Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2015, 13:18   #1
pilu23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2011
Model: Transit
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Drgania na wolnych obrotach

Witajcie,
Uporałem się niedawno z jednym problemem w mojej fuzji to dzisiaj pojawił się nowy...
Zauważyłem drgania po odpaleniu na postoju, które znikają powyżej 1500-2000obr. ( nie dzieje się tak za każdym razem tylko raz mocniej raz słabiej, a czasami wcale) - w czasie jazdy jest wszystko ok, nie wyświetlają się żadne błędy.
Znalazłem wiele takich tematów w necie i nigdzie nie było konkretów dlatego postanowiłem założyć nowy.

Dodam, że jest to Fusion 2003 1.4tdci.
Aaa, sprzęgło sprawdzałem i nic się nie zmienia po wciśnięciu pedału.


Ostatnio edytowane przez pilu23 ; 10-06-2015 o 07:01
pilu23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2015, 19:45   #2
pilu23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2011
Model: Transit
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania na wolnych obrotach

Witajcie ponownie,
Chciałem przekazać kilka moich obserwacji...jeździłem dzisiaj samochodem cały dzień i tak:
1. auto po odpaleniu rano chodziło całkiem w porządku
2. podczas jazdy auto zachowuje się bardzo dobrze ( przyśpiesza i zwalnia płynnie )
3. po dłuższym postoju 2-3h auto po zapaleniu drga dość mocno i klepie ( ale klepanie to zza wolnych obrotów raczej) po krótkich postojach drga delikatnie

W piątek idą do wymiany wszystkie filtry, olej i EGR do zaślepienia, zobaczymy co będzie się działo.
pilu23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 10:43   #3
popstiel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2010
Model: fusion
Silnik: 1400 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Drgania na wolnych obrotach

zobacz poduszkę skrzyni biegów czy nie jest zużyta znajduje się pod silnikiem koło skrzyni biegów miałem podobny problem. Guma popękana na ruskim forum pokazane jest jak wymienić
popstiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2015, 07:29   #4
pilu23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2011
Model: Transit
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania na wolnych obrotach

Kolego, ale czy może raz drgać a raz nie ? Poduszka to chyba cały czas... Na jakimś forum od żabojadów pisali, że takie problemu występowały przy uszkodzonym kole pasowym lub napinaczu paska micro i tu moje pytanie czy poprzez ściągnięcie paska micro mógłbym tą kwestię wykluczyć bądź potwierdzić?
pilu23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2015, 15:36   #5
popstiel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2010
Model: fusion
Silnik: 1400 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Drgania na wolnych obrotach

U mnie raz drgało raz nie raz słabiej raz mocniej odczuwalne na wolnych obrotach.Odpalam silnik równo pracuje wyjeżdżam z parkingu skręt w lewo kawałek dalej w prawo zatrzymuje się na światłach i już zaczyna go trzepać następne światła przestało.Jezdziłem z tym ponad rok.Podejrzenia różne że jeden wtrysk albo koło dwumasowe.któregoś dnia położyłem się pod samochód obejrzeć tę poduszkę wyglądała jakaś poprzekrzywiana,po demontażu byłem pewien że to było przyczyną drgań guma sparciała popękana ta długa tuleja dotykała aluminiowej obudowy poduszki w drugim większym otworze guma popękana.Po wymianie wszystko ok nic nie trzepie.Warto sprawdzić najlepiej na kanale.
popstiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2015, 23:07   #6
pilu23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2011
Model: Transit
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania na wolnych obrotach

No i diagnoza niestety najgorsza z możliwych...wtrysk na pierwszym cylindrze leje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Korekcja wtrysku dwukrotnie większa niż normalnie, po dodaniu gazu wtryskiwacze wyrównują się do jednego poziomu. Do tego błąd na pierwszym cylindrze wywaliło tylko nie pamiętam jego dokładnej nazwy.
pilu23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2015, 14:36   #7
pilu23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2011
Model: Transit
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania na wolnych obrotach

Właśnie wyskoczył błąd EAC FAIL... czy może to być spowodowane tym uszkodzonym wtryskiwaczem czy to jeszcze coś ?

Siema,
Auto naprawione śmiga aż miło, wtrysk wymieniony, wartości podobne, silnik pracuje cicho i bardzo równo. Temat do zamknięcia.
Aaa dla potomnych, jeżeli usłyszycie głośniejszą pracę silnika, klepanie metaliczne, czy drgania na wolnych to w większości przypadków wtrysk i od razu proponuję podpiąć się pod dobry komputer.

Ostatnio edytowane przez pilu23 ; 16-06-2015 o 23:48
pilu23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 08:06   #8
jacoolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wolow
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Drgania na wolnych obrotach

Witam

mam Fusion 2005 1.4 benzyna. Silnik nierówno pracuje na "luzie". Co jakis czas drzy, faluje.

Zauwazylem rowniez ze znika plyn chlodniczy. Jeszcze nigdzie z tym nie bylem.
jacoolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 18:04   #9
jacoolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wolow
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacoolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

mam Fusion 2005 1.4 benzyna. Silnik nierówno pracuje na "luzie". Co jakis czas drzy, faluje.

Zauwazylem rowniez ze znika plyn chlodniczy. Jeszcze nigdzie z tym nie bylem.
Byłem na diagnostyce silnika i nic nie wyszło.
jacoolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2015, 00:51   #10
artku921
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-09-2015
Skąd: Przemyśl mansfield
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania na wolnych obrotach

Cytat:
Napisał pilu23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wyskoczył błąd EAC FAIL... czy może to być spowodowane tym uszkodzonym wtryskiwaczem czy to jeszcze coś ?

Siema,
Auto naprawione śmiga aż miło, wtrysk wymieniony, wartości podobne, silnik pracuje cicho i bardzo równo. Temat do zamknięcia.
Aaa dla potomnych, jeżeli usłyszycie głośniejszą pracę silnika, klepanie metaliczne, czy drgania na wolnych to w większości przypadków wtrysk i od razu proponuję podpiąć się pod dobry komputer.
ale jakim kompem bo ja mam problem żaden komp nie chce go czytać
artku921 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bieg jałowy , drgania karoserii , fusion



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.