Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2012, 08:16   #11
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

Sygnału u mnie też nie ma,ale ikonka świeci non stop i musze powiedzieć .... że w trasie nocą jest to wkurzające,szczególnia ta czerwona jak jest poniżej 0 stopni...no ale trzeba z tym żyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ważne że nic "nie pika" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2012, 12:47   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

Przecież to ma być "wkurzające" - ma cały czas przypominać, że może być ślisko i niebezpiecznie...Człowiek jakoś tak jest skonstruowany, że lubi sobie zapomnieć o ostrzeżeniu...
Co do "bibka" - nie zależy on od ustawienia parametru sygnałów ogólnych - widocznie była jakaś wersja softu zegarów, w której "bimbanie" było zaprogramowane na sztywno, ale szybko z tego się wycofali i w kolejnych wersjach jest z tym spokój.
Pamiętam, że w mojej Kudze z czerwca 2008 roku, było bimbanie...

-------------------dodane po dłuższym czytaniu rosyjskiego forum

Okazuje się, że u mnie śnieżynka nie pika po upgrade ROMu zegarów do wersji 0509 - w tym ROMie w wersji programowanej przez ELMconfig parametr pikania jest wyłączony.

Autor ELMconfiga obiecuje, że w kolejnej wersji ELMconfiga dostępny będzie "ptaszek" włączania/wyłączania bipka bez konieczności przeprogramowania całych zegarów jak ktoś się boi tej operacji.

Tak więc trzeba czekać na kolejną wersję ELMconfiga do przestawienia parametru albo dokonać upgrade softu zegarów do wersji ROM 0509 obecną wersją ELMconfiga bez czekania...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-11-2012 o 23:13
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2012, 20:57   #13
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

Mi tam nie przeszkadza poza ciągłym pikaniem w trasie jak są drobne zmiany temperatury akurat w okolicach progowych dla kontrolek... Bardziej mnie denerwuje świecący znaczek informacji bo akurat mi się płyn kończy. Ok, niech się kończy, o to mi chodzi bo chcę wlać zimowy...
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 11:27   #14
lulek
ford::beginner
 
Avatar lulek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-09-2012
Skąd: Kraków
Model: KUGA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

W ubiegłym tygodniu byłem w serwisie, Panowie próbowali ustawić coś w konfiguracji GEM, ale nie mogli przetestowac wprowadzonych zmian , bo akurat było powyżej 5 oC więc stwierdzili że coś zrobili, ale nie wiedzą jaki przyniesie to skutek :)
W tym tygodniu jestem umówiony ponownie do serwisu, tym razem na przywrócenie ustawień, które ostatnio trochę na czuja wprowadzili i nie wiedzieli za co odpowiadają. Chyba po informacji od tedi_k dam sobie z tym spokój, bo coraz bardziej obawiam się pozostawić samochód pod opieką serwisu....:572: a śnieżynka nie będzie pikała...
lulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 12:14   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

GEM akurat do tego nic nie ma. Konfiguruje się to w zegarach (moduł HEC). ASO jak zwykle zna się na obsługiwanych samochodach nijak...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli kolega będzie przejazdem na Śląsku, to zawsze mogę pomóc..
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-11-2012 o 12:17
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 08:51   #16
Grzegorzm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-08-2012
Model: Focus, Kuga
Silnik: Tdci
Rocznik: 2004,2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

Jeśli chodzi o irytacje, to mnie irytuje automatyczne włączanie ogrzewania przedniej i tylniej szyby jak spada poniżej 5 stopni
Grzegorzm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 10:39   #17
Miraks
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Model: Kuga 4x4 / Insignia
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 CDTI
Rocznik: 2010 / 2012
Postów: 138
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

Cytat:
Napisał Grzegorzm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o irytacje, to mnie irytuje automatyczne włączanie ogrzewania przedniej i tylniej szyby jak spada poniżej 5 stopni
Może niektórych zaskoczę ... ale u mnie ta opcja nie włącza się automatycznie (i chwała Bogu). Sam włączam ogrzewanie szyb kiedy chcę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ogrzewanie obydwu szyb włącza się rzecz jasna także po naciśnięciu przycisku MAX na klimatroniku.
Miraks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 11:36   #18
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

Uwierz mi, to że nie sygnalizuje dźwiękiem to dobrze. W focusie mi sygnalizuje i przy temp 0 stopni pika non stop.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 14:24   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

Cytat:
Napisał Grzegorzm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to mnie irytuje automatyczne włączanie ogrzewania przedniej i tylniej szyby jak spada poniżej 5 stopni
Jak zwykle na to jest parametr dostępny bez problemu w ELMconfig - wyłączenie tego udogodnienia zajmuje całe 2 minuty...
Nie muszę dodawać, iż udanie się do ASO nic nie da - odpowiedź będzie standardowa w rodzaju "chyba tego nie da się zrobić", albo "to wymaga wymiany całego modułu GEM" lub cokolwiek w tym rodzaju...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 20:49   #20
Grzegorzm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-08-2012
Model: Focus, Kuga
Silnik: Tdci
Rocznik: 2004,2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia

No to kolega dał mi do myślenia. Nawet nie zauważyłem, że są już takie fajne zabawki. Dodatkowo dziękuję za zorganizowanie mi wieczoru (5 godzin na studiowaniu forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Ale jedno zdanie kolegi mnie zaniepokoiło.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary, poczekaj aby Ci się choć gwarancja skończyła, bo będziesz miał problem niezgodności konfiguracji odczytanej z auta z tą z fabryki (Ford pokazuje te infomacje przy każdym pojawieniu się w ASO)...
Czy to znaczy, że w czasie gwarancji lepiej nie grzebać w ustawieniach?. Bo można się zdziwić i usłyszeć że już jej nie mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzegorzm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.