Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2009, 14:05   #1
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Question Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

Witam
Niestety pękła mi chłodnica klimatyzacji ;/
Jak ją wykręcić i wymienić, jednocześnie jak najmniej rozbierając auto. Wiem że obecna chłodnica klimatyzacji nie jest przykręcona z prawej strony i tak jakby zwisa... ja ją zabezpieczyłem drutem więc prawą stronę mam odkręconą.
Chłodnica klimatyzacji, to jest ta z przodu? nie ta co jest tuż przy wentylatorze(bliżej silnika)?
Czy potem wystarczy tylko ją napełnić czynnikiem?
Obecnie klimatyzacja się nie załącza.
Proszę o w miarę przejrzysty opis, w najgorszym razie jak zawsze sam będę próbował dojść jak ją wyjąć.
Dobrze by było gdybym nie musiał zdejmować przedniego zderzaka.
Pozdrawiam

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 14:35   #2
m.mk3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-06-2009
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI 130km
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

witam
trzeba najpierw zdemontować grill, potem reflektory, zderzak przedni, pas przedni, i będziesz miał chlodnice na wieszchu. chłodnica klimy to ta mniejsza - pierwsza z przodu,ta druga to chlodnica wody. Po zalożeniu nowej chłodnicy klimy trzeba ją nabić w specjalnym warsztacie się tym zajmującym (koszt nabicia ok. 160zl - w cenie odgrzybianie i sprawdzenie szczelności ukladu).
pozdr.
m.mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 14:48   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

Cytat:
Napisał m.mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
trzeba najpierw zdemontować grill, potem reflektory, zderzak przedni, pas przedni, i będziesz miał chlodnice na wieszchu. chłodnica klimy to ta mniejsza - pierwsza z przodu,ta druga to chlodnica wody. Po zalożeniu nowej chłodnicy klimy trzeba ją nabić w specjalnym warsztacie się tym zajmującym (koszt nabicia ok. 160zl - w cenie odgrzybianie i sprawdzenie szczelności ukladu).
pozdr.
Chodzi właśnie o to że zderzaka nie chciałbym zdejmować bo jest klejony i boje się że może pęknąć klej razem z szpachlą i lakierem.
Wiem że od dołu nie mam osłony wiec praktycznie dołem mógłbym ją wyjąć.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 15:14   #4
m.mk3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-06-2009
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI 130km
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

chłodnicę wody i klimatyzacji, są niejako wmontowane w pas przedni więc bez jego demontazu raczej ich nie wyciągniesz.
Chyba pomylileś chlodnice klimy z chlodnicą intercolera - którą faktycznie dalobysię wyciągnąć dołem .
m.mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 15:38   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

Cytat:
Napisał m.mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chłodnicę wody i klimatyzacji, są niejako wmontowane w pas przedni więc bez jego demontazu raczej ich nie wyciągniesz.
Chyba pomylileś chlodnice klimy z chlodnicą intercolera - którą faktycznie dalobysię wyciągnąć dołem .
Nie, nie dobrze myśle. Czemu napisałem o dole... Zanim ją przyczepiłem drutem, to część jej tak nisko siedziała że była na połowie wysokości pomiędzy jezdnią a podwoziem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 18:10   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

Nie ma innej metody?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 18:56   #7
bastek_m
ford::advanced
 
Avatar bastek_m
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0TDDI 147KM
Rocznik: 2001
Postów: 242
Domyślnie Odp: Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

Ale opowiadacie, sam wyjmowałem na jesień chłodnice klimy i nie ściągałem zderzaka ani pasa przedniego. Wystarczy podnieść przód auta, odkręcić i wyjąć krućce do których podłączona jest instalacja klimatyzacji, odkręcić ją od chłodnicy wody (dwie śruby po obu stronach), wyciągnąć chłodnice zsuwając ją w dół. Przyznam - jest potrzebna przy tym mała doza gimnastyki ale można, nową montujemy w odwrotnej kolejności. Powodzenia.
__________________
Pozdrowionko
bastek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 19:35   #8
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

Cytat:
Napisał bastek_m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale opowiadacie, sam wyjmowałem na jesień chłodnice klimy i nie ściągałem zderzaka ani pasa przedniego. Wystarczy podnieść przód auta, odkręcić i wyjąć krućce do których podłączona jest instalacja klimatyzacji, odkręcić ją od chłodnicy wody (dwie śruby po obu stronach), wyciągnąć chłodnice zsuwając ją w dół. Przyznam - jest potrzebna przy tym mała doza gimnastyki ale można, nową montujemy w odwrotnej kolejności. Powodzenia.
DziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 12:21   #9
RoeSolare
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2008
Skąd: Kudowa Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 87
Domyślnie Odp: Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

Odświeżam temat...

Może ktoś ostatnio wymieniał i ma jeszcze jakieś dodatkowe uwagi co do samodzielnej wymiany.

Może ktoś kupował?
Gdzie? Za ile? Jaką kupić? itd
RoeSolare jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 19:35   #10
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Jak wymienić chłodnice klimatyzacji?

Gdzieś to opisałem, generalnie prosta sprawa.
Zdejmujesz dolną osłonę, odkręcasz 2 śruby od węży, 2 śruby od obudowy chłodnicy i wyjmujesz dołem. Dobrze jest stanąć tak abyś miał miejsce pod chłodnicą co byś miał miejsce aby ją wyciągnąć, ewentualnie możesz podnieść auto na lewarku z obu stron i podstawić cegły albo pieńki.
Nie baw się w używki, tylko i wyłącznie nową!
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.