Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2018, 23:25   #441
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał Redziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A promien skretu to moga sobie bez urazy kobiety mierzyc bo ja zawroce wszedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klasyk! Testosteron (wirtualny) jest!

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 21:18   #442
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,354
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Nie wiem czy było.

MK4 ST-Line kombi recenzja (z niemieckim akcentem)


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozwolę sobie powiedzieć, że 16" strasznie niszczą to auto a linia kombi (nawet ST-Line)
patrząc na auto z boku jest dla mnie nie do zaakceptowania.
Nie wiem dokładnie która linia niszczy to nadwozie, ale chyba ten zderzak z tyłu który łamie to, co chciałbym w tym aucie zobaczyć.
Jak na razie ta recenzja podoba mi się bardziej, bo wygląda na bardziej rzetelną jeśli chodzi o detale

Ostatnio edytowane przez edmun ; 17-11-2018 o 21:30
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 21:41   #443
megatomasz
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cześć,
dostałem na godzinę do dyspozycji testówkę st-line'a z 1.0 ecoboost 125KM.
Silnik daje radę i można tym sprawnie podróżować. Oczywiście nie jest to rakieta, ale wstydu nie ma. Inna sprawa to spalanie. Mi wyszło 7l jadąc spokojnie w trasie, słaba pogoda, duży ruch, kilka wyprzedzeń, 30 km w jedną stronę i 30 km w drugą do salonu, max prędkość 140, większość trasy ok. 110.
Co do słynnego genialnego prowadzenia do mam mieszane uczucia, auto na 17" całkiem komfortowe, nawet na dużych wybojach zawieszenie nie dobija, nie hałasuje, ale jest jakoś nudnawo, nie nazwałbym tego samochodu zwinnym, sprytnym, sprawia wrażenie nieco ociężałego. Prowadzi się trochę jak auta z segmentu wyżej, mój obecny Fiat Bravo na 17" jest jak gokart w porównaniu z foką.
Co do siedzeń to jakieś dziwne. Mam 182 cm i jestem duży i barczysty i jakoś nie do końca mogłem się wpasować, mogły by być szersze.
Na początku nie rozumiałem dlaczego niektórzy tak się wkurzają na tablet na desce, ale jak się przyjrzałem to trochę tandetnie to wygląda i nie wiem czy umiejscowienie ekranu tak jak jest w vagach nie jest trochę lepsze.
B&O nie miałem czasu nastawić pod siebie, odsłuchałem tylko na radiu i było słabo, łupał basem i grał jak zwykłe audio. Pewnie to kwestia źródła dźwięku.

Jeszcze raz przejrzałem cennik i podtrzymuje opinię, że st-line ma kosmiczną cenę końcową przez dziwne ustawienie pakietów wyposażenia. O wiele lepiej wypada titanium, podstawa+design 1 i już mamy całkiem spoko auto. Niestety titanium nie podoba mi się za bardzo, za dużo chromów i kolory lakierów, które moim zdaniem jakoś słabo pasują do tej wersji.

Z desperacji zacząłem rozważać Seata Leona z silnikiem 1.4ecotsi 150KM w wyprzedaży rocznika jako alternatywę dla Focusa z dizlem 120km. Silnik oszczędny jak na benzynę, dobre finansowanie + przeglądy co 30k km (olej zawsze zmieniam co 15k, ale można to ogarnąć we własnym zakresie bez aso), można kupić 3 przeglądy za 999zł, 5 lat/150k gwarancji w standardzie.

Zaczyna mnie wkurzać wybieranie nowego auta, za duży wybór i za drogo :-)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Oglądałem jednym okiem tę recenzję przedwczoraj i chyba ten koleś mówi o tym, że poprawili wnętrze, ale środek wygląda trochę jak w kilkuletnim samochodzie a nie w nowości i ja się z tym zgadzam :-)

Ostatnio edytowane przez megatomasz ; 17-11-2018 o 21:44
megatomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 22:39   #444
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,354
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał megatomasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba ten koleś mówi o tym, że poprawili wnętrze, ale środek wygląda trochę jak w kilkuletnim samochodzie a nie w nowości i ja się z tym zgadzam :-)
tak. Już na samym początku gdzieś o tym wspomina. Ciężko mi się go słucha, ale dobrze mówi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wątku jest trochę zdjęć jak odwiedzam regularnie ASO z pierdołami do swojego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U siebie też wstawiałem to:


