Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2018, 19:19   #91
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Pewnie ze nie jest idealnym. Gdybym mnie było stać na samochód który chce to Forda nie brałbym pod uwagę. Zaś prowadzi się fajnie i jeździ się nim dobrze. Wybieram to zamiast tego ze: tarcza nie jest przykręcona żadna śruba, nie ma chlapacze, wykładzina pod kanapa jest do połowy, radio jest słabe i dziesiątki innych rzeczy które opisywałeś. Zapewne w twoim samochodzie jest to lepiej rozwiązane. Ciesz się z tego, a mi daj się cieszysz z tego ze samochód się fajnie prowadzi. Każdy ocenia co innego.

majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 19:26   #92
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, gardzę f.o.r.d.em od 2014.

Od 6 tygodni nie mam już forda. Jaka ulga! Więcej takich nieudanych wyrobów nie zamierzam kupować.

:-)

A tacy niekumaci ludzie jak ten wyżej do końca życia się z mentalnego kału nie wyswobodzą, bo to "fani marki".
wuek, ja się przestałem dziwić twoim postom odkąd zobaczyłem co ty musisz jeść ( to z sygnaturki ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ołowiany ; 16-11-2018 o 19:35
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 19:42   #93
Tomek1990
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Czyli el. szyby z tyłu w fordzie były montowane dopiero od 2010 roku i jest to rarytas który ciężko trafić ? Pytam na przyszłość.

Co do licznika ciężko wymienić go na ten ładniejszy ? Bo przyznam , że nawet jakbym tego forda kupił to pierwsze co to licznik do wymiany na ten " nowszy " pod względem wyglądu i kierownica. Zmiana zegarów wiążę się z jakimś przerabianiem ? sporym grzebaniem ?


Tego srebrnego sprzedaje właściciel a tego czarnego handlarz . Czarnego sobie odpuszczam bo wiem , że to ulep będzie . Bynajmniej takie mam przeczucie.
Tomek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 19:51   #94
seal2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 105KM
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał Tomek1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli el. szyby z tyłu w fordzie były montowane dopiero od 2010 roku i jest to rarytas który ciężko trafić ? Pytam na przyszłość.
Od 2018 roku są standardem w każdej wersji (nawet najbiedniejszej), wcześniej można je było mieć w pakiecie lub droższej wersji

Cytat:
Napisał Tomek1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do licznika ciężko wymienić go na ten ładniejszy ? Bo przyznam , że nawet jakbym tego forda kupił to pierwsze co to licznik do wymiany na ten " nowszy " pod względem wyglądu i kierownica. Zmiana zegarów wiążę się z jakimś przerabianiem ? sporym grzebaniem ?
Ja mam też MK2, na początku też mnie nie zachwyciły zegary i kierownica i myślałem nad zmianą zwłaszcza na kierownice skórzaną ale z czasem przyzwyczaiłem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie zwracam na to uwagi - kierownica się kręci, zegary wskazują co mają wskazywać.

P.S. Osobiście ja bym wszystkie sprowadzane odpuścił.
seal2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 21:21   #95
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, gardzę f.o.r.d.em od 2014.

Od 6 tygodni nie mam już forda. Jaka ulga! Więcej takich nieudanych wyrobów nie zamierzam kupować.

:-)

A tacy niekumaci ludzie jak ten wyżej do końca życia się z mentalnego kału nie wyswobodzą, bo to "fani marki".
"Wujek" apeluję i proszę po raz kolejny: dawaj tu "na tapetę" twoje obecne auto, a nie ukrywaj jego marki. Skoro jest takie dobre (i - a jakże! - lepsze od Forda) to porozmawiamy o jego niebywałych zaletach i ukrytych talentach. A jeśli nie, to może pora zasilić grono forumowiczów twojego nowego auta, zamiast pastwić się nad Fordem, zniechęcać "fanów marki" i zaśmiecać to forum wpisami na ten temat (a większość z Twoich 5000 postów tego właśnie dotyczy).
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 21:24   #96
jacekcrv
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 2.2 TDCI
Rocznik: 2011, 2011
Postów: 131
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

weuek - kupił Skodę Octavie z silnikiem TSI.
jacekcrv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 21:29   #97
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał Tomek1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli el. szyby z tyłu w fordzie były montowane dopiero od 2010 roku i jest to rarytas który ciężko trafić ? Pytam na przyszłość.
Tomasz, mój imienniku, el.szyby z tyłu to nie taki znów rarytas. Występowały dużo wcześniej niż w 2010r., ale takie wyposażenie miały zazwyczaj lepsze wersje, np. Ghia, Titanium, ale też te na polski rynek, czyli np. GoldX, PlatinumX.
Trzeba spokojnie szukać, przeglądać oferty regularnie i czekać, aż się coś sensownego pojawi. Za dwie dychy na pewno coś kupisz po licie, tak jak szukasz.

