Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2018, 17:21   #1
klosek1988
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-06-2017
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie samochód kręci ,ale nie odpala

Witam,posiadam Forda Mondeo MK4 Benzyna 1.6 125KM ,i spotkała mnie dziwna sytuacja,samochód kręcił ale nie odpalał dodam ,że akumulator naładowany ewidentnie słychać ,że rozrusznik również sprawny.Następnego dnia była to niedziela więc nie ciągnąłem go nigdzie od warsztatu samochód również prezentował identyczne objawy.W Poniedziałek zaciągnąłem go do mechanika wskazałem powyższe objawy (dodam ,że od rana przy próbie samochód również nie odpali i prezentował identyczne objawy. Opisałem sytuacje mechanikowi,za około 3 godziny dostaję telefon ,że on własciwie nie rozumie czemu oddałem mu samochód bo pali "na dotyk" i rzeczywiscie zdziwiony przyjechałem do warsztatu samochód odpalał pięknie jak gdyby nic się nie działo.Mechanik rozłożył ręce i skomentował ,że nie ma pojęcia co to mogło być.Drugi dzień auto jeździ bez zarzutu.Drodzy forumowicze czy ktos miał może podobną sytuacje ? Dodam ,że auto ma normalna stacyjke ,nie posiadam przycisku ford power. Czy to może miec cos wspólnego z elektryką ,przykładowo jakis immobiliser.Nie wyskakują żadne błędy.

klosek1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 19:11   #2
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: samochód kręci ,ale nie odpala

Możliwe że immo nie łapało. Masz alarm? może on gdzies się przywiesił...trudno wyczuć... Może ktoś próbował "grzebać" w nocy? Jak się pojawiło znikło i nie powtórzy to raczej bym sie nie martwił.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 19:53   #3
prażanin
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk4
Silnik: benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: samochód kręci ,ale nie odpala

Gdyby to był immobiliser nie pracowałby rozrusznik.Być może problem tkwi w pompie paliwa lub styków w tejże.Skocz do forum -pompa paliwa do wymiany,temat jest obszerny.
pozdrawiam
Krzysiek
prażanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 20:01   #4
M-S POWER
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Łódź Middlesbrough UK
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 185
Domyślnie Odp: samochód kręci ,ale nie odpala

Ale te bledy gdzie Ci nie wyskakują? Możliwe że w PCM są bledy a na liczniku nie będzie nic pokazywać. Jak coś to jestem z Łodzi i można by sprawdzić czy nie masz błędów
M-S POWER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 07:51   #5
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: samochód kręci ,ale nie odpala

Fakt gdzies mi umknęło o tym że rozrusznik kręci. Chociaż w kilku autach tak miałem że bez immo krecił ale nic poza tym. Bez kompa ani rusz bo błędy faktycznie nie wszystkie na liczniku sa.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.