Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2009, 11:35   #1
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie automatyczna skrzynia biegów tip tronic

witam !
szanowni koledzy z forum -szczesliwi posiadacze asb w swoich mondkach chcialem was zaprosic do rozmowy na temat waszych asb, problemow i opisow, porad jak pozbyc sie problemow ze skrzyniami!
kosztow napraw itp.
pozdrawiam kowal76


Ostatnio edytowane przez SRS ; 20-05-2018 o 18:57
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 13:44   #2
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: mkIII automatyczna skrzynia biegów tip tronic

zapraszam tutaj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 17:33   #3
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: mkIII automatyczna skrzynia biegów tip tronic

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapraszam tutaj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie chodziło mi o całość opisów zwiazanych z autem a konkretnie dotyczących asb ww modelu
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 17:44   #4
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: mkIII automatyczna skrzynia biegów tip tronic

no dobra... to co chcesz wiedzieć ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bo mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 18:03   #5
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: mkIII automatyczna skrzynia biegów tip tronic

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no dobra... to co chcesz wiedzieć ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bo mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cobretti no wielki PLUS dla Ciebie za poczucie humoru!!!

a tak na poważnie to chodzi mi o rozbudowanie tego działu i informacji tylko o asb
tzn jakies problemy i rozwiazania metoda garażową np zwykłe dolanie oleju do asb jakiego ?
mozliwośc zrobienia tego samemu! nie mowie tu o ingerencji w skrzynki ale np wymiana statyczna oleju jaki zamiennik ktory mozna dolac do tego co juz jest w skrzyni i takie tam ...
bo jesli moge zaoszczedzic te pare stuwek to wole je wydac na dzieciaka w jakims wesolym miasteczku niz jechac paredziesiat km i placic za cos co moge zrobic sam jesli wogole jest taka mozliwość!
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 18:42   #6
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: mkIII automatyczna skrzynia biegów tip tronic

Kowal76 - ale ta skrzynia jest bezobsługowa....
jedynie co możesz sam zrobić (??) to sprawdzić stan oleju .... i to Ci powie każde ASO

poczytaj mój wątek (jest w podpisie)... gdzieś na początku co niektóry kazali mi wymienić olej w skrzyni bo to i tamto...
mimo moich kontr, że się nie wymienia dalej kazali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale nie.. nie ruszyłem tematu...
zrobiłem 110.000km w 1,5 roku i .... skrzynia działa tak samo jak działała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 18:56   #7
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: mkIII automatyczna skrzynia biegów tip tronic

wiem ze sie "nie wymienia" tylko teraz tak :
ja mam nahulane 230 kkm jak go kupilem to mial 106kkm nie ruszalem nic lalem i cieszylem sie z jazdy a teraz dziwnie mi sie asb zaczyna zachowywac wiec zanim oddam ja do regeneracji nie daj Boze chce dolac olej bo moze gdzies jakos "wyparował" wstepnie z ogledzin asb wyglada na sucha ale jak wejde w kanal bede widzial miejsca wyjsc polosi bo moze tam sa jakies nieszczelnosci cholercia boje sie poprostu ze w ktoryms momencie skrzynia zrobi OFF i na tym moje zafascynowanie sie skonczy a portwel mi schudnie o pare tyś złotych
ps. przeczytalem cały twój wątek i niestety nie ma zadnych konkretnych info na temat jak samemu dolac olej sprawdzic poziom , jaki olej dolac zeby nie bylo kuku w skrzyni.

Ostatnio edytowane przez kowal76 ; 09-08-2009 o 20:23
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 20:47   #8
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: mkIII automatyczna skrzynia biegów tip tronic

olej czerwony do ASB
ja mam 270.000 (wyjsciowo miał 157 w dniu zakupu - 2/200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i nic
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 09:08   #9
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: mkIII automatyczna skrzynia biegów tip tronic

Cytat:
Napisał kowal76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam !
szanowni koledzy z forum -szczesliwi posiadacze asb w swoich mondkach chcialem was zaprosic do rozmowy na temat waszych asb, problemow i opisow, porad jak pozbyc sie problemow ze skrzyniami!
kosztow napraw itp.
pozdrawiam kowal76
Witam. Ja mam ASB ze zmianą biegów na kole kierownicy. Teraz mam 101kkm i zbieram się wymienić ten olej. Co by nie było to jednak pracuje. A przy ostatnich upałach i b.częstej jeździe w mieście.... Mam też Volvo xc70 AWD z 2006. Tam mówią też, że w skrzyni oleju nie wymieniać ale zaprzyjaźniony serwis volvo (prowadzi mój kolega) radzi wymienić co 100kkm. koszt w Volvo to 300 zł z olejem i robocizną.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 19:18   #10
mad
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Model: Passat
Silnik: Delta Machine
Rocznik: 25.07.2013.
Postów: 184
Domyślnie Odp: mkIII automatyczna skrzynia biegów tip tronic

Cytat:
Napisał kowal76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiem ze sie "nie wymienia"
Dalej nie wymieniaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. będziesz ostro płakał.


Pozdrawiam właściciel mdo z ASB


Edit:

a tak na temat ja wymieniam i się śmieję z właścicieli manuali na pokładzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.