Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2019, 16:47   #1
fojcik
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Exclamation Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

Witam serdecznie,

2 tygodnie temu kupiłem Focusa MK2 2007 1.6 Duratec 100KM. Przebieg 161 tys udokumentowane.

Sprawdzany na stacji SKP - wyszła tylko luźna osłona termiczna, i tuleja wahacza przedniego do wymiany - ok, ale...

podczas 1 wizyty u mechanika (do którego jeżdżę 10 lat), po wymianie oleju (10w40) i filtrów silnik zaczął metalicznie stukać, mechanik stwierdził, że prawdopodobnie głos słyszalny z układu korbowo tłokowego, jest podejrzenie, że może być to luz na sworzniu tłoka, a mogą być to też panewki. Bez rozebrania silnika / miski nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Stuki słyszalne głównie na biegu jałowym, oraz podczas jazdy, a szczególnie jak zdejmę nogę z gazu(wtedy stukot jest głośniejszy. W trakcie obciążenia (przy 4-5 tys / lub niskim biegu i wciśnięcie gazu ponad połowę) nie słychać, żeby coś waliło, biło, trzęsło silnikiem itd, jak wspomniałem wcześniej, bez rozebrania silnika trudno stwierdzić.

Auto kupiłem od firmy, która sprowadza auta z Niemiec. Dzwoniłem i zgłosiłem problem, ale usłyszałem, że podczas sprzedaży nic nie było słychać, i że to 12 letnie auto, więc takie stuki mogą być słyszalne, mam się nie martwić i tak jeździć.

Samochodem zrobiłem niecałe 600 km, wymieniłem, wszystko to co wyszło na przeglądzie. Bardzo martwią mnie te stuki,nie chciałbym robić remontu silnika za jakąś chwilę, tym bardziej, że auto miało być pewne.


Teraz pytanie, gdzie najlepiej pojechać, aby uzyskać ekspertyzę / koszt naprawy, aby mieć dowód czarno na białym ?

W razie dalszych problemów ze strony firmy - kierować sprawę na drogę sądową ? Jeśli kupiłem samochód od firmy, to chyba chronią mnie prawa konsumenta ?

Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

fojcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:15   #2
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

1 pytanie- dlaczego zalałeś 10W40 ?
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:18   #3
fojcik
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

Ponieważ taki był wlany. Dzisiaj zmieniłem na Ford Formuła F 5w30, stukot cały czas jest.
fojcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:23   #4
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

2 pytanie - kupiłeś rzeczywiście od firmy czy masz jakąś dziwną umowę np. |"na Niemca" ? I czy ew. faktura jest zgodna z zapłaconą kwotą ?
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:28   #5
fojcik
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

Mam fakturę zakupu od firmy. Auto stało na niemieckich tablicach. Auto rejestrowałem zdawając niemieckie tablice. Dostałem komplet wszystkich dokumentów czyli fv, tłumaczenia, potwierdzenie zapłaty akcyzy, dowód rej od poprzedniego właściciela, oświadczenie o bezpośrednim importerze itd.

Bump: Faktura była zaniżona o 700 zł ze względu na ściągnięcie pojazdu i zapłaty akcyzy przez sprowadzającego(tak wiem, nie powinienem się na to zgadzać)
fojcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:39   #6
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

Cytat:
Napisał fojcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam fakturę zakupu od firmy. Auto stało na niemieckich tablicach. Auto rejestrowałem zdawając niemieckie tablice. Dostałem komplet wszystkich dokumentów czyli fv, tłumaczenia, potwierdzenie zapłaty akcyzy, dowód rej od poprzedniego właściciela, oświadczenie o bezpośrednim importerze itd.
Tutaj brak mi wiedzy czy transakcja odbyła się poprawnie. Na to może odpowiedzieć np. slawek_kali.
Dodam: napisałeś, że była kontrola na SKP i że przed zmianą oleju stuki nie występowały. Że przejechałeś 600 km i kupiłeś 2 tyg. temu.
Nie napisałeś czy kwota zapłacona była zgodna z fakturą.

Na początek skontaktuj się z osobą, która bierze pieniądze z naszych podatków za porady konsumenckie : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Jak coś będziesz chciał dodać to pisz.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:45   #7
fojcik
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

Napisałem wcześniej, że cena na fv była obniżona. Fizycznie zapłaciłem więcej.

Ok, pójdę do rzecznika, może mnie skieruje do odpowiednich podmiotów.

Póki co dziękuję za podpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym to załatwić polubownie, no ale jeśli się nie da, będę musiał walczyć o swoje.
fojcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:50   #8
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

Na polubowne załatwienie sprawy są raczej małe szanse. Zawsze możesz napisać sam reklamację z tytułu rękojmi, ale ktoś powinien zobaczyć "papiery" i dlatego zasugerowałem rzecznika. Często opowieści w internecie nie przekładają się na fakty. To nie do ciebie zarzut. Niestety jakakolwiek ingerencja w samochód przed zgłoszeniem reklamacji może być wykorzystana na korzyść sprzedawcy.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:56   #9
fojcik
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

Oczywista sprawa. I tak dziękuję. Mam jakiś punkt zaczepienia.

Oczywiście faktury na serwis też posiadam, także to nie są moje fantazje : )
fojcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 20:56   #10
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Focus MK2 - usterka chwila po zakupie

Pojazd, a szczególnie silnik był przygotowany do sprzedaży, nalali do oleju jakiegoś gęstego uszczelniacza który eliminował luzy, i silnik cichutki, jak z fabryki.

Ale nowi nabywcy od razu do serwisu wymieniaja olej, i taki skutek jak u Ciebie.

Nie ty pierwszy i nie ostatni z takim problemem.

I z takim przebiegiem silnik nie powinien stukac, a jak stuka to mógł być przytarty, zagrzanny, i taki efekt.

Nic nie wskórasz, szkoda nerwów.. zmierz cisnienie oleju manometrem, jak bedzie dobre, lać olej 10W40 półsyntetyk i jeżdzic dalej, najtańsz opcja, a jak zrobisz Twoja sprawa, ale doradzaczy będziesz miał wielu, i pewnie napiszą, kup słupek.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.