Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2020, 17:16   #1
mietek69
ford::beginner
 
Avatar mietek69
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Częstochowa
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Dymi na niebiesko, korekty

Witam.

Proszę o informację jakim programem i gdzie sprawdzić korekty wtryskiwaczy w 2.0TDCI 140->163KM mojej kugi 2014r. Dziś zauważyłem, że rano po przejechaniu 2km na wolnych obrotach dymi na niebiesko, spaliny strasznie "gryzą". Po zagrzaniu przechodzi. Zużycia ani przybywania oleju nie zauważyłem, błędów na kompie brak. Przebieg 100tyś km. Po mieście pali 9l, w trasie 6-8l, dla mnie spalanie super. Posiadam ForScan ale tam nie widzę podglądu korekt z cyl.1-4.

Z góry dziękuję za informacje.

mietek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 17:57   #2
mietek69
ford::beginner
 
Avatar mietek69
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Częstochowa
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dymi na niebiesko, korekty

Odpiszę dla potomnych: nałożyła się na objawy jazda w 100% miejska na zimnym silniku oraz paliwo z Orlenu. Po zatankowaniu 40 litrów BP Ultimate oraz solidnym przepaleniu objawy póki co ustąpiły. Silnik jeszcze głośniej pracuje (wyraźnie cykanie zaworów, niezależnie od temp. silnika) ale zaczekam aż się nauczy dawek na nowym paliwie. Niestety na żadnym programie diagnostycznym (scanXl, forscan i kilku innych) nie ma podglądu na korekty paliwowe, być może taki urok sterownika.
Nadal jestem otwarty na podpowiedzi i sugestie dotyczące ww objawów, za które z góry dziękuję.
mietek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.