Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2019, 09:17   #31
zaba_35
ford::beginner
 
Avatar zaba_35
 
Imię: Zaba
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Lodz
Model: Ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: wymiana amortyzatorów przód

tez okrecalem wszystko...na skroty nie szlo...druga strona poszla juz moment...tak czy siak dalej jakies gluche stuki....z tylem walcze od roku...oprocz bananow wszystko nowe...dalej cos puka...dosyc mam juz tych wymian...nigdy wiecej forda...prawie wszystko nowe a stuki dalej sa...mniej ale nadal...

zaba_35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 23:12   #32
dbokowy
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Tymbark
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: wymiana amortyzatorów przód

Cytat:
Napisał zaba_35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tez okrecalem wszystko...na skroty nie szlo...druga strona poszla juz moment...tak czy siak dalej jakies gluche stuki....z tylem walcze od roku...oprocz bananow wszystko nowe...dalej cos puka...dosyc mam juz tych wymian...nigdy wiecej forda...prawie wszystko nowe a stuki dalej sa...mniej ale nadal...
U mnie było to samo...wszystko wymienione... i nadal coś stukało....


okazało się, że wymieniony amortyzator (dolna stopa-blacha) obcierała delikatnie przy skręcie (wystarczyło, delikatnie "szlifnąć boschem" od strony komory silnika i stuki ustały....


Teraz w końcu mogłem założyć nowe aluski (z nowymi oponami), zrobić zbieżność i cieszyć sie jazdą....

Jeszcze tylko na dniach czeka mnie zabawa z wyborem koloru zacisków....i sam fakt ich pomalowania....ale to już sama przyjemność
dbokowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2020, 20:23   #33
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: wymiana amortyzatorów przód

U mnie zrobione zawieszenie, sworznie, tuleje, końcówki i dalej coś stukało, raz z jednej, raz z drugiej. Wracam z reklamacją do mechanika i okazuje się, że nie dokręcone śruby z jednej strony. Jazda próbna i dalej jest stukanie. Międzyczasie wyszedł przegląd techniczny i wszystko cacy, amorki 70-73%, żadnych luzów itp. Wstępna diagnoza mechanika zapewne to maglownica. Wizyta u innego gościa i wg niego wszystko ok. W końcu sam się za to wziąłem. Pomyślałem, że zapewne to wina poduszek amortyzatora, więc zakupiłem nowe. Zdemontowałem mcperson i faktycznie okazało się,że poduszki nie są w najlepszej kondycji, ale dodatkowo amor wciska się jakoś bez większego wysiłku i coś słabo się wysuwa później. Wymieniłem więc amory, osłony, odboje, łożyska amortyzatora i po skręceniu wszystkiego w końcu nastała cisza i auto się pewniej prowadzi. Najlepszy jest ten wynik ze SKP 70-73%, a amory po wyjęciu mają oznaki agonalne w porównaniu z nowymi. Teraz biorę się za tył.

Ostatnio edytowane przez szneider ; 31-08-2020 o 20:25
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2021, 13:07   #34
Piotr19793
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-03-2021
Skąd: Middlesbrough
Model: Ford smax
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Smax wymiana lozyska macphersona

Ford s max 2007 2tdci.czy wymieniał ktos górne łożysko macphersona?moze ktos cos doradzi ,bo jutro sie zabieram za to.dzieki

Ostatnio edytowane przez Piotr19793 ; 11-03-2021 o 14:24
Piotr19793 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2021, 18:33   #35
Arek476
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 08-01-2020
Skąd: Tuszyma
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 32
Domyślnie Odp: Smax wymiana lozyska macphersona

Super sprawa wymiana w Smaxie, w negatywnym znaczeniu. Najpierw demontaż wycieraczek, podszybia, dopiero jest dostęp do górnych śrub. Potem koła, łączniki, i amor jest wsuwany w zwrotnicę, jeszcze na aucie trzeba ile się da ściskami ścisnąć sprężynę. Odkręcenie śruby trzymającej amor, i trzeba zwrotnicę wybić na dół, jest bardzo ciasno i jednocześnie trzeba uważać żeby półośki przez przypadek nie wyciągnąć ze skrzyni albo przegubu nie rozpiąć. Ja dodatkowo podnośnikiem w miejscu przykręcenia łącznika ściskałem kolumnę, dopiero dało się zbić zwrotnicę. Albo prościej odkręcić wahacz i wszystko na dół ładnie pójdzie. Dopiero odkręcamy od góry z auta, śrubę amora i wymieniamy łożysko. Składamy w odwrotnej kolejności.
Arek476 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2021, 00:35   #36
Tomek 07
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-09-2018
Skąd: Nowa Huta
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 66
Domyślnie Odp: wymiana amortyzatorów przód

