Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2013, 20:50   #1
Adriano18
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Słabe odpalanie na zimnym silniku

Witam.

Szukałem na forum lecz nie znalazłem podobnego przypadku i rozwiązania tematu.
Posiadam forda focusa 1.8 TDCi z 2002 roku i mam następujący problem. Po dłuższym postoju ( 6-8h ) nie ważne jaka jest temperatura zewnętrzna samochód słabo odpala np. trzeba kręcić rozrusznikiem 2-3 razy po kilka sec zanim odpali. Ale np. jak przekręcę kluczyk 2-3 razy to odpala za pierwszym razem. Kontrolka świec żarowych świeci się zawsze ok 1 sec. W menu serwisowym są podane dwie temperatury. Pierwsza podaje odczyt temperatury z głowicy, po dłuższym postoju pokazuje temperaturę podobną do temperatury otoczenia. Natomiast drugie wskazanie to zawsze minimalnie 33 stopnie ( nawet przy - 10 stopniach ), które podczas jazdy rośnie do ok 95 stopni po czym zaczyna pokazywać jakieś literki. Czujnik temperatury głowicy, świece wymienione, akumulator i rozrusznik sprawne. Komputer nie pokazuje błędów..

Moje pytanie brzmi dlaczego drugie wskazanie temperatury to 33 stopnie ? Gdzie jest i czy ogóle jest czujnik za nie odpowiedzialny?
Jaka może być przyczyna tego że kontrolka świec żarowych gaśnie zawsze po ok 1 sec?

Proszę o pomoc bo nie wiem co o tym myśleć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adriano18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 22:19   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

moze zle wkrecony czujnik w glowice . W focusie ma to znaczenie .
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 11:47   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

To, że kontrolka gaśnie, nie oznacza jeszcze że świece też od tej chwili nie grzeją. Musisz to sprawdzić, podłączyć żarówkę do środkowego trzpienia świecy i do masy, przekręcić stacyjkę, i zauważyć w którym momencie zgaśnie żarówka. Póżniej będziesz sie zastanawiał, dlaczego tak pali, a nie inaczej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 12:17   #4
broniar
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Skierniewice
Model: ford
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

Mam focusa 1.8 tdci 2003 r i ten sam problem,rano nie może odpalić czy w nocy jest 0 stopni czy 20 stopni,gdy stacyjką przekręcę trzy raz (tak zalecił mechanik) pali jak strzała ale nie za każdym razem.
Dziś mordowałem się z 30 min. gdy odpali problemu nie ma.Świece spełniają swoją role od -5 stopni.Akumulator dobry,mechanik mi mówi że przed zbiornikiem jest pompka która nie dobija paliwa.Komputer żadnych błędów nie wykrywa.Jeśli jest jakiś magik niech podzieli się swoją opinią,mi już z tym odpalaniem ręce opadają.
broniar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 15:34   #5
Adriano18
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

Czujnik temperatury głowicy wkręcony jest odpowiednio, poza tym wskazania temperatury z tego czujnika ( pozycja 15 ) są podobne do temperatury na zewnątrz. No tak zapomniałem dodać że napięcie na świece jest podawane przez ok 8 sec bez względu na temperaturę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kontrolka świec gaśnie po sekundzie. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego w menu serwisowym na pozycji 16 jest pokazana temperatura 33 stopnie po tym jak auto stoi kilkanaście godzin na wolnym powietrzu przy temperaturze zewnętrznej np 10 stopni. Możecie powiedzieć lub sprawdzić jak to wskazanie wygląda u was ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Adriano18 ; 30-09-2013 o 15:43
Adriano18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 21:01   #6
kerim1952
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Orzysz
Model: fokus kombi
Silnik: 1800 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

Rok temu miałem ten sam problem, który opisujesz. Wymieniłem akumulator na nowy, bo stary miał pół mocy i problem znikł, odpala za pierwszym razem latem jak i w zimie.
kerim1952 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 17:34   #7
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze zle wkrecony czujnik w glowice . W focusie ma to znaczenie .
Siemano,

co to znaczy źle wkręcony ? pytam się bo mam podobny problem jak w temacie kiedyś odkręcałem ten czujnik żeby zobaczyć jak on wygląda i możliwe, że go źle wkręciłem. Poza tym, czy po odkręceniu nie powinien wylecieć płyn chłodzący ? bo u mnie nie wyleciał.

Pozdro.
__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 22:21   #8
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

wkrecony na odpowiednia " glebokosc" . Ten czujnik mierzy akurat temperature glowicy a nie plynu.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 10:16   #9
sonic
ford::beginner
 
Avatar sonic
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 LPG
Rocznik: 1997
Postów: 12
Lightbulb Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

Cytat:
Napisał kerim1952 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rok temu miałem ten sam problem, który opisujesz. Wymieniłem akumulator na nowy, bo stary miał pół mocy i problem znikł, odpala za pierwszym razem latem jak i w zimie.
ja w podobnej spawie. kupiłem Fokę tydzień temu. pierwsze dni było ok, ale od trzech mam problem jak wyżej. może mi ktoś opisać jak sprawdzić czy tonie problem z aku? bo czujnika nie ruszałem (jetem dość świeży, więc nawet nie wiem JESZCZE(!) gdzie on jest)
świece raczej też zdążą się rozgrzać, bo odpalam po chwilę po zgaszeniu kontrolki( minimum kilkanaście sekund)

pozdrawiam
sonic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 19:50   #10
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

jak maszprostownik z rozruchem lub mozliwosc podmiany akumulatora to odpal go z prostownika lub innego aku ale zeby byl sprawny.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.