Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2010, 14:31   #11
Gochu
ford::beginner
 
Avatar Gochu
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Wielkopolska
Model: C-MAX II, przedtem Mondeo MK1 1,8TD, Fusion 1,4TDCi, Peugeot 308SW 1,6 HDi
Silnik: 1,6 benzyna 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

Cytat:
Napisał szoku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie. W swoim 1.4 TDCI jeżdżę już 8 roczek na oryginalnym akumulatorze i dopiero wczoraj mnie zawiódł. Niestety na własne życzenie :] (dwie trasy po 3 km tam i z powrotem z włączonym ogrzewaniem przedniej i tylnej szyby). Następnego dnia rankiem wystarczyło prądu tylko na podgrzanie świec (temp. -19 st. C) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Szybkie ładowanie i akumulator daje radę (już nie włączam na krótkich trasach ogrzewania przedniej i tylnej szyby).
Witam!
Powiedz , proszę jakie parametry ma ten oryginalny aku do naszych (te same roczniki) fusionów 1,4TDCi. U mnie jest już drugi (Banner) rocznik 2004r. Samochód kupiłem w 2006 w Niemczech i nie wiem dlaczego poprzedni (oryginalny) wytrzymał tylko 2lata? Ten Banner jest bardzo dobry ale nie mogę odczytać (wytarte cyfry) jakie ma parametry. Serwisman bardzo długo się zastanawiał jak przepytywałem go w tym temacie w końcu wydukał - 60Ah/590A. Taki jest u Ciebie? Pozdrawiam

Gochu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 11:12   #12
szoku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Zabrze
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

Witam,

60 Ah/590A MOTORCRAFT.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 22-04-2013 o 21:35 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi poprzedników.
szoku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 22:22   #13
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

Cytat:
Napisał sibimar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mobile jaki powinien być akumulator do Fusion 1,4 benzyna 2004r, na starym akumulatorze nie mogę rozczytać
Oryginalny to na 99% 43Ah, 390A Forda - z doświadczenia wiem, że jest kiepski, a jak go raz za bardzo rozładujesz, to możesz go spokojnie wyrzucić.
Za to z czystym sumieniem mogę Ci polecić akumulator ZAP Sznajder Silver 53Ah, 450A. Nie dość, że pojemność i prąd rozruchu przy takich samych gabarytach dużo większe, to do tego bardzo dobrze przyjmuje ładunek i sprawnie się ładuje nawet na mrozie. Właśnie to jest największym mankamentem oryginalnych akumulatorów Forda, że na mrozie praktycznie nie chcą przyjąć ładunku i podładowanie w samochodzie raczej się nie uda - jedynym wyjściem jest wymontować akumulator, przynieść go do domu, ogrzać i dopiero ładować.
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 22:29   #14
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

z motorcrafta kiepski? chyba cos ci sie pomylilo
7 rok bez zająkniecia i ani razu nie ładowalem
<edited by Skolmi>

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 22-04-2013 o 21:35 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi poprzedników.
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 08:44   #15
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

Cytat:
Napisał Marcin73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oryginalny to na 99% 43Ah, 390A Forda - z doświadczenia wiem, że jest kiepski, a jak go raz za bardzo rozładujesz, to możesz go spokojnie wyrzucić.
Za to z czystym sumieniem mogę Ci polecić akumulator ZAP Sznajder Silver 53Ah, 450A. Nie dość, że pojemność i prąd rozruchu przy takich samych gabarytach dużo większe, to do tego bardzo dobrze przyjmuje ładunek i sprawnie się ładuje nawet na mrozie.
Może i posiada powyższe cechy, ale znikają one równo z upłynięciem okresu gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przynajmniej ja tak miałem, jak się skusiłem na ZAP-a.

Póki będę jeździł Fordem nic poza oryginałem nie założę.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 10:22   #16
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

oryginał cool
ale moderacja beee nic tam nie było
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 22-04-2013 o 21:35 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi poprzedników.
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 21:23   #17
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

Cytat:
Napisał emare37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z motorcrafta kiepski? chyba cos ci sie pomylilo
7 rok bez zająkniecia i ani razu nie ładowalem
<edited by Skolmi>
Co prawda pisałem o swoich doświadczeniach, ale poszperałem w sieci i moje słowa znalazły potwierdzenie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Najdroższy i ostatnie miejsce w teście.
Z resztą na parkingu widzę, że wiele w miarę nowych Fordów ma problemy z porannym rozruchem spowodowanym słabym akumulatorem.