Dokładnie syf i malaria ale da się zrobić mi trafił się amortyzator wadliwy ford motocraft po założeniu lipa zero amortyzacji lepiej oddać do warsztatu szkoda czasu i kasy
Tomek 07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 16:50   #37
Rychul
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2021
Model: sMax
Silnik: 2,5
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: wymiana amortyzatorów przód

Cytat:
Napisał arturo299 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć do demontażu amora jeszcze trzeba zdemontować podszybie,zwrotnicy nie trzeba demontować odkręcasz śrubę mocującą miedzy amorem a zwrotnicą i trzy śruby od góry.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba nie masz pojęcia co piszesz bo w s-maxie nie ma tyle miejsca aby opuścić zwrotnice z amortyzatora jeśli chodzi o prawą stronę .
Rychul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2022, 13:02   #38
krzykor
ford::beginner
 
Imię: Miguel
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Łódź
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCI 163KM Power Shift
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Smax wymiana lozyska macphersona

Cytat:
Napisał Arek476 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkręcenie śruby trzymającej amor, i trzeba zwrotnicę wybić na dół[...] Ja dodatkowo podnośnikiem w miejscu przykręcenia łącznika ściskałem kolumnę, dopiero dało się zbić zwrotnicę
Kurczę, robię lewą stronę - kierowcy i za bardzo nie mam jak dojść dobrą nasadką do sworznia zwrotnica/wahacz bo półoś blokuje. Trzeba jakoś ustawić zwrotnicę (obrócić/podnieść) żeby wyciągnąć wałek półosi, czy jakimś oczkowym 21mm kluczem walczyć?
krzykor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2022, 22:05   #39
Arek476
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 08-01-2020
Skąd: Tuszyma
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 32
Domyślnie Odp: wymiana amortyzatorów przód

Cytat:
Napisał Rychul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba nie masz pojęcia co piszesz bo w s-maxie nie ma tyle miejsca aby opuścić zwrotnice z amortyzatora jeśli chodzi o prawą stronę .
Dziwne, że udało mi się tak zrobić 3x... Ale dobrze że już wiem że tak się nie da, i nawet nie będę próbował 4 razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał krzykor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurczę, robię lewą stronę - kierowcy i za bardzo nie mam jak dojść dobrą nasadką do sworznia zwrotnica/wahacz bo półoś blokuje. Trzeba jakoś ustawić zwrotnicę (obrócić/podnieść) żeby wyciągnąć wałek półosi, czy jakimś oczkowym 21mm kluczem walczyć?
Nie jestem pewien, ale nie trzeba najpierw popuścić śrubę trzymająca połoś w piascie, wysunąć ją i dopiero odkręcać? Ja odkręcałem te śruby żeby półośki nie wyskoczyły.
Arek476 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 15:19   #40
krzykor
ford::beginner
 
Imię: Miguel
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Łódź
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCI 163KM Power Shift
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: wymiana amortyzatorów przód

Temat tej nakrętki już rozwiązany tzn. odkręciłem kluczem oczkowym, ale sworznia nie da się wysunąć, dopierdzielone strasznie. Znajomy mechanik twierdzi, że to oryginał bo mocowanie sworznia zanitowane do wahacza. Breszka z rurką, walenie młotem 3kg - nie pomogło, musi mi ktoś pomóc. Chyba że taki patent jak u tego gościa [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], ale wtedy to sworzeń do wymiany chyba.
Cytat:
Napisał Arek476 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem pewien, ale nie trzeba najpierw popuścić śrubę trzymająca połoś w piascie, wysunąć ją i dopiero odkręcać?
Śruba od półosi popuszczona, ale półoś nie ma miejsca, żeby wyjść, trzeba wyciągnąć sworzeń wahacza.
Spróbuję oswobodzić kolumnę amorka i dobrze ścisnąć sprężynę - może starczy...

A na tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]wszystko gładziutko idzie
krzykor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.