Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2014, 19:29   #1001
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie

Jak przyciski pasują to i kierownica będzie... Poduszka tylko tania nie jest. Może lepiej będzie oddać tą dotychczasową do profi obszycia?

Tapatalk

__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 19:42   #1002
Chester_X
ford::beginner
 
Avatar Chester_X
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak przyciski pasują to i kierownica będzie... Poduszka tylko tania nie jest. Może lepiej będzie oddać tą dotychczasową do profi obszycia?
Akurat nie widze poliftowej poduszki na allegro ale zakładam że cena będzie podobna jak przedliftowej.
Przy odrobinie szczęścia bilans (kupno nowej, sprzedaż starej) powinien być bliski zeru, przynajmniej w teorii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki jednak za sugestię.
Odstrasza mnie trochę kombinowanie z airbagiem, ale miękka nowa kierownica kusi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chester_X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 08:58   #1003
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał Chester_X Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odstrasza mnie trochę kombinowanie z airbagiem, ale miękka nowa kierownica kusi
Jak chcesz, to mogę Ci za koszty przesyłki (ok 20pln) wysłać kierownicę przedliftową rozdartą w jednym miejscu na szwie. Dasz do obszycia i zobaczysz czy to dobra opcja...
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2014, 15:45   #1004
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Hmm tak mnie kusicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale do rzeczy.

Nawiązując do postu 406 tego wątku, forumowicza Marka, stworzyłem taki oto schemacik, jak myślicie jest to prawidłowy schemat dla jednej strony (wiadomo opory mniej więcej takie)?
Druga kwestia, czy w kostce (tej wpinanej w gniazdo pod poduszką) są wszystkie piny, inaczej czy łatwo jest tam dołożyć kabelki (czyli przeróbka tasiemki na wersję z tempo, jakoś nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w tym wątku)?

Kombinuję w kierunku wykonania przycisków całkowicie od podstaw.... czy da radę tam wsadzić, to znaczy do tych "sreberek" jakieś małe estetyczne przyciski, jak myślicie?


Ps A może ktoś zechciałby się pozbyć swoich starych wraz z tasiemką, wiadomo cena musiałaby być symboliczna...

Edit. Schemat tutaj wcześniej zamieszczony nie był prawidłowy, skasowałem by nie robił zamieszania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Markoo ; 02-06-2014 o 21:08 Powód: Sprostowanie.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 12:40   #1005
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał Chester_X Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat nie widze poliftowej poduszki na allegro ale zakładam że cena będzie podobna jak przedliftowej.
Przy odrobinie szczęścia bilans (kupno nowej, sprzedaż starej) powinien być bliski zeru, przynajmniej w teorii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki jednak za sugestię.
Odstrasza mnie trochę kombinowanie z airbagiem, ale miękka nowa kierownica kusi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poduszka lift

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 00:47   #1006
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,375
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm tak mnie kusicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale do rzeczy.

Nawiązując do postu 406 tego wątku, forumowicza Marka, stworzyłem taki oto schemacik, jak myślicie jest to prawidłowy schemat dla jednej strony (wiadomo opory mniej więcej takie)?
No najbardziej zastanawiajace jest jakim sposobem 350+150+210 dalo ci 700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dalsza uwaga to juz szczegol: pisze sie Ohm
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 10:03   #1007
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Panowie co daje ogranicznik predkosci w tempomacie zamiast przycisku OFF(bo off go wyłącza)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 10:36   #1008
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No najbardziej zastanawiajace jest jakim sposobem 350+150+210 dalo ci 700
Wyraźnie tam pisałem mniej więcej ... sam nie mierzyłem i nie wiem jak dokładnym miernikiem to było mierzone. Nie wiem jaka też jest tolerancja tych oporów, jedynie, co gdzieś znalazłem, na rosyjskim forum, to by się te opory mniej więcej zgadzały, z pomiarami naszego kolegi.

A w temacie... jak komuś będzie się to chciało pomierzyć, celem potwierdzenia (wiadomo przy jakiejś tam okazji) to myślę że wiele osób będzie wdzięcznych za podzielenie się wiedzą.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 15:12   #1009
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,375
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie co daje ogranicznik predkosci w tempomacie zamiast przycisku OFF(bo off go wyłącza)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogranicza max predkosc jak sama nazwa wskazuje.
W przeciwienstwie do tempomatu nie trzyma predkosci ale nie pozwala jej przekroczyc. Nie wylacza sie przy zmianie biegow czy hamowaniu przez co jest duzo wygodniejszy niz tempomat w miejcach gdzie chcemy pilnowac max predkosci. Nie wiem czy w PL mierzy sie srednia predkosc, ae w CZ jest wiele takich miejc. wiec taki limiter sie przydaje i imo jest bezpieczniejszy niz tempomat.

Mozna wymusic ignorowanie ustawienia przez wcisniecie gazu na maxa. moze byc pomocne przy wyprzedzaniu.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 23-05-2014 o 15:15
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2014, 11:19   #1010
janusz822
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 15-11-2013
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

No i udało się tempomat aktywny. tedi_k dziękuję i pozdrawiam.
janusz822 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.