkcją hotspotu.

Na "przypisanie" się zamienionego TCU EU do naszego auta potrzebny jest czas - co najmniej kilka dni. Dopiero po tym czasie próby mają sens.

Ja "z radością zostałem poinformowany, że moje auto zgodne jest z FordPass Connect i można w nim uruchomić Internet"...

Tak więc założyłem konto w owej usłudze "internet w samochodzie" - i tu zaczynają się "schody"! Mimo "pandemii" konto wymaga aktywacji polegającej na OSOBISTYM zgłoszeniu się w wybranym SPOŚRÓD SALONÓW WSKAZANYCH na stronie Plusa z pierwszego linku powyżej (na dole po prawej "Lista punktów sprzedaży, gdzie możesz zweryfikować swoje dane aktywacyjne z dowodem tożsamości"). "Najśmieszniejsze" w tym wszystkim jest to, że jest to wymóg z ... "ustawy antyterrorystycznej"!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co ma piernik do wiatraka wiedzą jedynie twórcy takiego prawa jak "ustawa o specjalnym traktowaniu liczników samochodowych" i tym podobnych perełek...

Tak czy inaczej udało mi się ten wymóg spełnić i aktywować owo konto (sporo czasu spędziłem na rozmowach z licznymi "hotline'ami"...).

Dalej poszło już "z górki" - po ponownym podłączeniu się poprzez FordPass i mogłem "powiązać" auto z moim kontem w usłudze i aktywować 3-miesięczny okres próbny z pulą 3GB transferu. Poniewać (jak widać wyraźnie na stronie Plusa z pierwszego linku), ceny za ten "internet w samochodzie" są zaporowe (279zł na roczną aktywację z transferem 100GB... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ten okres próbny będzie zapewne jedynym okresem w moim (a raczej mojej córki) przypadku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak czy inaczej był temat - jest rozwiązanie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swiety jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.