Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2018, 11:50   #31
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Fajnie.
Dzięki.

jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 12:40   #32
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Mam dla ciebie małą pracę. Ponieważ twój samochód nie widzi wstecznego biegu po CAN (nie wiem dlaczego ponieważ mój widzi) przeciągnij kabel od świata wstecznego 12+ do radia i podłącz do niebieskiego tego sygnałowego reverse które wychodzi z radia. Powinno zadziałać dołączam zdjęcie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 19-12-2018 o 12:43
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 14:45   #33
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Dobra. Tylko + z lampy do kabelka "reversing detectoin? Spróbuję jutro. Na zdjęciu jest dokładnie takie połączenie jakie ja mam w tej chwili, tylko czinch odbiornika jest podłączony bezpośrednio do kostki bo tam jest wejście czinch
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 15:02   #34
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Tak plus z lampy do reversing detection.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 19:37   #35
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Tak zrobię. Tylko myślę że nie będę ciągnął kabla od światła wstecznego (wcale nie takie łatwe dostanie się do złącza lampy) tylko w momencie włączenia biegu podam na ten kabel reverse "+" z jakiegokolwiek żródła np. zapalniczki. Chyba to bez znaczenia skąd dostanie prąd?

Bump: Chyba nie mam kabelka opisanego "reversing detecion". Mam tylko "brake" i "back" z tych które ewentualnie mogłyby być brane pod uwagę. Podepnę się pod ":back"
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 21:52   #36
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Tak pod BACK każde radio (FIRMA) ma inaczej opisane
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2018, 08:22   #37
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

yaris1 dzięki za pomoc. Po nieskończonej ilości prób połączeń kabelków w końcu udało się osiągnąć sukces. Dla potomności podaje w jaki sposób połączyć kamerę cofania wifi ze stacją multimedialną Isudar w Ford Kuga 2011 żeby obraz pojawiał się automatycznie w momencie włączenia biegu wstecznego. Podpięcie samej kamery opisane we wcześniejszych postach. Zasilanie i minus do światła cofania. Przy stacji multimedialnej chinch od odbiornika wifi do chincha wychodzącego ze stacji w wiązce kabli ISO Ford - ISO stacja. Czerwony kabelek zasilający odbiornik wifi do kabelka opisanego w moim przypadku BACK wychodzącego ze stacji w tej samej wiązce co chinch. Czarny kabelek minusowy odbiornika wifi pozostawić niepodłączony !!!!!!! Zapewne odbiornik wifi "-" dostaje po chinchu, choć to mi jest zupełnie obojętne skąd go ma, ważne że działa.
Ten układ działa, ale trzeba pamiętać że jest tu wpięty także cambus!!!!
Ważna są również zmiana ustawień w zakładce ustawienia fabryczne. Kod wejścia 126. Zakładka "other" Wiersz "Prohibit reverse: trzeba zmienić z "disable" na "enable" . Jeśliby dalej coś nie działało trzeba pogrzebać w ustawieniach stacji na stronach przetłumaczonych na j, polski np, włączenie linii na obrazie kamery do cofania. Do yaris1. Czekam jeszcze na wideorejestrator. Wg. producenta znowu wszystko powinno być banalnie proste. Ale podłączyłem inną kamerę wg. sugerowanych połączeń po USB i co??????????? Kicha. Obrazu brak. Ale tym zajmę się jak przyjdzie wideorejestrator.
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2018, 14:05   #38
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Cytat:
Napisał jakrysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yaris1 dzięki za pomoc. Po nieskończonej ilości prób połączeń kabelków w końcu udało się osiągnąć sukces. Dla potomności podaje w jaki sposób połączyć kamerę cofania wifi ze stacją multimedialną Isudar w Ford Kuga 2011 żeby obraz pojawiał się automatycznie w momencie włączenia biegu wstecznego. Podpięcie samej kamery opisane we wcześniejszych postach. Zasilanie i minus do światła cofania. Przy stacji multimedialnej chinch od odbiornika wifi do chincha wychodzącego ze stacji w wiązce kabli ISO Ford - ISO stacja. Czerwony kabelek zasilający odbiornik wifi do kabelka opisanego w moim przypadku BACK wychodzącego ze stacji w tej samej wiązce co chinch. Czarny kabelek minusowy odbiornika wifi pozostawić niepodłączony !!!!!!! Zapewne odbiornik wifi "-" dostaje po chinchu, choć to mi jest zupełnie obojętne skąd go ma, ważne że działa.
Ten układ działa, ale trzeba pamiętać że jest tu wpięty także cambus!!!!
Ważna są również zmiana ustawień w zakładce ustawienia fabryczne. Kod wejścia 126. Zakładka "other" Wiersz "Prohibit reverse: trzeba zmienić z "disable" na "enable" . Jeśliby dalej coś nie działało trzeba pogrzebać w ustawieniach stacji na stronach przetłumaczonych na j, polski np, włączenie linii na obrazie kamery do cofania. Do yaris1. Czekam jeszcze na wideorejestrator. Wg. producenta znowu wszystko powinno być banalnie proste. Ale podłączyłem inną kamerę wg. sugerowanych połączeń po USB i co??????????? Kicha. Obrazu brak. Ale tym zajmę się jak przyjdzie wideorejestrator.
Jeśli kupiłeś DVR od ISUDAR bez żadnego problemu podpinasz pod USB i z automatu dziala, lecz trzeba pamiętać aby włączyć nagrywanie pierwszy raz, bo sama tego nie zrobi. Super że sobie poradziłeś z kamerą cofania już pomysłów mi brakowało. A dopiero jutro będę w domu.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 14:45   #39
bballfreaker
ford::average
 
Avatar bballfreaker
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2017
Skąd: 51.429251, 21.128661
Model: Hyundai Grand Santa Fe, Ford Kuga
Silnik: 2.2 CRDi 197KM, 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2014, 2010
Postów: 97
Domyślnie Dołożenie kamery cofania niefabrycznej

Czołem.

Co myślicie o tego rodzaju rozwiązaniu? Kamera cofania w miejscu jednej lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ma ktoś coś takiego? Zdaje to egzamin? Jak z jakością?

Pozdrawiam
Marcin
bballfreaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 15:16   #40
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania niefabrycznej

Cytat:
Napisał bballfreaker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czołem.

Co myślicie o tego rodzaju rozwiązaniu? Kamera cofania w miejscu jednej lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ma ktoś coś takiego? Zdaje to egzamin? Jak z jakością?

Pozdrawiam
Marcin
Fajny bajer, powodzenia przy montażu koszmar ja zrezygnowałem. PS kup sobie rybie oko
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 14-02-2019 o 15:19
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , kamera , kuga



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.