Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2007, 18:52   #11
1Bodzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Sobótka
Model: Ford Scorpio kombi
Silnik: 2.3 16V + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 300
Domyślnie

Po tym co tu napisałeś to bym tam nie pojechał napewno.
To że po dwóch tygodniach musiałeś robić skrzynię, to w dużej części aut sprowadzanych ( za okazyjną cenę) akurat standart raczej. Niemiec pozbył się kłopotu na rzecz Polaka. :fcp1
Panowie mechanicy co robili Ci skrzynię pomylili się trochę. Po tych przebiegach to należy w skrzyni wymienić olej i filtr oleju. Olej ma mieć specyfikację zgodną z zaleceniami producenta, a nie taki jaki się nawinie lub najtańszy.
Co powiesz na to że moja skrzynia ma przejechane 320 tys km. i chodzi bez zarzutu? Sprzęgło (konwerter) oryginał. Jeszcze nie ruszany od fabryki?
Wnioski:
Nie należy wierzyć bezkrytycznie w to co Panowie mechanicy mówią.
Olej i filtr oleju wymieniać bezwzględnie po określonym przebiegu.
Panowie mechanicy mówiąc to co Tobie, mają na uwadze przede wszystkim swój własny interes a nie interes klienta. Regeneracja konwertora kosztuje z 5 razy tyle co wymiana oleju.
Wreszcie co to za złom ta automatyczna skrzynia? Jeśli wg. Panów mechaników, po przejechaniu 200tys. km . trzeba robić kapitalny remont? A skrzynia automatyczna jest przecież znacznie droższa od manualnej.
Resztę wniosków pozostawiam Tobie Fox.

__________________
Pozdrawiam. 1Bodzio.
1Bodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2007, 19:01   #12
_Fox_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2007
Skąd: W-wa/Kijow
Postów: 9
Domyślnie Gratuluje skrzynki :-)

Witam,
cos strasznie podejzliwy jestes :-).
A JA BEDE BRONIL DOBREGO IMIENIA WARSZTATU NA UL. SPOKOJNEJ :fcp1
Szczegoly ponizej!

Musze Ci sie przyznac, ze ja tez z natury jestem okrutnie podejzliwy, ale ludzie z warsztatu na Spokojnej sami zaproponowali mi uczestniczenie przy rozbiorce mojej zabawki.
Po wyjeciu skrzyni zadzwonili po mnie, otworzyli ja i... posypaly sie z niej wiory. Doslownie.
Dodatkowo tak sie sklada, ze troszke mam pojecie o tulejach lozyskach itp.
Tak wiec po rozebraniu skrzyni, moim oczom ukazaly sie zajechane tuleje i pozzerane zebatki.

Mysle wiec, ze nie powinno wysuwac sie pochopnych (czesto) wnioskow, ze karzdy chce nas nabic w banbuko. Czesto tak bywa, ale nie zawsze. Wiecej pozytywnego myslenia i wiary w ludzi :fcp1

Przy okazji zapraszam wszystkich na temat, ktory jest pod linkiem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Znajdziecie tam kilka potencjalnie interesujacych informacji :fcp1
__________________
Za wspolprace DZIEKUJE :-)

UWAGA !!!Pomoc NIE TYLKO na forum. Pisz do mnie na GG/ PW/E-mail, KIEDY TYLKO CHCESZ, NAWET JAK sam Cię o to NIE poproszę ;-)))
_Fox_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2007, 21:37   #13
1Bodzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Sobótka
Model: Ford Scorpio kombi
Silnik: 2.3 16V + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 300
Domyślnie

Co do stanu Twojej skrzyni w chwili rozbierania to ja zastrzeżeń nie mam. Mam natomiast duże zastrzeżenia do późniejszych opowieści Panów mechaników dotyczących, jak napisałes sprzęgła, a pewnie chodziło o konwertor (sprzęgło hydrokinetyczne).
Nie kwestionuję fachowości tego zakładu, gdyż go nie znam. Kwestionuję jedynie uczciwość w stosunku do klienta. Mnie na takie plewy nie wezmą, ale jak się trafi ktoś niekumaty w mechanice? To skroją gościa bez mydła.
__________________
Pozdrawiam. 1Bodzio.
1Bodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2008, 21:35   #14
Hassan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Postów: 18
Domyślnie Re: skrzynia automatyczna mondeo99

Witam

Fox napisał

1. Aby skrzynia pracowala poprawnie po 70 000 km nalezy zregenerowac sprzeglo.
2. Bez ww czynnosci, przy 140 000 tys skrzynia prawie na pewno, kwalifikowac bedzie sie do remontu (cos o tym wiem). Regeneracja sprzegla przedluza jej zywotnosc.
3. Kazda automatyczna skrzynia biegow, po przejechaniu ok 200 000 kwalifikowac sie bedzie do remontu.

Zaznaczam, ze nie sa to moje uwagi, a jedynie informacje od czlowieka, ktory automatami zajmuje sie od zawsze.


ps.

Jak widać po wypowiedziach to ten warsztan to nic innego jak naciągacze....
Ja mam już przeszło 400 tyś. zrobione i watpię aby skrzyni się śniło o jakiejkolwiek awarii, olej zmieniam równo z rozrządem i zero kłopotów, nigdy nie było do niej zaglądane.
Za punkt 3 powiniem mechanik iść zająć się czyszczeniem rur wydechowych bo jedyne co umie to oszukiwac i kłamać.
Hassan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 00:44   #15
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Re: skrzynia automatyczna mondeo99

_Fox_, w tym temacie co podales, sam piszesz ze po naprawie skrzyni w SAMKO konwerter padł ci po 23 000...

w tajemnicy ci dodam, ze oni regeneruja konwertery i juz dawn o stracili opinie dobrych, bo po ich robocie sie sypia wlasnie...

niestety 1Bodzio, ma racje ze tam to sa sami naciagacze... tylko. Inna sprawa ze maja czesci zamienne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.