Bump:
Cytat:
Napisał jacekcrv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
weuek - kupił Skodę Octavie z silnikiem TSI.
To najwyższy czas, żeby zasilił forum Skody i "łechtał uszy" nowym kolegom (a oni jemu) niebywałymi zaletami 4 kółek spod znaku zielonej strzały i volkswagenowską "wtopą" spod znaku TSI.
Na marginesie: jeden z moich kolegów przesiadł się w tym roku właśnie z Octavii II na ... Renault Lagunę III. Gdy zapytałem go o powód tak diametralnej zmiany marki, powiedział: Skoda rdzewiała i to w wielu miejscach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auto było po I właścicielu, krajowe, bezwypadkowe, więc wyleczył się (o zgrozo! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) z produktów marki z krainy knedliczków.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 22:27   #98
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wuek, ja się przestałem dziwić twoim postom odkąd zobaczyłem co ty musisz jeść ( to z sygnaturki ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja nie zważam na wypociny tych, którzy nawet nie umieją skopiować czyjegoś nicka (bo przepisać to zbyt wiele).

Używane auta trzeba wyszukiwać idąc od tych najdroższych. Tak zawsze robię. Ale fordowi to nie pomogło, bo co z tego że kupisz dobrze wyposażony i niezajeżdżony egzemplarz, gdy to w fazie projektu jest już kulawe. Taki jest focus mk2. Mazda 3 mk2 i volvo s40/v50 nie mają wad fokusa i nimi się warto zainteresować.

Typowemu forumowiczowi brakuje obiektywizmu. Jak już na coś wyda kasę, to zesra się, ale będzie się umacniał w wierze, że codo na kiju nabył. A ja się jakoś nie mogę nauczyć tej sztuki i jak mi się trafi szajs, to jest to dla mnie szajs.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 16-11-2018 o 22:33
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 02:58   #99
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak mi się trafi szajs, to jest to dla mnie szajs.
No i wyszlo szydlo... trafiles na felerny egzemplarz i cala marka dla Ciebie jest bee.
Tak sobie mysle, czy Ty wogole jestes z czegos zadowolony z takim podejsciem, biorac pod uwage jakie dzisiaj sie sprzety wogole produkuje



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 08:31   #100
Tomek1990
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Ja też jestem tego zdania , że bardzo duże przełożenie na opinie o samochodzie ma to jaki się trafi. Można kupić auto polecane przez Wszystkich i jak kupi się złom to wiadomo jaką opinie się wystawi.

Aby się nie powtarzać. Siostra ma Focusa Mk2 przed liftem i na chwilę obecną choć stać ją na o wiele nowsze auto sama powiedziała , że innego by nie chciała bo wie czym jeździ. Nie psuje się i robi co drugi dzień 100km bez problemu . Nie gnije. Teraz wymieniła sprzęgło , przegląd zrobiony i nic na chwilę obecną nie jest do roboty.

Mam dylemat bo nie wiem co robić. Chciałem dziś jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się temu Focusowi z 2010 roku i w razie czego kupić ale zaś odwiedził mnie Ojciec i mówi bym jeszcze poczekał bo może coś się lepszego pojawi w ogłoszeniach .

Tylko , że przeglądam ogłoszenia w dzień w dzień dosłownie kilka razy dziennie mając nadzieje , że pojawi się fajne auto i , że pojadę je oglądać a niestety pomimo , że jest przepełnienie na naszej planecie jeśli chodzi o samochody to w cale tych ogłoszeń sensownych nie przybywa. Bo nie biorę nawet pod uwagę ogłoszeń gdzie w opisie jest " super stan, perełka ! 100 tys przebiegu ! " . W takie i inne ogłoszenia nawet nie zaglądam od handlarza. A jak wejdziecie na trójmiasto.pl czy olx.pl i allegro.pl to zobaczycie , ze 90% ogłoszeń ma taką treść i jest od handlarza. Także wbrew pozorom jest bardzo mało sensownych samochodów .

Bump: Decyzja zapadła. O 13 jadę dokładnie jeszcze oglądnąć tego focusa . Od nowości 1 właściciel . Kupiony w salonie niedaleko mnie. Auto wydaje się pewne. Blacharsko już go widziałem ale dziś dokładniej sprawdzę. Dam znać co i jak.
Tomek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.