Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2010, 22:59   #1
maciejz82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2005
Skąd: ślaskie - Piece
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1994
Postów: 21
Unhappy Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

Witam mam problem z moja fiesta 94r poj silnika 1.3i Mianowicie problem polega na tym że silnik szarpie na wolnych obrotach zachowuje się jakby nie było iskry na 2 cylindrze ( ale jest to dziwne ) Po dodaniu gazu na jakieś 2 tyś obr. Silnik chodzi normalnie , ale jak ściągam i zakładam kabel na świece na wolnych obrotach to brak reakcji , dalej szarpie . Początkowo myślałem ze to kable WN, albo świece, sprawdziłem cewkę WN, czujnik położenia wału , dalej nic , sprawdziłem luz na zaworach , sprężanie jest ok 16 bar . sprawdziłem CCP- Działa. Sonda lambda sprawna , Czasami podczas jazdy silnik strasznie przymulało , czasami potrafił zgasnąć na skrzyżowaniu , ale po ponownym uruchomieniu silnika , wszystko znowu było ok . Odłączyłem Map sensor od wtyczki , i silnik zaczął pracować równo , czy to powód że dostaje większa dawkę paliwa bez map sensora ??? Albo może być wałek rozrządu już wytarty . Pomóżcie proszę zanim wymienię niepotrzebnie połowę silnika

maciejz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 09:02   #2
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

maciejz82: na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] po zarejestrowaniu się będziesz miał dostęp do postów, linków itp materiałów, a także zakręconych Użytkowników fiestolotów takich, jak Twoja.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 10:34   #3
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

trzeba zczytać kody migowe, jeśli MAP to wyjdzie. Ja mam inny silnik we fieście ale zachowywała się dokładnie jak Twoja gdy miałem uszkodzony MAP. Ale najpierw kody migowe.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 20:05   #4
maciejz82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2005
Skąd: ślaskie - Piece
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1994
Postów: 21
Domyślnie Odp: Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

Jeździłem z odłączonym Map sensorem od wtyczki . silnik pracował równo , ale te spalanie 5l spaliła na 30 km . co zauważyłem jak wykręcałem świece to 1 3 i4 były od sadzy ( norma przy takim spalaniu ) ,a le na 2 była dobrze wypalona .Coś tu nie tak . Ale postaram się zczytac kody błyskowe . Czy coś wyjdzie , albo podmienić map sensor i będę miał chyba czarne na białym . No chyba że coś mnie znowu zaskoczy , bo to uparte auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Ostatnio edytowane przez maciejz82 ; 24-01-2010 o 20:07
maciejz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 09:48   #5
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie Odp: Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

po odłączeniu wtyczki od MAP spalanie podskoczy o jakieś 1-2l /100km

poszukaj nieszczelności na ssaniu, sprawdź też ciśnienie paliwa przed dysza wtryskową 1atm ma być, na tej świecy co podejrzewasz że nie pali zmniejsz przerwę o 0,2mm i sprawdź prace

jeżeli ściągnąłeś przewód ze świecy (nie rób tego więcej) i nie zmieniła się praca to zerknij na cewkę zapłonową - może mieć przebicie, bo ściągając kabel powinny 2 świece przestać pracować
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 11:50   #6
maciejz82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2005
Skąd: ślaskie - Piece
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1994
Postów: 21
Domyślnie Odp: Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

Cewkę podmieniałem z takiej samej fiesty , map sensor podmieniłem , też nic . . sprawdzę ciśnienie paliwa . Jakie ciśnienie powinna dać sama pompa , bez uruchamiania silnika . a jakie ciśnienie powinno być na pracującym silniku . dodam że mam mono wtrysk , więc niema możliwości sprawdzenia ciśnienia paliwa , na jednym cylindrze . wyniki napiszę jak to sprawdzę .
maciejz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 11:56   #7
maciejz82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2005
Skąd: ślaskie - Piece
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1994
Postów: 21
Domyślnie Odp: Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

ciśnienie paliwa na samej pompie to 4 bary . ciśnienie na wtryskiwaczu to 1bar .jak się ociepliło to silnik jeszcze gorzej pracuje . czuć nawet te szarpanie podczas jazdy na niższych obrotach . zmniejszyłem przerwę na świecy i nic nadal tak samo . do głowy już dostane za chwile . Co mu jest , brak mi już pomysłów :(
maciejz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 13:15   #8
Darium
ford::average
 
Avatar Darium
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.3 KAT 51kW
Rocznik: 22.11.2002
Postów: 101
Domyślnie Odp: Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

Cytat:
Napisał maciejz82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czuć nawet te szarpanie podczas jazdy na niższych obrotach
Sprawdzałeś silniczek krokowy??

Przeczyść z nagaru. to może być powodem...

u mnie przerywał na wolnych obrotach gdyż ponieważ jeśli silnik pracuje na wolnych obrotach to powietrze dolatuje specjalnym kanałem pobocznym. gdy był zabrudzony to silnik dostawał za mało powietrza i szarpał. przeczyścili mi pół silnika z nagaru i teraz jest okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Auto jest symbolem wolności, niezależności,
ale Fiesta to coś więcej
Darium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 15:09   #9
maciejz82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2005
Skąd: ślaskie - Piece
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1994
Postów: 21
Domyślnie Odp: Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

Mój silniczek krokowy steruje otwarciem i domykaniem przepustnicy (wtrysk mono , prawdopodobnie weber . Robiłem samodiagnozę , były błędy Map sensora, i sondy lambda , ale to tylko przez to że jeździłem z odpiętą wtyczką po podłączeniu sondy , i map sensora , brak błędów . zastanawia mnie bardziej czy to nie będzie jakaś usterka mechaniczna . typu fałszywe powietrze , ale czyżby to miało występować tylko na 2 cylindrze . sprawdzę kolektor ssący , i wszelkie podzespoły , mam nadzieje że uda mi sie zerknąc na zawór ssący . dodaje że jest to silnik HCS OHV 1.3 60km

Ostatnio edytowane przez maciejz82 ; 31-01-2010 o 10:18
maciejz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 11:33   #10
maciejz82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2005
Skąd: ślaskie - Piece
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1994
Postów: 21
Angry Odp: Silnik szarpie na wolnych obrotach MK3

Wymieniłem wałek rozrządu na nowy , głowica zrobiona , zawory podcierane , uszczelniacze wymienione na nowe . silnik lepiej się zbiera , ale te szarpanie ( dudnienie 2 cylindra )nie ustało -brak pracy na wolnych obrotach . , świece są dobrze wypalone , iskra wszędzie jest , wszystko posprawdzane (map sensor, cewka , kable, świece , CCP silniczek krokowy ,ciśnienie paliwa 4bary pompa, 1,5 bara na wtrysku ,ciśnienie sprężania (1- 13,5) , (2-14 ), (3-14) (4-14) bar w miarę wszędzie równe . Zawory mają prawidłowy luz . Pomóżcie co może być bo nie mam już pojęcia . No chyba że silnik jeszcze raz rozebrać, bo jedynie zostało mi tłoki wyciągnąć i sprawdzić pierścienie
maciejz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta mk3 , szarpanie , wolne oborty



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.