Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2010, 12:08   #1
Scaglietti
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

Witam, na początku piszę od razu że szukałem, przeczytałem kilkanaście podobnych tematów ale nie znalazłem identycznego przypadku jak mój.

Sprawy mają się tak: (od soboty do poniedziałku ładował się akumulator- niecałe 2 doby) w czwartek ok -11 st. auto odpala bez problemu, Zakręcił rozrusznikiem może raz i bez problemu chwycił. Chodzi równo, nic nie szarpie. Przyszedł piątek, mróz podobny, wsiadam do auta i... kicha! Nie odpalił, nawet nie ruszył rozrusznik! Słychać było tylko równomierne cykanie po przekręceniu kluczykiem, zresetował się komputer, pokazał same zera, zrobił się test zegarów( wskazówki przeleciały się na około), zaświeciło się kilka kontrolek- tych co zwykle, jedno co mnie zdziwiło to była migająca od poduszek. Spróbowałem tak ze 2-3 razy i odpuściłem bo nie miało to sensu.
Dolałem wody destylowanej bo trochę ubyło i dalej ładowanie( bo pierwsza myśl- akumulator). niestety-lipa. dalej nic. po odłączeniu ładowania jeszcze gorzej, tylko słychać cykanie, brak już nawet wyświetlenia zer, wyświetliły się tylko 2 kontrolki. następna myśl- jak aku słaby to odpalamy z innego aku- kable i znów nic, na podłączeniu od innego aku znów wyświetliły się kontrolki, zrobił się test liczników, i rozrusznik jakby zrobił pół obrót. i tyle. po odłączeniu znów mało prądu, znów tylko 2 kontrolki. w końcu wyjęliśmy aku i sprawdzanie aeorometrem sprawności aku- 2 cele poszły w las, niesprawne. no i teraz ładuje się inny aku, zobaczymy czy na tym odpali.
Nie mam pojęcia co to- no bo jakby aku był słaby to na kablach powinien odpalić, jak rozrusznik to czemu się komp zresetował.
Paliwo mam zimowe i nie ma z nim problemu bo inne auto pali na nim.
Proszę o dobre i konkretne porady.
Pozdrawiam!

Scaglietti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 12:23   #2
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

Kolego załóż nowy akumlator i bedzie po problemie, to ze auto wariuje na słabym aku to normalne
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 13:08   #3
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

Cytat:
Napisał jackoba1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego załóż nowy akumlator i bedzie po problemie, to ze auto wariuje na słabym aku to normalne
Też tak myśle. Podłączyłeś jaden potem drugi, i z tego co wywnioskowałem nie są to aku pierwszej młodości , wsać dobrą baterie .
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 13:54   #4
Scaglietti
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

no jeden nie był młody, ale po podłączeniu prądu z innego auta kablami powinien zapalić, nie? czy to że tamten aku był uszkodzony miało też wpływ na to?
Scaglietti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 14:15   #5
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

jezeli podłączyłes dobry aku kablami do tego walniętego to normalne że nie odpalił
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 19:33   #6
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

Jak wyzej, pozatym te kable co podczepiałes prawdodpodobie sa z jakiegos marketu i maja przekrój 1mm albo cos koło tego wiec nie rusza nawet zabawki.
Dodatkowo napewno przeładowałes akumulator bo ładuje sie 8-12 godzin przy prądzie około 10% pojemnosci aku, a nie 2 dni jak idzie. Jezeli 50Ah to 5A przez 10h lub 6,25 przez 8h itd.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 19:54   #7
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

Myślę Karlito,że z tymi kablami to pewnie w dziesiątkę strzał był.Z nich to do wykorzystania jedynie te żabki są co najwyżej:]przewód łamie się w rękach jak plastik bo miedzi w nim to może z 5 włosków jest:/ ale to nazywają kablami do rozruchu auta "benzynowego"-w realu to nawet powiesić się na tym nie można bo nie wytrzyma;]
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 22:22   #8
Scaglietti
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

ok, dzięki na razie za pomoc, jutro spróbuję z nowym aku/ ewentualnie nowymi kablami.
Scaglietti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 20:03   #9
Scaglietti
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

witam, dziś po włożeniu innego aku, kilka razy pokręcił i odpalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc była to wina aku.

a jeszcze co do ładowania to mam prostownik ładujący b. małym prądem, bo około 2-3A, tak więc musiało się to trochę ładować.
Scaglietti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 08:56   #10
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala- dziwny przypadek, proszę o pomoc.

Jeszcze apropo kabli.

Wczoraj ruszyliśmy mojego mondka używając 2 zestawów (czyli 4 sztuk) tanich kiepskich kabli jednocześnie. Różnica po założeniu drugiego kompletu była kolosalna!!!
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.