Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2012, 22:19   #1
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Awarie i usterki

Myślę, że temat czas zacząć, bo u mnie pojawiła się pierwsza...
"Zabezp. dzieci awaria, serwis" taki komunikat przywitał mnie dziś. Dodam, że układ działa raczej prawidłowo, czyli przy włączonym nie da się ani szyb, ani drzwi otworzyć, a przy wyłączonym wszystko działa poprawnie. Mimo wszystko podjechać do serwisu trzeba będzie przy okazji. Póki co nie potrzebuję blokady.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 10:03   #2
alosza6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2011
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci 180
Rocznik: 2017
Postów: 37
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Też miałem taki komunikat i z pilota nie dało się otworzyć samochodu ,otworzyłem kluczem i wszystko działa dalej.Raz wyskoczył mi komunikat "awaria układu kierowniczego" na razie nie zgłaszam tego do serwisu,bo to było tylko raz.Mam nadzieje że ostatni....
alosza6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 13:15   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Komunikat ten sam a objawy inne, bo ja bez problemu mogłem odryglować drzwi z pilota. Co ciekawe komunikat pojawił się na wyświetlaczu na postoju w zamkniętym aucie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 16:00   #4
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Witam w moim przupadku kilka razy komunikat USTERKA UKŁADU KIEROWNICZEGO do tego stopnia że nie mogłem odblokować koła kier.pomogło odłączenie aku.kilka razy komunikat awaria silnika natychmiast serwis ! .Po wizycie w ASO wyskoczyło kilkanaście błędów auto 7-dni w serwisie wymiana aku .i alternatora jak narazie ok.było to w marcu .
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 21:17   #5
then
ford::beginner
 
Avatar then
 
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford C-Max
Silnik: EcoBoost 1.6 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Witam,
ja jestem po wymianie prawego reflektora (ksenon) - po włączeniu zapłonu nie poziomował się i był komunikat "usterka oświetlenia przód - serwis!" Czekałem 2 tygodnie na sprowadzenie, 2 godzinki w serwisie i jak na razie ok.
then jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 15:43   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

2 godziny odkręcali "kilka śrubek? Nieźle.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2012, 11:27   #7
pavman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Waw/Rz
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Witam,
3 problemy jak dotąd:
1) u mnie też wyświetlał się komunikat "awaria układu kierowniczego" i od razu pojechałem do ASO. Pokasowali błędy i powiedzieli, że czasem się tak może zdarzyć np. jak się ostro ruszy… z tym, że u mnie to nie mógł być ten problem.
2) Mam notoryczny problem z radiem, który też już dwukrotnie zgłaszałem w ASO – po odpaleniu auta radio nie chce się w ogóle włączyć lub jest włączone, ale wyciszone i nie da się z tym nic zrobić. Czasami pomaga przełączenie na USB/CD i z powrotem na radio, ale w większości przypadków trzeba się zatrzymać, zgasić silnik, otworzyć drzwi i odpalić znowu. Najmniej ciekawe jest to, że gdy nie działa radio nie działają też czujniki parkowania. Problem ponoć ma być rozwiązany jak się pojawi nowy soft (na razie tylko kasują błędy). Soft ma być w drugiej połowie roku – taka informacja z ASO.
3) I najlepsze na deser – jestem już po wymianie zestawu turbo+intercooler. Objawiało się to takim dziwnym przeciągłym świstem – trochę podobnym do pracy „zdrowego” turbo, ale takim bardziej donośnym i słyszalnym na postoju przy niskich obrotach. Od pierwszego zgłoszenia do wymiany zrobiłem jeszcze 5 tkm i nic oprócz tego dźwięku (nie narastał ani nie było żadnych innych objawów) nie pojawiło się ciekawego. W ASO powiedzieli, że to problem z turbem, ale od razy wymieniają razem z intercoolerem.
Oby jak najmniej takich przygód w przyszłości…
pavman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2012, 07:52   #8
redjan
ford::amateur
 
Avatar redjan
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Witam,
Od jakiegoś czasu, nie wiem od kiedy dokładnie bo zazwyczaj jeżdżę z włączonym radiem, spod deski rozdzielczej słychać dźwięk, przypominający pracujący wiatraczek jak w komputerze. Szybki podjazd pod ASO - diagnoza czujnik od klimatyzacji automatycznej. W opinii serwisu jest to normalna praca urządzenia. Jak u Was wygląda sytuacja?
redjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2012, 10:48   #9
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Wszystko zalezy od serwisu.
W Fieście ten wiatraczek od nowości był cichy i hałas wzrastał z wiekiem. Pod koniec gwarancji wymienili mi na nowy, który po roku nadal jest cichutki.
W C-maxie jest on strasznie głośny i mam tak od nowości. Póki co olewam sprawę, bo podczas jazdy mi aż tak nie przeszkadza jak gra radio. Jak bedzie gorzej, to wymiana. Bardziej wkurzające jest, że to nie jest jednostajny dźwięk, tylko modulowany...
Może Ford wymienia upierdliwym klientom na gwarancji, a te z demontażu wkłada ponownie do nowych aut jako dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Potem wmawiają klientom, że TTTM i wychodzą na swoje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A ilu klientów wpadnie na to, że tak nie powinno być i pojadą do serwisu domagać się wymiany, 1%?

A z nowych "usterek", to mój C-max zgubił jedną spinkę od zderzaka po reflektorem i co jakiś czas zderzak wysuwa się poza obrys błotnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2012, 11:46   #10
redjan
ford::amateur
 
Avatar redjan
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

W moim egzemplarzu wiatraczek podobno działa stosunkowo cicho. Niemniej jednak poprosili przypomnieć się podczas przeglądu, więc coś na rzeczy musi być - to tak na marginesie.
redjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , c-max , usterki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.