Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2018, 23:10   #1
Mini_Dziku
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 43
Domyślnie Dławienie silnika

Witam, moja foczka 1.6 ma już trochę przebiegu (298tys) i zaczęły pojawiać się już problemy a mianowicie dławienie silnika. Wczoraj przyjechałem do domu, zostawiłem autko zapalone i poszedłem otworzyć bramę, w pewnym momencie zaczął dziwnie nie równo pracować silnik i autko zgaslo, odpaliłem ponownie dodałem gazu i zaczął się dławic i znowu zgasł, odpaliłem jeszcze raz z pedałem w podłodze, zaczął wchodzić na obroty i strasznie kopcic z wydechu jakby spalał olej. I tak przez jakiś czas na podwórku raz się dławił raz miał obroty i dymił, na wolnych w miarę chodził. Postanowiłem go przegonić. W trakcie jazdy zaczynał się dławić. I nie reagował na gaz albo lekko i go przytykalo. Po wyłączeniu zapłonu i odpaleniu ponownym trochę przejechał i znowu to samo. Przyjechałem do domu, wziąłem się za robotę (za ręczny i też jest problem, bo wymieniłem linki i bebechy w bębnach. Zostały stare bębny i tloczki, nic nie ciekło ani nic ale został problem czyli miękki hamulec, po tym czasie szczęki się raczej dotarły a pedał wciąż miękki). Wymieniłem przy okazji filtr paliwa, silnik pracował normalnie, aż do dziś popołudniu. Znowu to samo tylko bez dymu, Czekalem na kolegi, auto na wolnych znowu zaczął się dławił. Nie chciał odpalać, Po odpaleniu ponownym dalej brak gazu,. Zostawiłem go na kilka min i po odpaleniu wszystko normie aż do teraz. Dodam że stary filtr nie był najlepszy a w środku latało coś, chyba cały filtr. I jeszcze jedno, wlałem mu paliwo które dał mi ojciec, w jednej bance 5 z 25l było ciut oleju do kosiarek bo było delikatnie czerwone, a w drugiej też coś było ale paliwo było normalne, lalem przez cieniutkie siteczko i coś tam na nim zostało. Komputer nie wyświetla błędów. Pomocy


Ostatnio edytowane przez Mini_Dziku ; 09-08-2018 o 05:06
Mini_Dziku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 08:05   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Dławienie silnika

Blisko 300 tys. - może pompa paliwa ma już dość. Filtr był wymieniany, jak napisałeś. Gaśnie silnik, nie auto. Temat szeroki. Duży przebieg i 18 letnie auto. Dbałeś? czy raczej nie.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 09:04   #3
Mini_Dziku
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dławienie silnika

Mam go od 3lat, w miare możliwości zadbane, co trzeba to się wymienia i w większości na części z wyższej półki. Pompa pracuje jak przekręcam kluczyk za każdym razem. Możliwe że pompa już ma dość tylko dlaczego raz jest ok i jeździ bez problemu a za chwilę nie? Gaśnie silnik a nie auto - a jaka różnica?
Mini_Dziku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 09:57   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Dławienie silnika

Gaśnie silnik a nie auto - a jaka różnica? o to zapytał mnie 5 letni bratanek - zapaliło się auto? Taki mądrala. O nie domagającej pompie już było na forum.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 11:15   #5
Mini_Dziku
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dławienie silnika

Linka mógłbym poprosić?
Mini_Dziku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 12:07   #6
dudek_1989
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 14-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dławienie silnika

Sprawdź ciśnienie na pompie paliwa, jeśli nie ona to do sprawdzenia świece, kable a w szczególności cewka
dudek_1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 14:02   #7
Mini_Dziku
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dławienie silnika

Świece kable wymienione z 2 miesiące temu, nie mam jak sprawdzić czy to pompa, muszę podjechać gdzieś na warsztat. Nie wydaje mi się do końca że to pompa, jak auto jedzie to jedzie bez zajakniecia, a jak coś się dzieje to coś się dzieje. Cewka tak samo, tym bardziej że nie wyrzuca błędów. Teraz przyjechałem do domu, zrobiłem ponad 20km, zostawiłem chwilę na wolnych i znowu zgasł, po 2minutach odpaliłem silnik, wchodził na obroty tylko że kopcił, i po minucie na wolnych znowu zgasł, odpaliłem dlawil się, po kilku minutach znowu zapalił i znowu zgasł. Piszę i siedzę w aucie i jak silnik dziaduje to słyszę pompę, dobija, przestaje, dobija, przestaje.

Ostatnio edytowane przez Mini_Dziku ; 09-08-2018 o 16:12
Mini_Dziku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 15:24   #8
Mini_Dziku
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dławienie silnika

Na warsztacie byłem, powiedziano mi że to nie pompa bo jak idzie to idzie, chociaż teraz podczas jazdy też mi zgasł...
Mini_Dziku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 18:47   #9
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Dławienie silnika

Tak na szybko - do poczytania. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - to o mk2
oraz tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Generalnie chodzi zużycie pompy, zacieranie się po wielu latach pracy.

Jakieś błędy na kompie??
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 22:35   #10
Mini_Dziku
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dławienie silnika

Błędów brak. Z przewodu zasilającego listwe paliwo leci ale super ciśnienia to nie ma, wręcz paliwo poprostu ciurka a z powrotu na wolnych coś lecialo, po dodaniu gazu zero, i jak zszedł na wolne to też już nic
Mini_Dziku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.