Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2021, 20:50   #21
davids1987
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-09-2020
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Upgrade wyposażenia samochodu w ASO (tempomat, kamera cofania)

Czy ktoś może instalował nie oryginalna kamerę cofania

davids1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2023, 12:46   #22
mario3410
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 07-01-2023
Skąd: leszno
Model: cmax mk2
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie kamera cofania

witam. jestem na etapie dokładania kamery uniwersalnej do mojego cmaxa. mam radio sync2 poszukuję dokładnej instrukcji jak aktywować kamerę za pomocą forscana. może ktoś pomoże..
mario3410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2023, 14:45   #23
mario3410
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 07-01-2023
Skąd: leszno
Model: cmax mk2
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak domontować kamerę cofania

Ja korzystałem z filmu na znanym portalu y.. tytuł Montaż kamery cofania Ford Kuga /escape
mario3410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2023, 10:02   #24
BalROCK
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-03-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (T7DB)
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Panowie, pozwalam się podpiąć pod temat z moim C-maxem poliftowym, bo nie wiem czy jest sens otwierać odrebny wątek (jeśli okaże się, że tak to to zrobię w podforum c-maxa).

Mianowicie -podczas wygłuszania bagażnika za prawy nadkolem znalazłem 6 pinową wtyczkę w pełni obsadzoną pinami i kabelki wychodząc z niej idą do wiązki głównej (cześc owija się w ekran w pewnym momencie. Kolorkologia zgodna z tą z posta poniżej

Ponieważ mam system ASS kamera korzysta u mnie z bezpiecznika F28 (kwadratowy), którego nie ma (i niestety ma wątpliwości czy piny są obsadzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
mam sync 2 na pokładzie, mam też (bo to może mieć znaczenia jak mniemam) BLISS, ActiveCItyStop, 4 polowe tylne czujniki, hak i instalację do niego Westfala, połączenie klapa/-buda w obu stron są słonie
Pytania:
1. gdzie szukać złącz C237 tudzież C495 ze schematu, żeby sprawdzić na którym etapie kończy się wiązka idąca do bezpiecznika?
2. Rozumiem, że muszę sprawdzić gniazdo C2280B pozycja C32 w module BCM czy tam dochodzi kabelek od LIN?
3. Co z APIM? W postach wspominacie panowie o złączce C23 w tunelu środkowym, ale wedle schemtu po drodze są C264 i ew. C2383 przy samym APIM. Gdzie szukać w C-maxie tego złącza? również po prawej stronie kolumny środkowej?


Tearz sobie uświadomiłem, że w moimprzypadku to ten bezpiecznik F28 to nie w tylnie a akumulatorowej skrzynce bezpieczników znajdować się powinien.Potem sprawdzę
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf ff3_rearcam_sync2.pdf (81.3 KB, 17 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez BalROCK ; 25-07-2023 o 10:46
BalROCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2023, 12:47   #25
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Jeśli już to masz BLIS a nie BLISS, złącza C237 szukaj w tunelu środkowym po stronie pasażera, za plastikową maskownicą, którą musisz zdjąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2023, 17:16   #26
BalROCK
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-03-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (T7DB)
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jak domontować kamerę cofania

OK, ustalenia na ten moment są co następuje (poszedłem tropem zasugerowanym tutaj
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

C-MAX polift MK2 2015, Sync 2

- mam wtyczkę męską w prawym tylnim nadkolu (dokładnie za zwijakiem pasa pasażera, przymocowana do karoserii) z kabelkami (od 1 do 6) niebieski (cienki, możliwe że z paseczkiem czarnym), biały, czarno-szary, niebieski, zielony, czarny; ok 5 cm od wtyczki kable niebieski, zielony i czarny wchodzą w czarną otulinkę - wnioskuję, że ziel, nieb to sygnał a czarny to ekran

- za schowkiem pod nogami pasażera obok BCM mam wtyczkę męską z czterema kablami czarny, zielony, niebieski, czarno-szary

Ten odcinek przedzwoniony - kable lecą w te a nwet spowrotem - to ta wiązka

- tamże znalazłem zawiniętą w izolacji wtyczkę żeńską z kabelkami czarny, zielony, niebieski, czarno-szary

- tą przetwornicę wspomnianą przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam na 99% DT1T 14B526 AA (dojście fatalne do niej jest (jest wysoko nad wnęką schowka za całą masą stalowych płaskowników.

- na F28 (przy akumulatorze) pod zapłonem daje 12V (dziwne jest tylko to, że wedle instrukcji pod nim powinien być tylko

F28; Kamera wsteczna.Układ ostrzegający o możliwości kolizji. (obu na ten moment nie mam)
a u mnie po włączeniu zapłonu na wyjętym bezpieczniku F28 wyskoczyło info o awarii BLIS(s) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Active City Alert i Utrzymania pasa ruchu)

Generalnie, wygląda to trochę tak, że wystarczy spiąć te złączki przy BCM, podpiąć kamerę, wkodować ją Forscanem i jest git. Wyprowadźcie mnie proszę z błędu jeśli się mylę.