A co do licytacji ile komu akumulator wytrzymał, to rekordzistą jest chyba mój ojciec: akumulator Delkor w Tico ma już 13 lat i ostatnio po 3 dniowym postoju w temperaturach w okolicach - 20 st.C. samochód odpalił za pierwszym razem. Szkoda, że akumulatory tej firmy są w tej chwili niedostępne na polskim rynku...
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.

Ostatnio edytowane przez Marcin73 ; 02-02-2010 o 21:27
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 21:51   #18
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

nie bralbym pod uwage zadnych rankingow nie sa obiektywne w zadnym wypadku
w rankingach samochodow zawsze niemieckie sa na czele, bo ranking robia niemieckie czasopisma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

fordy slyna z tego ze zima raczej dobrze odpalaja i nie sadze ze wiekszosc ma wsadzone inne aku niz oryginalny

nie wychwalam akurat motorcraftu jako wszystkich aku..mowie po tym co mam a nie zawiodl mnie nigdy

prawde m owiac kazdy akupowinien wytrzymac do 5 lat bez zadnego problemu..jesli nie spelnia tego wymogu to jest lipa

nie wiem czy zauwazyles ale ZAPa nawet w tym rankingu nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))

tu ludzie maja podobny problem i prosze zerknac jak wychwalaja motorcrafta
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 22-04-2013 o 21:36 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi poprzedników.
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 13:56   #19
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

ZAP-a nie ma, bo to test niemieckiego ADAC, więc wzięli najpopularniejsze ichniejsze akumulatory. Co do tego odpalania, to na prawdę wielu znajomych jeździ Fordami, do tego cała flota jednej z firm w sąsiedztwie oparta jest o modele Forda i sprawa wygląda tak, że osoby które dużo jeżdżą nie mają problemów, ale ci którzy jeżdżą głównie po mieście mają wieczne problemy przy każdym mrozie, bo rozrusznik po prostu nie chce zakręcić. Najdziwniejsze, że po wymianie akumulatora na inny problemy znikaja, lub są przynajmniej dużo mniej uciążliwe i nawet jak akumulator trzeba podładować, to znacznie rzadziej. Co do samego silnika nie mam zastrzeżeń, bo nawet w największe mrozy wystarczyło "pół" obrotu wału korbowego i silnik odpalał, niestety nie zawsze rozrusznik chciał te pół obrotu wykonać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po prostu mój akumulator tej firmy potrzebował sporo czasu, żeby się podładować i nad zwyczajniej w świecie nie chciał przyjmować ładunku (zwłaszcza jak było zimno), tzn. napięcie na klemach rosło, ale elektrolit nie miał odpowiedniej gęstości. A jak mi się go kiedyś "udało" dość głęboko rozładować (lodówka pozostawiona w samochodzie), to już była całkowita kaszana, bo po naładowaniu prostownikiem zachowywał się jakby stracił połowę pojemności (z testu wynika, że to kwas oddziela się od wody - wtedy nie miałem pojęcia o takim zjawisku).
Nie mam zamiaru wychwalać ZAP-a, bo nie wiem jak z trwałością, ale na mrozie zachowuje się zdecydowanie lepiej od oryginalnego akumulatora.

Teraz mi się przypomniało, że wujek miał akumulator motocrafta w Fieście i wytrzymał całkiem długo, ale to było już ładnych 15 lat temu. Może wypuścili jakąś felerną serię w latach 2006/2007 bo te samochody o których mówię są właśnie w większości z tego okresu :065:
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 22-04-2013 o 21:36 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi poprzedników.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 17:07   #20
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: jaki akumulator do fuzji

i z tym sie zgodze, ze moze te nowe sa lipne, bo ja mam 2003 aku a tych nowych nie znam
moze zrobili kiepskie te calcium
jak sprawdze swoj to napisze co to jest i naprawde kreci super a jezdze glownie miasto rzedziej dlugie trasy

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 22-04-2013 o 21:37 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi poprzedników.
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , fusion


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.