Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2020, 21:30   #311
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Mechanik, który zna się na EB i zajmuje się regulacja/wymianą szklanek itp powiedział, że EB na LPG musi dostać 1,5-2,5l bo będzie trzeba go szybko remontować. Zawory się szybko opuszczają i się podpierają. Dolna granica 1,6 u mnie to aktualne zużycie a 2l to zimaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W pewnym momencie jak sobie nie radzili z okiełznaniem silnika wpięto mi EZP to byli w stanie zjechać poniżej litra i nawet wtedy było dolane na 1,5l. Ostatecznie EZP wyleciało bo na przylewanie przy dohamowaniu nie pomogło��


Ostatnio edytowane przez Zaderek ; 21-07-2020 o 21:33
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 01:19   #312
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał Zaderek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Centralna Polska
Auto Dakar w Warszawie.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 12:49   #313
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Dziękuję, znam firmę. Godna polecenia ale jak pisałem na gwarancji trzymam się mojego instalatora uważam, że zachował się kompetentnie na przypadek jaki mu się trafił i mam nadzieję, że w okresie gwarancji rozwiąże problem do końca. Tym bardziej, że jak widać podobny problem jest na stagu.
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 13:30   #314
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Chyba w ramach zakładów partnerskich gwarancja jest respektowana, a akurat Arek w Auto Dakar współpracuje bardzo blisko z KME.
Ale ok - wedle uznania.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 11:59   #315
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Chłopaki się znają i są w kontakcie��
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 13:08   #316
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał Zaderek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję, znam firmę. Godna polecenia ale jak pisałem na gwarancji trzymam się mojego instalatora uważam, że zachował się kompetentnie na przypadek jaki mu się trafił i mam nadzieję, że w okresie gwarancji rozwiąże problem do końca. Tym bardziej, że jak widać podobny problem jest na stagu.
Witaj,

Ja jestem swiezo po instalacji KME u siebie w polifcie 2.0EB AWD, zrobilem okolo na razie tylko 300 km i mam podobny problem co u ciebie. Przy hamowaniu do 0, nie za kazdym razem, ale wystepuje spadek obrotow do okolo 500-400. Czuc delikatnie w samochodzie.
Na razie poza tym zadnych i nnych niepokojacych rzeczy, po przejechaniu 1000 skocze do gazownikow zobaczymy co mi powiedza czy jest sie czym martwic czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze pytanko, montowali u mnie wiekszy zbiornik i chcialem czym podniesc podloge, podobno pasuje wypelnienie z mk4 tylko nie wiem czy ma znaczenie kombi, sedan czy hatchback? W jaki sposob mozna to wyrownac.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez fredziopl ; 20-08-2020 o 13:13
fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 13:12   #317
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał fredziopl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy ma znaczenie kombi, sedan czy hatchback?
Napewno jest różnica między kombi a HB, ale nie wiem który miałby pasować do MK5. Jedno wiem, wypełnienie do HB nie sposób znaleźć
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 23:53   #318
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał fredziopl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj,

Ja jestem swiezo po instalacji KME u siebie w polifcie 2.0EB AWD, zrobilem okolo na razie tylko 300 km i mam podobny problem co u ciebie. Przy hamowaniu do 0, nie za kazdym razem, ale wystepuje spadek obrotow do okolo 500-400. Czuc delikatnie w samochodzie.
Na razie poza tym zadnych i nnych niepokojacych rzeczy, po przejechaniu 1000 skocze do gazownikow zobaczymy co mi powiedza czy jest sie czym martwic czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze pytanko, montowali u mnie wiekszy zbiornik i chcialem czym podniesc podloge, podobno pasuje wypelnienie z mk4 tylko nie wiem czy ma znaczenie kombi, sedan czy hatchback? W jaki sposob mozna to wyrownac.

Pozdrawiam
To dawaj znać czy Ci to ogarną. U mnie walczą już prawie rok. Ostatnio rozmawiałem, że KME wypuszcza pod to jakiś soft. Ciekawe, że masz taką samą konfiguracje z AWD. Mój gazownik zrobił już 20-25 fusionów ale tylko w moim polifcie taki defekt występuje.
Co do wypełnienia ja robiłem styrodurem xps. To takie płyty budowlane z spienionej pianki. Mają różne grubości i idealnie można je dopasować.
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2020, 19:39   #319
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Wiec tak jestem po 3 zbiornikach gazu i na razie jeszcze przed pierwszym serwisem i poprawkami, zaobserwowalem co nastepuje:
1. Spadki obrotow najmniej czuje na gazie z Orlenu, najbardziej na Circle.
2. Przy duzych predkosciach powyzej 150 mialem przy zdjeciu nogi z gazu efekt jakbym lekko wciskal hamulec na ulamek sekundy - efekt jak wyzej na Orlenie najmniejszy na Circle najwiekszy.
3. Nie wiem czy kwestia ustawienia, ale gazu spalil mi srednio 10.5 / 100 km - 20% ekspresowka okolo 150-160 km/h, 50% krajowki i inne z predkosciami max do 110-120 i reszta 30% miasto. Niestety albo stety przy takim trybie jazdy wyszlo okolo 3-3.5/100km benzyny. Nie wiem czy to dobrze czy zle ale myslalem ze spali max do 2l/100.
4. Jutro smigam do gazownika z pytaniami jak wroce powiem co i jak, chyba ze macie jakies sugestie co mu powiedziec zeby sie nie za bardzo narzucac
fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2020, 19:51   #320
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost LPG

Co tu dużo pisać, instalacja do regulacji i tyle. Trochę mało wyszło to spalanie gazu przy takich prędkościach. Zamiast ściągać dawkę benzyny niech dołożą gazu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.