Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2016, 21:56   #61
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

Dzisiaj i ja wymieniłem. Ramka z mieszkiem schodzi lekko po dociśnięciu palcami.
Rozdzielenie srebrnego i czarnego badziewia zabrało mi najwięcej czasu (drugi raz już poszło szybko, jak poprawiałem ułożenie skóry). Zszywki wykorzystałem stare.
Mieszek kupiłem taki jak wskazał @planeta58 (sprzedawca zvornik), pasuje idealnie (nić szara, taka jak na kierownicy). Co prawda nie ma na nim żadnych oznaczeń ale łatwo zmierzyć, iż jeden z boków jest krótszy ok 1cm - dajemy go na przód.
Przebieg 138k km, ale pierwsze przetarcia na mieszku pojawiły się już ok 100k km.
@mlynczaj dzięki za tutka

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 16:01   #62
Peefe
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: Żyrardów
Model: SMAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Wymiana mieszka i gałki biegów - skrzynia manualna

Czołem,

Stwierdziłem, że wymienię mieszek i gałkę zmiany biegów.
Pytanie - kto wie jak poluzować górną część mieszka?
Wyczepienie powoduje tylko poluzowanie i potencjalnie możliwość wyjęcia gdy gałka będzie zdjęta.

Z tego co doczytałem gałka jest nakręcana/gwintowana. I tu pojawia się drugie pytanie:
Gdzie złapać i przytrzymać samą wajchę w momencie odkręcania ? - aby przypadkiem czegoś dodatkowo nie uszkodzić przy wykręcaniu.

Trzecie pytanie to kwestia pasowania zamienników z Allegro. Jest zasadniczo pełno różnych wersji gałek. Część gwintowana, część niegwintowana. Głównie interesuje mnie czy ktoś sprawdził jak one pasują do skrzyni z podnoszeniem (przy wrzucaniu wstecznego). Przy braku podnoszenia podejrzewam, że bez problemu będą pasować ale u mnie trzeba wsteczny podciągnąć w górę. Część sprzedawców informuje, że nie pasują ale duża część aukcji jest bez żadnej informajci. Poniżej kilka przykładów.

Wersja bez podnoszenia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kolejna bez podnoszenia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kolejna kopia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Oryginał po demontażu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Potencjalnie pasująca: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (89.3 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (86.6 KB, 87 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (87.7 KB, 79 wyświetleń)
Peefe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 20:40   #63
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka i gałki biegów - skrzynia manualna

Ja akurat kupowalem oryginalna i nie mialem takich dylematow. Co do odkrecania to niczym nie trzeba przytrzymywac trzpienia. Gwint prawy.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 09:11   #64
Pokemoniec
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Gorlice, Małopolska
Model: Ford S-Max
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka i gałki biegów - skrzynia manualna

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu wszystko opisane - sam robiłem zgodnie z tą instrukcją

Aha na allegro najlepiej sprzedającemu wysłać zdjęcie swojego lewarka bo są różne rodzaje i nie każdy mieszek będzie pasował. Ja pierwszy kupiłem za szeroki przy gałce właśnie, mimo, że zdjęcie facetowi wysyłałem, ale to on pomylił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pokemoniec ; 06-08-2018 o 09:14
Pokemoniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 16:58   #65
Peefe
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: Żyrardów
Model: SMAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka i gałki biegów - skrzynia manualna

Cytat:
Napisał Pokemoniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu wszystko opisane - sam robiłem zgodnie z tą instrukcją

Aha na allegro najlepiej sprzedającemu wysłać zdjęcie swojego lewarka bo są różne rodzaje i nie każdy mieszek będzie pasował. Ja pierwszy kupiłem za szeroki przy gałce właśnie, mimo, że zdjęcie facetowi wysyłałem, ale to on pomylił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie spasowanie jest 'ciasne' i trzeba się trochę pokombinować przy składaniu.
Patent z obrotem o 90 stopni widać na zdjęciach jakie załączam.
Rada dla wykonujących - weźcie marker i znaczcie sobie jakie powinno być położenie gałki, mieszka, blokady wstecznego i ramki przed demontażem.
Mocno przydatny smar w spray do psiknięcia aby łatwiej się obracał plastikowy pierścień.

Bump: Pozostałe zdjęcia

https://photos.app.goo.gl/Mw5K1RZRotvWkRAf8
https://photos.app.goo.gl/NWLbcvBPJU51yemQ8
https://photos.app.goo.gl/czgroW8VS5xhAZry5
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180817_140502.jpg (94.3 KB, 241 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180817_141528.jpg (92.5 KB, 213 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180817_140523.jpg (92.9 KB, 200 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180817_141532.jpg (85.6 KB, 200 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180817_141954.jpg (94.0 KB, 181 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180817_143410.jpg (93.5 KB, 183 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180817_154430.jpg (97.1 KB, 179 wyświetleń)
Peefe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2021, 10:27   #66
roll_nick
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-04-2021
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

Cytat:
Napisał shl222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja się dołącze do tematu

u mnie mieszek wygląda ładnie "chyba ktoś wymieniał" ale to zaznaczone na zdjęciu - złazi chrom i nie raz juz "se" palca rozciąłem

czy da się to wymienić? gdzie to kupić?

Wiem że minęło już dobre kilka lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale być może przyda się komuś, jak nie dziś to jutro.
Opisywana tu część, tzw. "dźwigienka wybieraka zmiany biegów", posiada numer 1420340 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I kosztuje na przykład 202 zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W ASO 240...
roll_nick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2023, 08:44   #67
szukam_cebul
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-08-2023
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Question Wymiana gałki, mieszka oraz cięgna wstecznego

Witam
Chciałbym wymienić w moim Maxie cały komplet do zmiany biegów.
Mieszek i gałkę już znalazłem, ale nie wiem jak mogę znaleźć (jak się to fachowo nazywa?) cięgna zmiany biegu na wsteczny. Ta część pomiędzy gałką a mieszkiem
Czy jest to dostępny element i wymienialny? Wrzucam zdjęcie ktory element dokładnie mam na myśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szukam_cebul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 10:35   #68
mackoo
ford::beginner
 
Avatar mackoo
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-07-2020
Skąd: Murowana Goślina
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana gałki, mieszka oraz cięgna wstecznego

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)



Ja tej części nie znalazłem nigdzie, problem rozwiązałem kupując używany mieszek z gałką i właśnie z tym chromem z Kugi mk2.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 11-09-2023 o 11:15
mackoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.