Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2013, 08:50   #101
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

to chyba tylko Twoja wersja, innych może już niekoniecznie. Pozdrawiam

__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 15-06-2013 o 03:31
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 07:32   #102
mefkm
ford::average
 
Avatar mefkm
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium aut.
Silnik: Duratorq 2.0L 143PS
Rocznik: 09.2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

ja kupiłem auto z komisu, który był też importerem tego auta, jak z komisu to na fk vat-marza (historia auta auto z holandii, kupione od firmy leasingowej przez komis w D i sprzedane komisowi z PL)

dzwoniłem do us z prośbą o sprzawdzenie czy został opłacony vat i jeśli nie to ja chce go opłacic juz teraz - aby nie leciały odsetki, czyli dobrowolnie chciałem poddac sie egzekucji skarbowej (zwrot kosztów na drodze sądowej odzyskałbym od firmy wprowadzającej auto na rynek PL) - niestety nie da się, bo nie mają procedur, narzędzi, wiedzy, a ponadto opłacenie vatu spoczywa na firmie, która wprowadziła towar na rynek PL i sprzedała go osobie prywatnej nie prowadzącej działalności gospodarczej

wałków na vacie, mogą się obawiać ci, którzy kupili auto od prywatnego importera osobiscie lub za pośrednictwem komisu - który tylko pośredniczy w sprzedazy (komis będzie wówczas czysty) - ale i tak w chwili obecnej US w PL nie prowadzą ogólnopolskiej bazy danych aut krajowych, a już nie mówię tu o sięganiu po informację za granicę
mefkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 09:13   #103
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał mefkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ponadto opłacenie vatu spoczywa na firmie, która wprowadziła towar na rynek PL
Amen.

Czy teraz temat można w końcu zamknąć czy zaraz ktoś znów napisze że "wałek na vacie, nie kupujcie" ?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 20:08   #104
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Nie dopisuj nic to moze sie skonczy
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2013, 15:16   #105
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Witam,
ostatnio chciałem zakupić auto import z Danii w komisie, ale coś mi nie pasowało, więc zgodnie z poradami, po prostu odpuściłem.
Atrakcyjna cena na auto, nieznany importer dał auto w komis, a komis mi proponował fakturę vat marżę.

Ale teraz mam co innego na oku - auto w Niemczech, właściciel Niemiec, ale kupił je od dealera w Danii.
I teraz nie wiem, czy tam też mogę się władować na minę?
Czy jeśli tam kupię, to US może mi już skoczyć...?
Podpowiecie coś?
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2013, 15:50   #106
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Jeżeli Niemiec jest wpisany w Breif i to on ci sprzedaje to wszystko OK. Przed zakupem niech ci pokaże dowód osobisty lub paszport żebyś był pewny z kim masz do czynienia. Potem spisz umowę k-sp i za bardzo nie zaniżaj ceny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Sprawdź jak długo jest właścicielem , wrzuć w google jego nr tel. jak będzie miał więcej aut do sprzedania to wiadomo z kim masz do czynienia. Pamiętaj też że auta w Danii nie są tanie i Niemcowi nie opłaca się ściągać dobrego auta.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2013, 11:02   #107
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Mam pytanie - kolega z forum rozkodował mi nr VIN (auto z Danii) w którym jest pozycja :

Anvendelse: Privat personkørsel

Wg tłumaczenia to zastosowanie do jazdy prywatnej - czy w takim przypadku auto było rejestrowane na osobę prywatną, czy mogło jednak być na firmę?
Bo nie za bardzo wiem, gdzie szukać informacji w duńskich dokumentach kto był właścicielem.
Gdzie w ogóle tego szukać? Jak namierzyć czy właścicielem była firma, czy osoba prywatna?
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2013, 11:37   #108
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

tak mi się przypomniało - warto przeczytać co grozi przy nieopłaceniu akcyzy...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 06:37   #109
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

no to już chyba wszystko na ten temat. Logika podpowiada jedno a urzędy i tak swoje zrobią, nabywca niech się buja, jego problem, nie nasz (urzędów).

Kolejne opisy warto przeczytać całość:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wybrane fragmenty z w/w linku

"...grupka cwaniaków za wszelką cenę próbuje przekonać w komentarzach, że nie ma się co obawiać i, co więcej, opłaca się kupić takie auto, bo jak przyjdzie co do czego nie ma podstaw prawnych do przeniesienia na nabywcę zobowiązań za VAT. Oni liczą, że w odpowiedniej ustawie będzie coś w stylu "jak kupisz auto od handlarza z przekręconym VATem to zapłacisz go z odsetkami po pewnym okresie czasu". Dopóki czegoś takiego nie ma, to wolno i warto kupić takie auto bo jest tanie... ręce opadają. Nie żal mi takich ludzi jak wtopią kasę..."