Jeśli się nie mylę po poszukję kamerki finis 1904415 (F1CT-19G490-AB czy inna podejdzie?); wiązki do niej (lub chociaż wtyczki żeńskiej pasującej do tej w bagażniku), blendy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230723_202541.jpg (94.4 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20230725_172757.jpg (96.7 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20230725_172804.jpg (98.3 KB, 47 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez BalROCK ; 25-07-2023 o 17:58 Powód: przedzwonione :)
BalROCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2023, 19:57   #27
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Jak domontować kamerę cofania

Jeszcze video + i - do APIM zobacz czy idzie od wiązki podłogi, niebieski i zielony przewód w tym dużym złączu
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2023, 20:11   #28
BalROCK
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-03-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (T7DB)
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jak domontować kamerę cofania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie wiem czy dobrze rozumiem - masz na myśli czty na złączce bezpośrednio za APIMem są te kable? (nie chce mi się pruć środka na razie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) na 3 focie widać właśnie złączkę, która najpewniej leci do głównej wiązki deski rozdzielczej i zapewne do APIM - wierzyć mi się nie chce, żeby na tym etapie te kable wychodzi ze złącza i kończyły się nigdzie. ale ...

Z zakupem oryginalnej kamery może być krucho - myślę czy na początek nie kupić jakiegoś chińczyka i zamontować testowo - w ten sposób też łatwo i tanio się przekonam czy oby te kable nie kończą się zanim dotrą do APIMa. Jak rozumiem, wtedy (po aktywacji w APIM i tylko tam) będę miał obraz, linie z PDC, ale brak linii skrętnych?

Zastanawiam się tylko co dzieje się z dwoma kablami ( i jakie to kable) wychodzącymi z tyłu i nietrafiającymi do tej złączki ze zdjęć. Do niej wchodzi na bank Vid+, Vid-, ekran i ???
Wychodziłoby, że jeden z brakujących to pewnie LIN wchodzący do BCM, a drugi? Masa albo 12V? Jak to najlepiej sprawdzić (bezpiecznie dla autka?) Gdzie tam pod schowkiem łapać masę, żeby zobaczyć co jest na tej złączce deski rozdzielczej poza VId +i-

Ostatnio edytowane przez BalROCK ; 25-07-2023 o 20:21
BalROCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2023, 21:50   #29
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Jak domontować kamerę cofania

Często video+ i video- kończą się w złączu po lewej stronie nóg pasażera, za maskownicą i do APIM nie idą. Można pruć APIM, można tą zaślepkę i zobaczyć złącze. W Focusie złącze C215 albo C237 jak dobrze pamiętam, w pierwszym rzędzie niebieski i zielony
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 25-07-2023 o 22:06
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2023, 22:21   #30
BalROCK
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-03-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (T7DB)
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jak domontować kamerę cofania

Rozumiem do czego pijesz i wydaje mi się, że ten problem tu nie występuje. Otóż, po tym jaki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mnie naprostował, że c-max to bardziej foka niż mondek przewertowałem cały wątek nt. dokładania kamery w foce. Potem trafiłem na wpis, który wcześniej cytowałem w wątku c-maxa. Okazuje się, że nie ma między nimi za wiele wspólnego - w wątku o foce nikt nie wspomina o złączach pod nogami pasażera, ani o tej przetwornicy i vice versa autor cytowanego posta nic nie mówi o problemie złącza w kolumnie środkowej. Co więcej pojedyncze posty właścicieli c-maxa w wątki foki sugerowały, że złacza C237 nie ma tam gdzie występuje w foce - jeśli jest to najpewniej głębiej pod dźwignią zmiany biegów.

Podejrzewam więc (choć nie mam absolutnej pewności), że c-max w tym wymiarze ma zupełnie inaczej kwestię rozwiązaną niż foczka.

ma brytyjskiej stronce znalazłem wątek, któy w dużym stopniu potwierdza moje przypuszczenia
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ok, analiza sprawy (mało czasu) poszła dalej - po analizie schematów z cardiagn i porównaniu z moja sytuacją stwierdzam, że na 99% instalacje jest kompletna (włącznie z VID+/-, LIN), na wtyczce w bagazniku do zapłonie mam 12V (tutaj schematy intalacji prądu wskazują jednoznacznie, że jeśli masz w samochodze BLIS(s) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to w c237 musisz mieć odpowiednie połączenia (bo kamera i BLIS ciągną prąd po tym samym kablu) i niemal na pewno musisz mieć wtyczki przód tył ready-to-use.

Szybko poddałem się z szukaniem wtyczki o na aliexpress kosztuje ona całe 2 zł + parę złoty wysyłka.(numer 7283-6454-40 , 7282-6454-40 to męska część).

Próba znalezienia F1CT-19G490-AB w rozsądnej cenie graniczy z cudem, a w stosunku do chińskiej wiele wsakzuje na to, że tylko linie skretne bym zyskał - przezyje bez nich póki co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Stśd pytanie - czy ktoś kupował taki zestaw może jak w linku? jak z jakością kamery i spasowaniem z klapą?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez BalROCK ; 28-07-2023 o 20:54 Powód: update
BalROCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.