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja tego nie mogę przeboleć. Ten dźwięk to jakiś koszmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak pika na wszystko typu brak kluczyka, rezerwa, pamiętaj że drzwi otwarte itp itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale schrzanili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

oglądając dalej recenzję, otwieranie bagażnika przez machnięcie nóżką bardzo na tak.
Może trzeba się będzie zastanowić nad próbą wsadzenia tego systemu z MK4 do MK3?
Może jakiś rusek to ogarnie i przetrze szlak?
Dziwi brak prowadnic na roletę w bagażniku.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 17-11-2018 o 23:30
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 09:04   #445
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał Redziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem tak.. mi sie moje 18 mega podobaja i auto wyglada dla mnie super to ze pali 0.5l wiecej mam gleboko w dupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Osiagi nawet jesli pogarsza to tez mam to w dupie bo to nie rajdowka na tor gdzie każde 0.1 sekundy robi roznice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do komfortu nie czuje zeby go nie bylo. A promien skretu to moga sobie bez urazy kobiety mierzyc bo ja zawroce wszedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

polac mu ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz mieć w dupie, ale to nie jest głupie 0,1 s i identyczny Focus 182 KM na 16" i nawet na 17" dosłownie robi ci z tej dupki jesień średniowiecza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakbyś się przejechał autem najpierw na 16" 205/55, a potem na 18"235/40 to miałbyś w dupie ten cudny wygląd na 18", zapewniam...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 22-11-2018 o 09:09
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 20:34   #446
Redziu
ford::beginner
 
Avatar Redziu
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-11-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK 4
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2018
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Nie no wierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. faktycznie roznica moze byc odczuwalna no ale to auto do miasta a nie na tor wyscigowy ;p Do zapierdzielania mam motocykl ktory ma 3s do setki ;p Focus moze miec slabsze przyspieszenie ale wyglada na tych 18 super ;p
Redziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 20:37   #447
palusik
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał Redziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no wierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. faktycznie roznica moze byc odczuwalna no ale to auto do miasta a nie na tor wyscigowy ;p Do zapierdzielania mam motocykl ktory ma 3s do setki ;p Focus moze miec slabsze przyspieszenie ale wyglada na tych 18 super ;p
Przyspieszenie w granicach 0,1-0,5 jest nieodczuwalne w codziennym użytkowaniu. 18 wiadomo że zawsze pogorszą komfort, dlatego wziąłem adaptacyjne zawieszenie, nauczony jazdą Leonem na 18 cala czy innymi autami z naleśnikami a nie oponami.
palusik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 17:18   #448
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał palusik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyspieszenie w granicach 0,1-0,5 jest nieodczuwalne w codziennym użytkowaniu. 18 wiadomo że zawsze pogorszą komfort...
To sie zgadza ale spewnoscia spalanie bedzie odczuwalnie wieksze. Ale tez jesli bedzie jezdzil w miescie to nawet tu nie bedzie roznicy.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 20:51   #449
Redziu
ford::beginner
 
Avatar Redziu
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-11-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK 4
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2018
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Powiem szczerze ze nie wyobrazam sobie focusa st line na 16 calach.. to poprostu nie wyglada, a to ze spalanie lekko wieksze czy przyspeszenie to juz sa minimalne roznice, ktorych potencjalny kowalski nie zauważy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Redziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 21:51   #450
megatomasz
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Hej,
czy ktoś z Was wie ile kosztują przeglądy nowej foki, interesuje mnie szczególnie dizel 1.5.
Pytałem dwóch sprzedawców i jeden odpowiedział, że dogadamy się i na pewno będzie mi się opłacało do niego przyjechać na przegląd a drugi nie wiedział, miał się dowiedzieć, ale słuch po nim zaginął, mówił, że pewnie podobnie jak w tdci czyli ok. 700-800 pln.
Co ile przeglądy, 20k?
megatomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.