" Do osób komentujących to nawet nie dociera, że w dolnośląskim jest akcja na szeroką skalę i cofają prawa rejestracji samochodów i zakaz robienia czegokolwiek z samochodem"

"tylko, że jak ktoś kupuje auto ze świadomością przekrętu na VAT i podejściem ("nic mi nie zrobią", "a gdzie jest napisane, że mnie ukarzą", "pewnie Ci z FV23 chcą więcej zarobić", "po co mi VAT") to już nie jest niewiedza, a zuchwalstwo i głupota.
Doskonały przykład to fora dot Fordów- wniosek jeden: lakier ori, wypas dobry, cena niska- brać. Żadnych konsekwencji nie ma. Aż se chyba kupie jakiegoś Titanium X z alcantarą, duża navi etc za 32 tys PLN, jak część tamtejszych forumowiczów. W końcu jeżdżą już miesiąc i nic.."


"Ale to chyba już taka nasz narodowa specjalność że każdemu się wydaje że jest mądry, cwaniak nad cwaniaka i każdego przeroluje A do tego ta wielka chęć popisania się przed sąsiadem, rodziną itp.. za czym często nie nadąża realna zasobność portfela no więc rynek wymaga to musi być tanio i full wypas
Niby to forum ma nazwę bezwypadkowe, tylko patrzcie po paru latach jak to poszukiwanie powypadków i kręconych liczników uświadomiło ludzi wiedzą już że jest miernik lakieru, chociaż najczęściej i tak nie potrafią go prawidłowo obsługiwać wiedzą już że liczniki się kręci, to by chcieli najlepiej rachunki nawet za wymiany żarówek od momentu wyjechania z salonu tylko ciągle jedno się nie zmienia, wszyscy szukają tanio, a że rynek nie lubi próżni to jest oferta i mają samochody gdzie mogą sobie używać czujnika do woli, mają teczkę papierów z którą mogą sobie lecieć do ASO i powiedzą im że są autentyczne I nikt sobie w w/w sytuacji nie zada pytania czemu jest tak tanio, że przez 3 lata samochody potraciły ponad 50% swojej pierwotnej wartości jeżeli nic im nie dolega bo przecież lepiej się podniecić jak to ja jestem cwany i tanio wyrawłem igiełkę Mnie tylko ciekawi jakie będą następne kreatywne pomysły żeby polak dostawał taniej niż najtaniej bo że rynek się oczyści to raczej niema co liczyć, może za pare pokoleń to nastąpi "


"W obecnym czasie nie ma takiej możliwości aby zabronić poszukującym kupić taniej i nabywać auta u oferentów co takowe proponują jak i tym oferentom zabronić prawnie sprzedaży tychże oferowanych !! .( o ile NIE SĄ SĄDOWNIE UDOWODNIONE, że pochodzą z przestępstwa )

Panowie to zwykła polityka - CO NIE JEST PRAWNIE ZABRONIONE JEST DOZWOLONE (a jak udowodnisz "wałkowarzowi" na VAT , że on nie chciał tych podatków później z karą zapłacić ? )
- Fakt nijak tu się ma etyka sprzedawcy, uczciwa konkurencja i dobro konsumenta ....ale tak naprawdę to kto o to dobro dba ?

Nawet Nasze Forum jest ostatnio zdominowane przez większość takich ogłoszeń - i jak tu pomóc pytającemu / poszukującemu skoro w "takich" anonsach przebieg prawie zawsze jest potwierdzony , skorupa prawie zawsze w oryginale , super wygląd , wypas-marzenie i cena sporo bo o dobre KILKA TYSI NIŻSZA .

Trudno - nikogo co nie umie czytać i wyciągać wniosków nie uchronimy przed jego własną decyzją ......my róbmy swoje - choćby dla tej pozostałej 20% części POmrocznej populacji co woli kupić lub sympatyzuje z Nami lub Nam podobnymi ."
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 29-08-2013 o 16:50
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 07:41   #110
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

niestety taka polska rzeczywistość...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 28-08-2013 o 07:49 Powód: Zbędne cytowanie
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.