Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2014, 20:58   #1
rzeczka0311
ford::average
 
Avatar rzeczka0311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Radom
Model: Mondeo Hatchback
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011.X.
Postów: 125
Domyślnie Szarpanie podczas jednostajnej jazdy

Forda mam pół roku (2.0 TDCI 140 KM przedlift) od początku czułem delikatne szarpanie podczas stałej jazdy (najbardziej wyczuwalne jest na obrotach w przedziale pomiędzy 1800-2000). Szarpanie jest delikatne. Odczucie podobne jest do przejazdu po „grubych” pasach farby na jezdni. Taka delikatna czkawka / efekt "kwadratowych kół"
Ktoś kiedyś na forum pisał w podobnym przypadku...
"Po wizycie w serwisie usterka została usunięta. Przyczyną był błąd w komputerze spowodowany przez tempomat i dodatkowo była nieszczelność miedzy IC a EGR. Dodatkowo zostało wgrane najnowsze oprogramowanie silnika"
ktoś inny pisał..." Okazało się że generował go niesprawny układ wtryskowy, nie dając przy tym kodów błędów.
Dodam, że jadąc jednostajnie z tym szarpaniem po włączeniu tempomatu problem znika...
Chciałem uporządkować te informacje,czy ktoś miał taki problem?

rzeczka0311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
szarpanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.