Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2012, 17:51   #1
syserror
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2012
Model: Focus MK1 pre-lift
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Awaria przednich wycieraczek

Witam. Chciał bym Powitać wszystkich na forum. Forumowicze mój problem polega na tym że nie działają mi wycieraczki przednie, potrafią się czasami załączyć ale jedynie na najwyższym biegu ale po wyłączeniu nie powrócą do pozycji spoczynku tylko zostają akurat w takiej pozycji w jakiej były w chwili wyłączania. Sprawdziłem już manetkę podmieniając ją na drugą sprawną, silniczek chyba też można pominąć skoro działa na najwyższym biegu, Macie jakiś pomysł co to może być?

syserror jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 19:33   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Awaria przednich wycieraczek

Najczęściej psuje się przekaźnik. Na próbę zamień z tym od tylnej wycieraczki.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 20:47   #3
syserror
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2012
Model: Focus MK1 pre-lift
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awaria przednich wycieraczek

A możesz napisać które konkretnie przekaźniki muszę zamienić i gdzie się znajdują. Kopie już parę godzin w necie i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.
syserror jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 21:23   #4
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Awaria przednich wycieraczek

Pod kierownicą jest skrzynka z bezpiecznikami. Na klapce opisane są obrazkowo bezpieczniki i przekaźniki. Odszukaj właściwe (powinny to być R18 i R19) i zamień je miejscami. Wyciąganie może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli nie były dawno wyciągane. Mogą przydać się kleszcze.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2012, 15:28   #5
szejk78
ford::advanced
 
Avatar szejk78
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-04-2012
Skąd: Hamm(D)/Bielsko Biała
Model: Daf XF 460
Silnik: Duży :)
Rocznik: 2012
Postów: 278
Domyślnie Odp: Awaria przednich wycieraczek

szczypce lub duze kombinerki -kleszcze są w lesie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Daf XF 460 + beczka z tyłu,2 x Focus II 2.0TDCI 3D i 5D/HB 172 i 162,Mazda 323F BA 2.0 V6 bez podtlenku LPG Było:Focus I,Mondeo IV 2.0 143,Mazda 6 sport2.0 CiTD,GALANT SPORT EDITION 2.5 V6 TIP TRONIK
szejk78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2012, 17:07   #6
syserror
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2012
Model: Focus MK1 pre-lift
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awaria przednich wycieraczek

Niestety mam tam zespolony przekaźnik od przodu i tyłu, i nie mam go na co zamienić, wiecie może jak go sprawdzić inaczej?
syserror jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 17:34   #7
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: Awaria przednich wycieraczek

Cytat:
Napisał syserror Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silniczek chyba też można pominąć skoro działa na najwyższym biegu
Obawiam się, że to właśnie będzie przyczyna.
Miałem kiedyś podobną sytuację (nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało). Tył wycieraczek działał prawidłowo, ale chyba przód po uruchomieniu spryskiwacza się nie wyłączał. Mieniałem manetkę i nic, dopiero wymiana całego kompletu z silniczkiem (ze szrotu) przyniosła spodziewane efekty i wszystko działa do dzisiaj.
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2013, 08:09   #8
Broken
ford::average
 
Avatar Broken
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 46
Domyślnie Odp: Awaria przednich wycieraczek

ja tez miałem podobną sytuację rozkręciłem podszybie wyciągnąłem wycieraczki odpaliłem je na najwyższym biegu i WD-40 zaczął działać też myślałem ze to silniczek a jednak się myliłem. NA 1-szym biegu nie ruszają się w ogóle ?
Broken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 11:04   #9
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: Awaria przednich wycieraczek

Cytat:
Napisał syserror Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety mam tam zespolony przekaźnik od przodu i tyłu, i nie mam go na co zamienić,
Z takim czymś się jeszcze nie spotkałem - masz może sedana? Chodzi mi o to czy w ogóle masz wycieraczkę z tyłu?
Jeśli wycieraczka działa tylko na najwyższym biegu w tempie odpowiednim dla tego biegu, a na niższych nie rusza się wcale to przyczyna raczej leży po stronie przekaźnika. Gdyby to był problem silniczka to przy niższych prędkościach by przynajmniej cokolwiek ruszała i/lub delikatnie skakała wycieraczka.
nostress_pz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 17:18   #10
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Odp: Awaria przednich wycieraczek

witam podłącze się do tematu. Mam podobny problem z wycieraczkami, mianowicie już wyjaśniam. Jak uruchomię wycieraczki na czasówkę to działają , jak włączę na stałe na 1,lub 2 to też chodzą ale jak cofnę manetkę do pozycji wyjściowej to wycieraczki po prostu stają, a jak stuknę w manetkę do dołu to wycieraczka powinna przejść i wrócić do pozycji wyjściowej, a w momencie jak tylko puszcze manetkę to się zatrzymują. czytałem że przekaźniki są pod kierownicą w moim przypadku po stronie pasażera (anglik). widziałem owe bezpieczniki i jakieś przekaźniki ale coby ich wytargać to chyba muszę odkręcić całą podstawę bo przekaźniki akurat są zakryte przez kawałek blachy , czy to normalka. dzięki za wszelkie sugestie, jak co to proszę o pytania.
palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.