Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2015, 15:43   #1
artur-kw
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-11-2014
Skąd: Łódź
Model: Mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Znika olej - przepalony zawór?

Witam wszystkich,
mój problem jest chyba mocno złożony, nie mam czasu by podjechać teraz do warsztatu więc proszę was o radę, a do warsztatu dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł pojechać.
Focus 1,6 w gazie z 1999 roku.
Pierwszy problem to bierze olej i to sporo bo, po 1000 km ponad litr dolałem. Nie kopci i nie czuć palonego oleju. Chyba też zbytnio zaufałem mechanikowi który poradził mi żebym wlał półsyntetyk. Samochód mam od 2 miesięcy, właścicielka nie wiedziała jaki ma olej. Może trzeba było od razu wlać mineralny? Jak się trochę rozgrzeje i na LPG i na benzynie słychać takie stukanie w wydech, mechanik mi tak na szybko powiedział, że może to być przepalony zawór. (auto jeździ na gazie od 10 lat). Poprzednia właścicielka wymieniła niedawno przewody wysokiego napięcia, ja wymieniłem świece.
Gaz jest dokładnie sprawdzony przez fachowca, wymienione są filterki i część przewodów.
W trasie, czy po mieście auto jeździ normalnie, nie szarpie nie skacze wszystko jest w porządku.
Co wy o tym sądzicie, czy coś powinienem dokładniej sprawdzić? Jaki jest koszt wymiany takiego przepalonego zaworu? Czy jeżeli jest coś nie tak z zaworem to może to być przyczyną brania oleju?


Ostatnio edytowane przez artur-kw ; 18-01-2015 o 16:03
artur-kw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2015, 18:41   #2
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Znika olej - przepalony zawór?

Kobitka na pewno wiedziała, że silnik żłopie olej, lecz to zataiła. Mój też spala ok. 0,8 litra na 1 kkm. Wiem prawie na pewno, że to przez pierścienie. Biorąc pod uwagę wartość samochodu (w tym korodujące blachy), remont lub wymiana silnika jest nieopłacalna. Ja nie chcę nikogo oszukiwać, więc focus pójdzie do kasacji, choć od strony zawieszenia, układu hamulcowego, jezdnego itd. jest całkowicie sprawny, nie licząc pękniętej kilkanaście dni temu jednej sprężyny zawieszenia z przodu.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2015, 18:59   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Znika olej - przepalony zawór?

wlejesz mineralny i silnik do piachu niebawem
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2015, 19:35   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Znika olej - przepalony zawór?

Pierwsza sprawa, to zmierzyć ciśnienie sprężania w cylindrach, wraz z próbą olejową. Wypalony zawór, gdyby sie okazało że tak, to nie ma nic wspólnego na zużywanie oleju, ani marka, gatunek oleju , syntetyk czy minerał, też.
Litr na tysiąc nie tragedia, jeżdzij dalej, jeszcze troche pochodzi.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej , zawór



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.