Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2023, 12:29   #1
MisiekK
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Mocowanie kratki\przegrody\siatki oddzielającej bagaż

Szukałem w sieci i na stronach Forda - nigdzie nie znalazłem instrukcji jak montuje się kratkę\siatkę oddzielającą bagaż w pionie. Mam w suficie po bokach zasuwane otwory montażowe (za przednimi i tylnymi fotelami) oraz na dole za tylnymi fotelami pokrętła.
Widziałem taką kratę metalową do Mondeo, która pewnie tak samo się mocuje - u góry ma dwa aluminiowe pręty podgięte ku górze i zakończone grzybkiem - ten element chciałbym wykonać samemu lub przerobić, bo mam możliwość zamówienia siatki pionowej na wymiar.

Może ktoś pokazać czy te pręty jakoś wsuwają się do środka rury? Bo inaczej chyba nie da się ich włożyć w otwory mocowań?

Znalazłem w moim Galaxy pręt prosty z szarą falbaną z PCV (jak od rolety) ale wymiar nie pasuje na szerokość ani do Galaxy ani do Kuga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2023, 08:03   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Mocowanie kratki\przegrody\siatki oddzielającej bagaż

Witam
Tu patrzyłeś

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał MisiekK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]

Może ktoś pokazać czy te pręty jakoś wsuwają się do środka rury? Bo inaczej chyba nie da się ich włożyć w otwory mocowań?
[...]
Moim zdaniem - nawet jak boczne mocowania są przyspawane do środkowej rury to da się włożyć => najpierw mocujesz górne zaczepy w podsufitce i w tym celu manewrujesz całą kratą

W Focusie mk3 oraz Focusie mk4 mialem pionową roletę i tam górny pręt był sztywne = nie rozsuwany i dalo się zamocować


Górne mocowanie w Focusie ze sztywnym górnym prętem - da się założyć bez wyginania pręta

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 02-04-2023 o 08:11
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2023, 08:52   #3
MisiekK
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Mocowanie kratki\przegrody\siatki oddzielającej bagaż

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Moim zdaniem - nawet jak boczne mocowania są przyspawane do środkowej rury to da się włożyć => najpierw mocujesz górne zaczepy w podsufitce i w tym celu manewrujesz całą kratą

W Focusie mk3 oraz Focusie mk4 mialem pionową roletę i tam górny pręt był sztywne = nie rozsuwany

pozdrawiam
Arturek
Muszę to zobaczyć, może podjadę do używanych przy Ford. Wydawało mi się że nie ma tyle miejsca za otworem montażowym pod dachem żeby wsunąć jedna stronę, a potem drugą.. Może stąd te podgięte końcówki, bo niektóre pręty do siatek są po prostu składane w połowie i jest łatwiej.
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2023, 13:33   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Mocowanie kratki\przegrody\siatki oddzielającej bagaż

Nie ma co panikować i biadolić że inne mają inaczej.
Pręt da radę włożyć do otworów bez większego wysiłku, skoro kobiety też sobie z tym radzą tzn. że nie potrzeba do tego dużej siły.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.